Skocz do zawartości

CISNIENIE W OPONACH - KONTROLKA


hektorrr

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Po zmianie opon tak się zdarza wejdz w meni i skasuj to

vehicel info/vehicel status/ reset.

Rób to na postoju.Jeśli nie pomoże powtórzy kilka razy lub za jakiś czas a na pewno zniknie

 

Instrukcja mówi że należy uruchomić reset na postoju, po czym ruszyć. Kalibracja odbywa się podczas jazdy.

 

PS. U mnie też kontrolka zaświeciła się po wymianie ogumienia. Zapomniałem zresetować po wizycie w wulkanizacji no i stresik był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich , mam E91 i właśnie zdarzyła się taka sytuacja że ciśnienie w oponach jest ok a wywala o kapciu ... opony to continental kontakt sport 5 225/45/17 nowe ... i czy ktoś może powiedzieć jak tą adaptacje zrobić bo nie rozumiem w którym menu trzeba to zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeśli E91 przedliftowa wchodzisz w ustawienia, następnie vehicle/tyres i tam inicjujesz startem, jeśli poliftowa wchodzisz w info o samochodzie wybierasz drugą ikonkę od góry i również startem inicjujesz, pamiętaj, żeby robić to na postoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy juz pisali. Czesto kontrolka wyskakuje po zmianie opon, bo kola nagle robia inna ilosc obrotow niz na setupie na ktorym ostatnio byla resetowana. Komputer mysli ze uchodzi powietrze. To samo moze sie zdarzyc po spuszczeniu powietrza np. na stacji benzynowej.

 

Dla aut bez IDrive robi sie to z manetki komputera pokladowego (auto nie moze byc w ruchu ale musi byc odpalone). Przeskakujemy funkcje az pojawi sie ikonka opon i straleczka z napisem reset. Naciskamy i trzymamy az przy "reset" pojawi sie odfajkowany kwadracik. (Tak przynajmniej to dziala w E90 bez iDrive)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Czy ktos wie do jakiej wartosci musi spasc cisnienie w oponie zeby pojawil sie komunikat?


Pytam poniewaz zauwazylem ze mialem cos wbitego w opone, okazalo sie po wyciagnieciu ze to maly wkret ale i tak zostawil calkiem spora dziure(srednica jakies 2mm). Nie widac zeby schodzilo powietrze ale pewnosci nie mam i nie wiem czy zapobiegawczo jechac do wulkanizacji łatac to czy dalej jezdzic i sie nie przejmowac.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos wie do jakiej wartosci musi spasc cisnienie w oponie zeby pojawil sie komunikat?


Pytam poniewaz zauwazylem ze mialem cos wbitego w opone, okazalo sie po wyciagnieciu ze to maly wkret ale i tak zostawil calkiem spora dziure(srednica jakies 2mm). Nie widac zeby schodzilo powietrze ale pewnosci nie mam i nie wiem czy zapobiegawczo jechac do wulkanizacji łatac to czy dalej jezdzic i sie nie przejmowac.

 

Jeśli dobrze pamiętam to u mnie jak spadło w zimie o 0,4 to się  wyświetlał komunikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Niestety nigdzie nie moge znalezc informacji o ile musi spasc cisnienie lub do jakiej wartosci zeby pojawil sie komunikat.


Czy wszystkie F3x wyposazone w czujniki zczytuja informacje z ABS i tylko na tej podstawie podaja czy cisnienie w oponie jest prawidlowe czy sa tez takie ktore podaja dokladna informacje jakie mam cisnienie w ktorej opinie? W zony Renualt wyswietla mi sie elegancko wartosc cisnienia dla kazdego kola.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
System oparty o informacje z ABS nie potrzebuje czujników w kołach. Nie jest on jednak zbyt dokładny. Gdy są czujniki, to tak jak kolega wyzej napisal, infirmacje o cisnieniu i temperaturze powietrza w oponie podawane są dokładnie. Nie każde BMW ma zakodowaną tę funkcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serii F3x od 2014 roku były już na pewno czujniki w kołach, wcześniejsze raczej nie miały (na pewno z 2012 r)

Kiedyś w trasie wyskoczył mi komunikat utraty ciśnienia, w I-drive pokazało że spadło chyba z ok 2,4 do ok 1,7. Na początku myślałem że to elektronika wariuje, ale akurat jak wróciłem z trasy to zakładałem koła letnie i okazało że to nie elektronika, tylko rzeczywiście zeszło powietrze z koła bo był wbity jakiś szpikulec.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Koniec 2013 - nie było czujników. Ciśnienie podawane z czujnika ABS.

Czujniki nie wychodziły seryjnie po lifcie dopiero w F30, tak jak w X3 F25?

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Niestety nigdzie nie moge znalezc informacji o ile musi spasc cisnienie lub do jakiej wartosci zeby pojawil sie komunikat.


Czy wszystkie F3x wyposazone w czujniki zczytuja informacje z ABS i tylko na tej podstawie podaja czy cisnienie w oponie jest prawidlowe czy sa tez takie ktore podaja dokladna informacje jakie mam cisnienie w ktorej opinie? W zony Renualt wyswietla mi sie elegancko wartosc cisnienia dla kazdego kola.

 

Mi podaje dokładne ciśnienie dla każdego koła. Status Pojazdu. Czujnik jest połączony z felgą i tam mierzy cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.