Skocz do zawartości

F11 535d xDrive vs. Audi A6 3.0 tdi Avant


qwertykk

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na czasy kiedy samochod bedzie jak telefon, na abonament co miesiac za uzytkowanie a kupowac sie go bedzie za 1zl + VAT w promocji. 3 lat uzywania i operator smsem poda adres gdzie oddac do recyklingu.

 

Dokładnie tak to działa w cywilizowanych krajach, tylko trochę drożej sobie liczą :cool2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest. Ale wez oferte na samochod klasy Premium na 36 miesiecy i 50 tys km rocznie.....za 3 lata kupujesz samochod a sprzedaz auto po wynajmie spory in plus dla firmy flotowej. Uslugi tego typu sa obecnie za drogie, to jest problem. Wynika to takze z problemow z odsprzedaza samochodu po wynajmie, dluzszy czas oczekiwania na klienta ze wzgledu na cene. Pomijam fakt ze firma wynajmujaca na auto bierze leasing, wiec moge wziasc go sam....Sa tez atuty w przypadku pracownikow w terenie, sa inwigilowani przez wynajmujacego i przeglady tylko w ASO i auto zastepcze jest w umowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemik jak to mówią albo rybki albo pipki. :wink: Chcesz mieć tanio to bierz leasing i sam się tym wszystkim zajmuj (ubezpieczenie, przeglądy, naprawy itp.) a jak chcesz mieć wygodnie to nie będzie tanio. Firma wynajmująca to firma jak każda inna i zarabiać musi. :wink:

 

A wracając do tematu to osobiście bym wybrał A6 ze względu na wygląd, który jest znacznie na plus względem "konserwatywnego" F11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żartujesz sobie? 5tka jest konserwatywna przy A6???? Przecież A6 jest nudne jak flaki z olejem. Żadnego polotu. Wygląda jak nadmuchane A4 albo A8 ze spuszczonym powietrzem. :) Oczywiście są S i RS ale wyglądają jak na siłę podkręcone "nic ciekawego", czyli jak Bieber z gołą klatą i tatuażami. Nadal jest to ciągle ten sam lalusiowaty kurdupel. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć tanio to bierz leasing i sam się tym wszystkim zajmuj (ubezpieczenie, przeglądy, naprawy itp.) a jak chcesz mieć wygodnie to nie będzie tanio. Firma wynajmująca to firma jak każda inna i zarabiać musi. :wink:

Tak jest.

 

Wniosek do tematu glownego

 

KAZDA POTWORA ZNAJDZIE SWEGO AMATORA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujesz sobie? 5tka jest konserwatywna przy A6???? Przecież A6 jest nudne jak flaki z olejem. Żadnego polotu. Wygląda jak nadmuchane A4 albo A8 ze spuszczonym powietrzem. :) Oczywiście są S i RS ale wyglądają jak na siłę podkręcone "nic ciekawego", czyli jak Bieber z gołą klatą i tatuażami. Nadal jest to ciągle ten sam lalusiowaty kurdupel. ;)

 

 

:mad2:

 

Mierzenie innych swoją miarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
To poczeka do marca 2016 :8)

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomijajac kwestie designu ktora jak zawsze jest kwestia indywidualna, suche fakty:

 

A6 3.0BiTurbo jedzie duzo lepiej niz 535d a jeszcze lepiej niz 535xd ktore jest jeszcze ciezsze. Co wiecej A6 biturbo jedzie dosc podobnie do 550xd ( juz widze co sie zaraz tu rozpeta ;) ), sa to moje osobiste odczucia jakkolwiek mozecie tez znalesc w necie mase roznych filmow/wypowiedzi to potwierdzajacych, imo Audi A6 jest sporo lzejsze niz 5er i naprawde udal im sie ten silnik BiTurbo, jakkolwiek nie mozna popadac w przesade i mowic ze 535d jest slaba bo ten motor tez robi niezly przeciag.

 

Skrzynia biegow z 8 przelozeniami w BMW jest G E N I A L N A , pracuje swietnie zarowno w emeryckiej jak i bardziej agresywnej jezdzie, inzynierowie z BMW powinni dostac jakiegos naobla za napisanie do niej softu ktory doslowne czyta w glowie kierowcy, tiptronic w audi nie jest zly ale daleko mu do klasy BMW.

 

Zawieszenie - nie sadzilem ze to kiedys napisze ale wrazenia z jazdy sa takie ze Audi jest bardziej sportowe niz BMW, nie wiem jak te samochody zachowuja sie na granicy swoich mozliwosci ( stawiam ze mimo wszytsko BMW bedzie lepsze ) ale wrazenia z uzytkownia sa takie ze jednak Audi jest sztywniejsze bardziej sportowe niz bmw.

 

Wnetrze - ( design pomijam bo jak juz wspominalem to sprawa indywidualnego gustu ) - spasowanie i materialy zdecydowanie na korzyść Audi ( jednak znow nie mozna powiedziec ze jest zle czy normalnie w bmw - jest super ale w Audi jeszcze lepiej ), ilosc miejsca z przodu w obu wzrocowa, natomiast z tylu w A6 jest odczuwalnie wiecej/bardziej komfortowo.

 

Ostatnie kryterium - niezawodnosc - i tu niestety 5tka wypada bardzo slabo przy A6 ( zwlaszcza dzieciece wpadki F10 odbijaja sie tu czkawka ), w A6 jak na razie ciezko znalesc jakies slabe punkt jesli chodzi o niezawodnosc, bija kilometry bez zadnych powazniejszych i powtarzajacych sie wpadaek czego niestety o BMW nie mozna powiedziec.

 

Co ja bym wybral ?? Nie wiem :D Serce mowi BMW bo "oczojebnie" podoba mi sie bardziej sylwetka i srodek tego samochodu, rozum mowi Audi bo tez wyglada dobrze a wszytsko wskazuje na to ze jest mniej problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem co kolego piłeś przed napisaniem tego postu, ale na jakiej podstawie stwierdzasz, że Audi 3.0 TDI 313KM jedzie lepiej od 535dX skoro mają identyczne osiągi??? Do tego różnica w masie własnej jest na korzyść Audi ale ledwie o 50kg, co przy silnikach z momentem obrotowym ponad 600Nm jest niczym. Dla Ciebie 50 kg to "sporo". Hm.. :) Wystarczy, że w Audi będzie pełny zbiornik paliwa a w BMW 1/3 i już masz masę wyrównaną. Skąd więc wyciągnąłeś wniosek, że Audi "jedzie dużo lepiej" od BMW??? Ono nawet nie jedzie "lepiej" a co dopiero "dużo". A do tego BMW pali mniej.

 

Zresztą tu masz krótki test i uznano, że Audi jest lepsze tylko pod kątem wnętrza i koniec. Pod każdym innym względem wygrywa BMW.

 

http://www.drive.com.au/new-car-comparison/bmw-535d-v-audi-a6-30tdi-biturbo-head-to-head-20131129-2yf7c.html

 

PS. I jeszcze coś. Czy tylko ja mam wrażenie, że Audi zwolniło stylistów i siedzi tam jakiś studenciak kopiując poprzednie modele? :mrgreen:

 

http://motofilm.pl/wp-content/gallery/audi-a3-sedan-i-s3-sedan/audi-a3-sedan-nowe_01.jpg

 

http://preview.netcarshow.com/Audi-A4-2013-hd.jpg

 

http://www.katalog-samochodow.pl/files/automobily/st1/6343/800x600_pl_PL/1326518786-audi-a6-c7-30-tdi-204-hp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.