Skocz do zawartości

BMW E91 320d 2005, Gdzie jest wzmacniacz?


jony86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow.

Przeszukalem forum i niestety nie znalazlem wystarczajacej odpowiedzi. Chodzi o to, mam ten slaby zestaw audio, Navigation Business, gra to tragicznie...

Pod siedzeniami keirowcy i pasazera sa glosniki niskotonowe, ktore nie dzialaja. Moje pytanie, czy moga byc zepsute po prostu czy nie graja bo powinny byc podlaczone do wzmacniacza. Wzmacniacza nie znalazlem. W bagazniku po lewej stronie tam gdzie apteczka nie ma zadnego kabla wtyczki czy kostki, pod podloga bagaznika rowniez nic nie znalazlem. Nie ma go oryginalnie czy nie moge go po prostu znalezc? Bylem w serwisie BMW zapytac o to, ci kretyni nie wiedza, trzeba umowic termin na serwis, na co nie mam czasu. Prosze o pomoc, chcialbym zeby w koncu to dzialalo, bo nie wierze ze w aucie ktoro nowe kosztuja takie pieniadze system audio gra jak w maluchu mojego dziadka na safari II ...

z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam

 

zdj%25C4%2599cie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie takiej odpowiedzi sie spodziewalem... Czytalem ten post. Co tam jest? nic co mnie interesuje. Ja nie chce zmianiac glosnikow na inne, tylko chce wiedziec czy w moim aucie byl lub byc powinien wzmacniacz. Jesli zostal wymontowany to skad? gdzie wtyka. Jesli nie bylo od nowosci to znaczy ze glosniki basowe pod siedzeniami sa uszkodzone?

Czy to skomplikowane pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem

Nawigacja business ma wbudowany wzmacniacz ktory jest fabrycznie mocniejszy od prof (mimo, że to tańsza opcja - gra lepiej)

Ma wieksza koncówke mocy.

 

Naglosnienie to inna sprawa moze byc:

 

- naglosnienie zwykłe - (nie ma nic w Vin) Powinno grać w miare ok(lepiej niż profesional)

nie ma fabrycznie dodatkowego wzmacniacza

 

A jesli masz lepsze jest adnotacja w Vinie

- nagłosnie HiFi - jest dodatkowy wzmacniacz w bagażniku pod podłoga (dzwiek dobry)

- naglosnie Logic7 - wzmacniacz bagaznik. (Dzwiek bardzo dobry)

- naglosnienie Individual - wzmacniacz bagaznik (dzwiek jak w hali koncertowej)

 

Obstawiam u Ciebie nawigacje business ze zwykłym nagłośnieniem,

z odpiętymi subwooferami. Jak sa podlaczone graja tak że cczuć, że działają.

Mialem taki zestaw u siebie.

 

Możliwe też, że masz ustawione dziwnie basy i soprany sprawdz w menu radia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za odpowiedzi cos sie rozjasnilo...

Rozkodowac VIN? w numerze VIN jest info? tak mam to rozumiec?

co do glosnikow pod siedzeniami, chyba po prostu kupie jakis jeden dzialajacy i zamienie, zobaczymy.

W ustawieniach radia ustawilem na maxa basy i nie ma roznicy. Dzwiek tragiczny. Wiec pewnie po prostu nie dzialaja glosniki pod siedzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za odpowiedzi cos sie rozjasnilo...

Rozkodowac VIN? w numerze VIN jest info? tak mam to rozumiec?

co do glosnikow pod siedzeniami, chyba po prostu kupie jakis jeden dzialajacy i zamienie, zobaczymy.

W ustawieniach radia ustawilem na maxa basy i nie ma roznicy. Dzwiek tragiczny. Wiec pewnie po prostu nie dzialaja glosniki pod siedzeniami.

Kolego jeżeli Cię to interesuje to ja zakupiłem do siebie zestaw Indyvidual a miałem wcześniej zestaw audio Hi-Fi, jeżeli chcesz mogę Ci sprzedać cały ten zestaw w sprawie ceny proszę na priv.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli Cię to interesuje to ja zakupiłem do siebie zestaw Indyvidual a miałem wcześniej zestaw audio Hi-Fi, jeżeli chcesz mogę Ci sprzedać cały ten zestaw w sprawie ceny proszę na priv.

 

Ten audio Hi-Fi , który masz do sprzedania to L7 czy retrofit Alpine ? Ile głośników w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli Cię to interesuje to ja zakupiłem do siebie zestaw Indyvidual a miałem wcześniej zestaw audio Hi-Fi, jeżeli chcesz mogę Ci sprzedać cały ten zestaw w sprawie ceny proszę na priv.

 

Ten audio Hi-Fi , który masz do sprzedania to L7 czy retrofit Alpine ? Ile głośników w zestawie?

Ten zestaw audio to stereo Hi-Fi ale niestety to nie L7, jedynie głośniki w tylnych drzwiach, średniotonowe i wysokotonowe są L7.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie świątecznej.

Zamówiłem sprawny głośnik basowy pod siedzenie. Wypiąłem stary wpiąłem w nowy i nic...

Tez nie działa. Nie chce inwestować w ten samochód, tylko znaleźć przyczynę tego że te cholerne głośniki pod siedzeniami nie grają.

Nie znalazłem w aucie wzmacniacza, czy suby nie są czasem podpięte pod jakis osobny bezpiecznik? albo osobnym kablem idą do radia?

Nie mam już pomysłów....

Nr VIN: WBAVU31020KZ01267

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie świątecznej.

Zamówiłem sprawny głośnik basowy pod siedzenie. Wypiąłem stary wpiąłem w nowy i nic...

Tez nie działa. Nie chce inwestować w ten samochód, tylko znaleźć przyczynę tego że te cholerne głośniki pod siedzeniami nie grają.

Nie znalazłem w aucie wzmacniacza, czy suby nie są czasem podpięte pod jakis osobny bezpiecznik? albo osobnym kablem idą do radia?

Nie mam już pomysłów....

Nr VIN: WBAVU31020KZ01267

 

pozdrawiam.

Kolego Suby idą do radia osobno, to znaczy dwa kabelki z jednego suba i dwa kabelki z drugiego suba są one o przekroju 2,5mm2, jeżeli masz zestaw audio stereo to po prostu wyjmij czytnik i z tyłu masz kostkę z kabelkami sprawdź czy są podłączone do kostki kable subów, jeżeli tak to prawdopodobnie masz coś nie tak z czytnikiem (MASK) być może uszkodzony i dlatego nie działają suby.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki czerwony za info.

W wolnej chwili wyciagne te MASK'e i sprawdza co jest grane czy sa podpiete suby.

Znalazlem na takiej niemieckiej stronie info odnosnie systemow audio:

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=680659

Wedlug tej stronki nie mam dodatkowego wzmacniacza.

dam znac jak cos odkryje w radiu:)

pozdrawiam.

 

Update,

Dzwonilem do serwisu, koles powiedzial po nr VIN ze mam system z 10cioma glosnikami HiFi-System i ze wzmacniacz jest na 100%.

Znalazlem zdjecie i przyznam ze tam nie szukalem a wiec na dniach rozbiore to i zajrze czy jest wogole wzmak i czy dziala jesli jest.

Pytanie, jesli jest tam wzmacniacz, mozliwe to ze nie dziala tylko kanal odpowiedzialny za suby?

http://www.1addicts.com/forums/attachment.php?attachmentid=629941&stc=1&d=1326301601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wyposażenie:

 

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S200A DIESELPARTIKELFILTER Filtr cząstek stałych

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S386A DACHRELING Reling dachowy

S402A PANORAMA GLASDACH Dach panoramiczny elektryczny

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS System nawigacji Business

S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi

S6UEA DIEBSTAHLSCHUTZ NAVI-DVD Zabezp. syst. nawig. DVD przed kradzieżą

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

S931A WINTERRAEDER STATT SOMMERRAEDER Opony zimowe zamiast letnich z fabryki

S969A REQUEST NAVIG. DVD E60 ON DELIVERY Przy dost. zażądać płyty DVD nawigacji

S9AAA AUSSENHAUTSCHUTZ Zabezp. zewn. pokrycia z tworzywa szt.

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S4AGA INTERIEURLEISTEN TITAN MATT Listwy wewnętrzne tytanowe matowe

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

 

Masz HiFi

Szukaj wzmacniacza, mógł się zepsuć, mógł ktoś też go wyjąć i sprzedać :) zobacz jakie masz głośniki - jakie mają numery - sprawdzimy czy ktoś nie włożył zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug tej stronki:

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=680659

Wzmacniacz obsluguje wszystkie 10 glosnikow.

2x40W Bas

4x25W

czyli razem 6 kanalow.

 

Dzieki ppatryk.

Jak bede miec chwile czasu po pracy to zagladne, ale glosniki wydaje mi sie ze sa oryginalne, tylko cos z tym wzmacniaczem musi byc nie tak.

Jesli by go wogole nie bylo, to czy glosniki wogole by graly? skoro wszystkie sa ze wzmacniaczem polaczone?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug tej stronki:

http://www.motor-talk.de/forum/aktion/Attachment.html?attachmentId=680659

Wzmacniacz obsluguje wszystkie 10 glosnikow.

2x40W Bas

4x25W

czyli razem 6 kanalow.

 

Dzieki ppatryk.

Jak bede miec chwile czasu po pracy to zagladne, ale glosniki wydaje mi sie ze sa oryginalne, tylko cos z tym wzmacniaczem musi byc nie tak.

Jesli by go wogole nie bylo, to czy glosniki wogole by graly? skoro wszystkie sa ze wzmacniaczem polaczone?

pzdr.

Wzmacinacz analogowo wysyła sygnały do poszczególnych głośników, jeżeli któreś końcówki są uszkodzone to wtedy nie masz dxwięku na poszczególnych głosnikach, jezeli okaże się że masz padniety wzmacniacz to ma taki w bardzo dobrym stanie na sprzedaz bo zmieniałem u siebie na individual.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wzmacniacz znaleziony. Po odpięciu nie działa żaden głośnik, po włączeniu tylko suby nie grają, a reszta tragicznie słabo.

Kolega czerwony330d zaproponował pomoc z wymianą i dał wskazówki gdzie szukać, za co bardzo dziękuję tutaj oficjalnie.

Napisze jak wszystko już będzie działać. dziekuje pozostałym za pomocne wypowiedzi,

pzdr.

IMG_1182.JPGIMG_1183.JPGIMG_1184.JPGIMG_1185.JPGIMG_1186.JPGIMG_1188.JPG

 

Update,

Jest nowy wzmacniacz i dwa nowe suby. Wszystko profesjonalnie zamontowane w Zorach u kolegi czerwony330d :)

Dziala i gra teraz na prawde fajnie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam;

Mam ten sam problem, (nie grają dwa suby) tylko zastanawiam się dlaczego wymieniłeś również głośniki?

Czy dźwięk z pozostałych głośników też się poprawił bo teraz to jakaś porażka ?

Jak sprawdzić czy to wina wzmacniacza ?

Może ma któryś z kolegów taki na zbyciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, suby zostały wymienione bo były również uszkodzone, jeżeli masz słaby dźwięk to wymień wzmacniacz to zobaczysz że będzie wszystko w porządku.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.