Skocz do zawartości

przygotowanie do lata


kriss020

Rekomendowane odpowiedzi

Porządne mycie dobrym szamponem / pianą aktywną - ja używam szamponu Tenzi Neutro, dekontaminacja i usunięcie metalicznych elementów z lakieru - tutaj Tenzi Prix, później glinkowanie auta - glinka różna, nie wybrzydzam, po glinkowaniu ponownie mycie pianą albo szamponem, instpekcja rys, polerka mechaniczna lub ręczna - ja używam past Menzerna i polerki DA - niekoniecznie walka do ostatniej rysy, raczej to bez sensu w amatorskich warunkach, usunięcie resztek pasty izopropanolem, na to możesz położyć albo cleaner, albo od ręki wosk - tutaj dowolność pełna, ja używam FinishKare FK1000, polerka wosku ręczna szmatką z mikrofibry, czarne plastiki przeleć czymś do plastików, ja używam FinishKare Exterior trim restoter, opony jakąkolwiek pianką do opon, fele czymś mocnym umyj z nalotu z klocków - tutaj też sprawdzi się Tenzi Prix - i masz perełkę. Generalnie taka operacja zazwyczaj zajmuje mi cały dzień, a pot po dupie leci że aż wżery się robią.

 

Ciekawostka - żeby dobrze wyprać oraz wyczyścić wnętrze E46 touring, trzeba poświęcić 2 dni. Ciekawe jak to robią typy na "myjniach" w "panie, 3 godzinki".

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do odswiezenia plastikow polecam poor boys natural look - mega robota ;)

 

Ale na zewnątrz? Na zewnątrz spływa po pierwszym myciu. A do wewnątrz - jak najbardziej, mega satynowe wykończenie ;).

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do plastikow gumy itd to 303 aerospace protectant. Do stosowania na zewnatrz wewnatrz i w komorze silnika :cool2: :norty:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne mycie dobrym szamponem / pianą aktywną - ja używam szamponu Tenzi Neutro, dekontaminacja i usunięcie metalicznych elementów z lakieru - tutaj Tenzi Prix, później glinkowanie auta - glinka różna, nie wybrzydzam, po glinkowaniu ponownie mycie pianą albo szamponem, instpekcja rys, polerka mechaniczna lub ręczna - ja używam past Menzerna i polerki DA - niekoniecznie walka do ostatniej rysy, raczej to bez sensu w amatorskich warunkach, usunięcie resztek pasty izopropanolem, na to możesz położyć albo cleaner, albo od ręki wosk - tutaj dowolność pełna, ja używam FinishKare FK1000, polerka wosku ręczna szmatką z mikrofibry, czarne plastiki przeleć czymś do plastików, ja używam FinishKare Exterior trim restoter, opony jakąkolwiek pianką do opon, fele czymś mocnym umyj z nalotu z klocków - tutaj też sprawdzi się Tenzi Prix - i masz perełkę. Generalnie taka operacja zazwyczaj zajmuje mi cały dzień, a pot po dupie leci że aż wżery się robią.

 

Ciekawostka - żeby dobrze wyprać oraz wyczyścić wnętrze E46 touring, trzeba poświęcić 2 dni. Ciekawe jak to robią typy na "myjniach" w "panie, 3 godzinki".

 

 

oczywiscie to żart? bo jak nie to widać kasy nie masz na co wydawać :mrgreen:

 

nie wiem po co 10letnie czy tam starsze auto tak pucować.Myjka_>potem ręcznie szmatkami z mikrofibry wytrzeć-> i tu jak kto woli wosk/pasta polerska i finito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

oczywiscie to żart? bo jak nie to widać kasy nie masz na co wydawać :mrgreen:

 

nie wiem po co 10letnie czy tam starsze auto tak pucować.Myjka_>potem ręcznie szmatkami z mikrofibry wytrzeć-> i tu jak kto woli wosk/pasta polerska i finito

 

 

Cóż, miałem zachować spokój, no ale się nie da...

 

To, że nie stać cię na twoje własne auto, jego eksploatację oraz utrzymanie w chociażby "poprawnym" stanie technicznym oraz wizualnym - to twoja sprawa. Skoro nie mieści ci się w głowie, że kogoś stać, a ciebie nie, to tylko świadczy o tym, jakim ograniczonym typem jesteś. Powiem Ci głośno i dużymi literami: TAK, WYDANIE KILKU SETEK NA KOSMETYKI DO AUTA I KILKU KOLEJNYCH NA MASZYNY TYPU POLERKA, MYJKA I ODKURZACZ PIORĄCY, PADY, ŚCIERECZKI, PĘDZLE ITP., TO NIE JEST DLA MNIE COŚ NIEZWYKŁEGO.

 

 

Do plastikow gumy itd to 303 aerospace protectant. Do stosowania na zewnatrz wewnatrz i w komorze silnika :cool2: :norty:

 

Właśnie się zastanawiałem nad tym środkiem, naczytałem się bardzo pochlebnych opinii i noszę się z zamiarem spróbowania. Powiedz mi tylko, jak długo utrzymuje się efekt po zastosowaniu? Bo tego nie wyszukałem już niestety.

Megsa nie lubię, zraziłem się do SwirlX i jakoś tak mi została niechęć.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciezko mi powiedziec bo nakladam go na plastik po kazdym myciu. Nie testowalem ile wytrzyma. Wydaje mi sie ze spokojnie pare tygodni moze i dluzej. Zalezy od warunkow pogodowych. Czy skwar czy nic tylko leje i leje. Czy auto w garazu czy pod chmurka. Pewnie sa srodki ktore wytrzymuja duzo dluzej (jakies w gestym zelu) ale fajne jest w nim to ze mozna go uzyc do wszystkiego. nawet do skory (chociaz ja tego nie robie, do skory uzywam gliptone, super zapach i matowy wyglad :cool2: ) no i ladnie odzywia. Nie jest taki perfidny jak kiedys plak ze az sie swiecilo jak psu jajca :duh:

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, może "kompletnie z dupy" bo przyznam, że się na tym nie znam.

Nakładał ktoś może jakąś warstwę hydrofobiczną na auto? Słyszałem, że na szyby jak najbardziej można, ale co z karoserią?

chodzi mi o coś takiego:

http://www.wykop.pl/link/336797/kropla-wody-spadajaca-na-super-hydrofobiczna-powierzchnie/

 

na youtube można to odnaleźć jako "water sheeting" albo "hydrophobic coating"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, powłokę kwarcową położyć, albo diamentową, albo ceramiczną, albo.... i tak w nieskończoność można wymieniać, a każda z tych opcji to minimum 2 tysie na auto wielkości E46. A prawda jest taka, że porównywalny efekt sheetingu można uzyskać nakładając dobrej klasy wosk - dobry wosk i dobrze wypolerowany powoduje, że woda nie rozlewa się po karoserii, ale zbiera się w krople, które zazwyczaj spływają sobie. Owszem, nakładanie wosku trzeba powtarzać, ale zaleca się, żeby powłoki typu kwarcowa czy diamentowa też były kryte woskiem. Więc w zasadzie na jedno wychodzi.

 

Ja u siebie po nałożeniu na auto FK1000 mam problem z myciem go. Piana aktywna na myjni na którą jeżdżę po prostu spływa z auta, nie ma czasu "poleżeć i popracować". Dopiero po 3 - 4 myciu efekt mija - dla mnie to znak, że trzeba powtórzyć zabawę z glinką i woskiem. Zaznaczam, że mówimy o myciu auta, nie o opłukaniu - FK1000 jest tak wytrzymały, że opłukanie ogranicza się do czystej wody pod ciśnieniem, i wszystko z lakieru spływa, nawet przyschnięte ptasie kupy.

 

Ogólnie jestem na etapie wybierania sealantu, czyli wosku syntetycznego - skłaniam się ku Poorboys Ex-P, i położę go pod FK1000, powinno być lustro i na kilka miesięcy spokój z babraniem się ;)

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carl0s dałeś dobry opis jak należy o nasze auta dbać , od 35 lat co wiosnę sobie obiecuję że nareszcie naszedł czas aby dopieścić moje zabawki ale zawsze to robię po łebkach ale wiem aby jej dogodzić to jest tak jak piszesz

taka operacja zazwyczaj zajmuje mi cały dzień, a pot po dupie leci że aż wżery się robią.

Chyba zacznę od doboru odpowiednich produktów, oby nie pozostały mi na półce jak w innych latach.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wnetrza polecam Zymöl Vinyl Conditioner

do plastikow pod maska i innych 303 Aerospace Protectant 236ml

 

do staszka - jeden kupuje szrot i laduje w niego do konca dni kase a drugi mysli jak tu przypucowac maszyne i byle g. stosowac nie bedzie, pomyliles marki....

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.