Skocz do zawartości

Bmw E46 z klimatronikiem okolicy warszawy


krisman001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z was posiada E46 z klimatronikiem(pewnie większość), ale w pobliżu wwa? Otwocka? Posiadam problem z dmuchawą i najprawdopodobniej właśnie panel klimatronik jest przyczyną, dlatego poszukuje kogoś od kogo mógłbym przełożyć i sprawdzić czy wszystko hula! Z góry dziekuję i pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że na twarz dmucha zimne powietrze lub w ogóle, a na nogi ciepłe. Raz zwiększa intensywność dmuchawy, potem nagle zmniejsza. ustawiasz temperature, a on i tak robi tak jak mu się podoba. Podpiąłem auto pod kompa Boscha i wyszedł taki błąd: 1E02-automatyczne sterowanie zamkniętym obiegiem powietrza, ogrzewanie-zwarcie do masy. Byłem u znajomego elektryka i powiedział, żeby pokombinował sam(bo ma pełno klijentów i nie ma czasu) posprawdzał wszystkie przewody, elektrozawór itd! Powiedział, że gdyby "jeż" był popsuty to w ogóle by nie dmuchało. To prawda? czy również przez "jeża" może dmuchać, ale jednocześnie wariować? Sprawdziłem czy jest przejście na przewodach od kostki, elektrozawór tez elegancko się zamyka i otwiera. Jeżeli ustawie manualne, czyli na szybe, twarz i nogi to ładnie równomiernie wszędzie dmucha, więc wszystkie silniczki od klapek itd myśle, że są sprawne. Moim zdaniem coś jest nie tak w tym sterowaniu, jakiś czujnik? cały klimatronik(znajomy mówił, że potrafią się popsuć). Jeżeli mieliście podobne problemy i je rozwiązaliście to proszę o podpowiedź. Niedawno był podobny temat o dmuchawie, ale stosując wszystkie rzeczy, które napisali koledzy nadal problem występuje :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Objawy, które opisujesz kolego, miałem w e39 i winny był właśnie jeż. Naprawa jest prosta i bezkosztowa. Zacznij od tego.

Jeśli to nie pomoże, to zapraszam do mnie na podmiankę, ale dopiero po świętach, wcześniej nie będę miał na to czasu.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że na twarz dmucha zimne powietrze lub w ogóle, a na nogi ciepłe. Raz zwiększa intensywność dmuchawy, potem nagle zmniejsza. ustawiasz temperature, a on i tak robi tak jak mu się podoba.

Masz do wymiany elektrozaworek wody [nagrzewnicy]. Po wymianie na sprawny wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.