Skocz do zawartości

Ciepłe powietrze na szybę, zimne na twarz. 318i 95'


sqrski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dość nietypowy problem.

Otóż z nawiewu na szybę, po rozgrzaniu silnika, leci mi wyłącznie ciepłe powietrze. Za to z nawiewów bocznych i środkowego tylko zimne. Dzieje się tak mimo kręcenia "pokrętłem" do ustawiania temp powietrza. Dodam, że autko bez klimy i pokrętło kręci się dziwnie lekko. :/ Może to być wina linki? Lecz czy wtedy byłaby różnica temp powietrza pomiędzy nawiewem na szybę, a środkowym?

 

Jedyne co znalazłem, że leci letnie powietrze, ale u mnie jest całkiem zimne, sprawdzone po przejechaniu ok 100km. :|

 

BMW e36 318i 1995rok.

 

Pozdrawiam, proszę o pomoc i przepraszam za poprzedni, źle podany tytuł tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy twój panel wygląda tak? http://img14.tablica.pl/images_tablicapl/83781641_1_644x461_bmw-e36-oryginalny-panel-sterowania-nawiewu-chojnice.jpg

Jeśli tak to zwróć uwagę na oznaczenie na pokrętle kierowania nawiewem. Pole przy "ludziku"/pozycji nawiew środkowy jest niebieskie co znaczy ze zimne powietrze będzie leciało i chyba nie ważne jak mocno rozgrzejesz samochód :) jeśli chcesz nagrzać szybko kabinę to polecam skierować nawiew na stopy. Całe zimne powietrze zostanie ogrzane od dołu i wypełni kabinę i będzie cieplutko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada w ten sposob ze musze pokombinowac jesli chce zmienic nawiew :D poprzedni wlasciciel chcial wstawic klime tylko jakos dziwacznie bo wrzucil pstryczek do klimy i wewn. obiegu i skutkiem tego jest ze nie do konca dziala :) a wyvlada to takhttp://img.tapatalk.com/d/14/04/08/darehe8y.jpg cos elektryka popierdzielil chyba

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam dokładaną klimę i posiadam takie same włączniki co u Ciebie, z kratek na twarz leci wyłącznie zimne powietrze, na szyby ciepłe lub zimne. klima działa tylko w pozycji ustawionej na kratki (widac na pokrętle że tylko tam jest niebieskie pole).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mad123man, jutro zerkne dokladniej, jak to jest z pokretlami. :-) Ale dlaczego nie moge ustawic chlodnego na szybe? Tez tak po prostu ma byc?

u mnie działa jak przekręcę pokrętłem temp. na zimno i leci zimno na szybę. Problem mam tylko z przełączaniem miedzy nawiewami. Niestety nie jestem w stanie ci doradzić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.