Skocz do zawartości

FLASZKA ZA SKONFIGUROWANIE INPY !!!!!!


rafalisko1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stawiam flache jak mi ktos to zrobi bo siedze tydzien i juz mam dosc.

mam win 8.

Sciagnalem sobie virtualbox na ktorym zainstalowalem windows XP.

Inpe zainstalowalem na wirtualnym XP.

Wszystko chodzi ale niestety przy probie polaczenia pojawia sie blad IFH-003.

Uwazam ze jest to zwiazane z portem COM1 lub jakimiś ustawieniami tego portu.

Dziwi mnie to ze nie mam mozliwosci ustawienia portu opoznienia na 1. Nie pojawia mi sie ta zakladka.

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś to ?

http://chomikuj.pl/trandolf/INPA+pod+WIN7

Tutaj tak samo jest, że trzeba użyć maszyny wirtualnej żeby działało pod windows 7 lub 8.

Nigdy nie instalowałem inpy pod windows 7 więc nie wiem czy jest wersja pod ten system bez maszyny wirtualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś to ?

http://chomikuj.pl/trandolf/INPA+pod+WIN7

Tutaj tak samo jest, że trzeba użyć maszyny wirtualnej żeby działało pod windows 7 lub 8.

Nigdy nie instalowałem inpy pod windows 7 więc nie wiem czy jest wersja pod ten system bez maszyny wirtualnej.

 

uzylem maszyny i przeszukalem calego neta. Juz sam sie za to nie biore bo mam dosc. Nie moge sobie z tym poradzic dlatego licze ze ktos mi pomoze przez temviewer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdź to:

viewtopic.php?f=97&t=74640&start=450

"i teraz dziala battery i ignition on - to dziala

niestety jak chce wybrac auto i skomunikowac sie z silnikiem albo czymkoliwek to wywala bład

 

IFH-003: DATATRANSMISSION TO ITERFACE DISTURBED. PROGRAM WILL BE STOPPED "

 

Tam pisze, że trzeba przełączyć na :

"Przelacz przelacznik w pozycje DS2only."

Ja nie miałem takiego błędu, ale coś pokombinuj, nie poddawaj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sprawdź to:

viewtopic.php?f=97&t=74640&start=450

"i teraz dziala battery i ignition on - to dziala

niestety jak chce wybrac auto i skomunikowac sie z silnikiem albo czymkoliwek to wywala bład

 

IFH-003: DATATRANSMISSION TO ITERFACE DISTURBED. PROGRAM WILL BE STOPPED "

 

Tam pisze, że trzeba przełączyć na :

"Przelacz przelacznik w pozycje DS2only."

Ja nie miałem takiego błędu, ale coś pokombinuj, nie poddawaj się :)

 

czesc, moze glupie pytanie ale gdzie jest ten DS2only?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś pozmieniać w pliku ediabias.ini na dysku C:\ediabias\bin

tylko nie wiem co dokładnie, przeczytałem na innym forum to:

http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=516174

"1.4 IFH-0003: Data transmission HOST/Interface failed

 

Reason 1: In the Ediabas.ini file, the interface is set to STD:OBD. However, you have connected an ADS connector.

Solution 1: Modify the interface setting.

 

Reason 2: The data transmission failed when sending (e.g. short circuit in the line).

Solution 2: Get rid of the short circuit, for example.

 

Reason 3: Connector not connected or no power supplied.

Solution 3: Check whether the connector is connected and is supplied with power.

 

Reason 4: The device manager has been used to disable the FIFO buffer for COM1.

Solution 4: In the device manager (Windows XP: Enter “Start” ␣ “Control Panel” ␣ “System” ␣ “Hardware” ␣ “Device Manager” ␣ Ports (COM & LPT)), and then select COM1 from the ports. Then under the “Port Settings” tab, select “Advanced”. There must be a check-mark by “Use FIFO buffers” and “8” must be selected for the receive buffer and transmit puffer.

 

 

1.5 IFH-0010: Data transmission to control unit disturbed

 

Reason: With Windows XP, it is not possible to automatically set the receive and transmit buffers using OBDSetup.exe, like in Windows NT.

Solution: Set the receive and transmit buffers to 8 as shown in the following: Use Start ␣ My Computer ␣ Control Panel␣ System ␣ Hardware ␣ Device Manager ␣ Ports (COM & LPT) and then click with the right mouse button to call up the properties of the COM port that is being used. Under the Port Settings tab, set the Data bits of the receive and transmit buffers to 8.

"

 

W menedżerze urządzeń w portach komunikacyjnych masz ustawione tak jak w 4 punkcie napisał kolega powyżej, w szczegółach port komunikacyjny com1 ja mam com3 mam ustawione tak:

liczba bitów na sekundę: 9600, bit danych: 8, parzystość brak, bity stopu 1, sterowanie przepływem brak w zaawansowane mam zaznaczone ,użyj buforów FIFO, numer portu COM: COM3, bufor odbioru i transmisji mam na full w prawo ustawione obydwa.

Może u Ciebie te ostatnie wartości trzeba przestawić na 8 ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaloj Inpe bezposrednio w windowsie szybcie chodzi

 

tu sciagnij instrukcje

 

http://chomikuj.pl/trandolf/INPA

 

poza tym musisz podmienic dwa pliki na wlasciwe w ediabas/ bin

 

ediabas.ini

i

odb.ini

 

http://chomikuj.pl/orzech016/Diagnoza+BMW/Pliki+konfiguracyjne+USB-OBD/EDIABAS,431059277.INI

 

reszte ustawic wedlug opisu

 

poza tym musisz zainstalowac sterownik do swojego interfejsu

 

ja instalowalem Inpe bezposrednio z kompa bez wczesniejszego wypalania na plycie ale jako adnimistrator tzn. klikalem na instalke wpierw i uruchamialem ja jako administrator

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Postawię piwo temu co skonfiguruje mi inpę pod windows 8 posiadam INTERFEJS OBDLink SX który działa bez problemu z scanxlpro oraz obdwiz.

Jednak inpa nie chce się skonfigurować ani normalnie ani prze wirtualną maszynę i win xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hej,

 

witam wszystkich pierwszym postem :)

 

co do Inpy pod Win8 jakby ktoś miał jeszcze problemy -

trzeba bmw standard tools 2.12 zainstalować w trybie zgodności z Windows XP

wirtualny port COM w manadzerze urządzeń skonfigurować na taki sam jak w CFGDAT\INPA.INI w Inpie, nie musi to być wcale COM1

parametry portu które u mnie działają: transfer 2048, latencja 1

 

działa pod windows 8 64bit bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat bo mnie zaraz wuj ciężki strzeli. 3 dzień siedzę magluję inpę w lewo i w prawo i [BAD] zbita. Do zarobienia jest 100 zł jeśli ktoś ma ochotę proszę o info na prv. Kaskę wypłacam jak się podłącze do auta i ustawienia będą hulać. Męczyłem wirtualki, różne porty, win xp na starym pentiumie III na lapku z ósemka i [BAD]. Frustracja moja już sięga zenitu. HELP!

 

W Wawie mogę z komputerem podjechać do kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Zainstalowałem program INPA na Win7. Wszystko wygląda ok, instalacja zgodnie z instrukcją, program łączy się z autem,(są dwie czarne kropki) jednak przy każdej próbie diagnozy wyskakuje błąd:

Group File: D_ACC

IFH-0003: DATA TRANSMISSION TO INTERFACE DISTURBED.

 

Chodzi o BWM E90 M47 z 2005 r.

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Łochów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie masz bibliotek pewnie dla INPY

potrzebne są pierwsze naj ważniejsze z błędu to raczej tego nie masz

C:\EDIABAS\ECU\ pliki .PRG i D_ xxx powinno być ich w zależności od wersji inpy im nowsza tym więcej od 800 do 2500 plików

INPA/CFGDAT/ pliki dla menu z modelami końcówka dla angielskiej wersji np E46.ENG, E53.ENG, E60.ENG, E90.ENG i dla niemiecjiej wersji z końcówkami .GER

INPA/SGDAT/ pliki IPO też w zależności od wersji od 200 do 2500 tyś to są pliki od diagnostyki modułów

A tobie raczej brakuje plików ECU w Ediabas uzupełnij z SP-daten /ECU dla danego modelu i będziesz miał ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina plików:

 

błąd IFH-0003: DATA TRANSMISSION TO INTERFACE DISTURBED. oznacza problem z kabelkiem. Proponuje sprawdzić opóźnienia oraz jaki to kabel. Być może źle zainstalowany lub jest zrobiony mostek na pinie 7 i 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

błąd IFH-0003: Daten uebertragung HOST/Interface gestoert to znaczy

IFH 0003: transfer danych HOST / Interfejs zakłócony,

może być opóźnienie źle ustawione powinno być na 1 , ale mostek na pinie 7 i 8 dla bmw e91 2005 rok to nie ma znaczenia, ma znaczenie jak ktoś ma CIC i ma wtedy port ethernet na pinie 8, to wtedy zablokuje diagnostykę D-can, ale w 2005 roku e90 jest tylko do diagnostyki pin 7, a pinu 8 nie ma, i nie ma też znaczenia czy jest połączony

czy nie mostkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

Również mam ten sam problem z błędem ifh0003.

Czy kabel podłączony do auta czy nie cały czas ten sam błąd co bym nie wybrał w inpie.

Jeśli byłaby chętna osoba która pomogłaby mi w skonfigurowaniu tego programu stawiam kratę piwka drugi tydzień kombinowania i nic nie mam już siły..

Porty poustawiane tak jak w instrukcji, ODB steup przechodzi również bez błędu, Inpa widzi kabel znaczy dwie kropki są czarne ale nic poza tym :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.