Skocz do zawartości

Czy warto przedluzac gwarancje?


wuujtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem f31 2013r 320d mieszkam w Norwegii auto zostalo zakupione tutaj w auto komisie lecz bylo sprowadzone z Niemiec.Aktualny przebieg 7000km i gwarancje do czerwca 2015 rozumiem ze obejmuje ona w calej Europie.Pierwszy serwis bede robil raczej w Polsce,poniewaz jezdze co roku i mysle nad przedluzeniem gwarancji o kolejne 2-3 lata (w Polsce)i zastanawiam sie czy ta gwarancja bedzie obejmowac tu w Norwegii jezeli cos by sie dzialo?I czy warto wogole?Jezdze jakies 20tys km rocznie. :roll:

Edytowane przez wuujtas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata jest w standardzie na nowe auto. Mozna zawsze przedluzyć o okreslony okres i przebieg.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o to w ASO. Gwarancja przedlużona działa analogicznie jak 2 letnia bazowa.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce BMW daje 2-letnią gwarancje, później można przedłużać na kolejne lata chyba do 5 lub 6. Ale nie jest to już gwarancja tylko "pakiet gwarancyjny"

który rządzi się swoimi prawami :wink: i ma sporo wyłączeń :mad2:

 

Natomiast odpowiadając na pytanie czy warto przedłużać, uważam, że nie tylko warto ale to jest mus. Te autka są tak zaawansowane technicznie, że ma się co psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem o to w ASO. Gwarancja przedlużona działa analogicznie jak 2 letnia bazowa.

 

 

 

Czyli moge smialo przedluzac i tu w Norwegii bedzie tez ona obowiazywac,czy lepiej tu przedluzyc co kosztuje wiecej oczywiscie i bedzie rowniez wazna w Polsce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przedluzenia gwarancji zalezy od rodzaju pakietu serwisowego. U mnie przy pakiecie Inclusive Plus w 550xd koszt wydluzenia gwarancji o kolejne 3 lata i/lub 60tys km to o ile pamiętam niecałe 5tys PLN. Gdybym miał standardowy pakiet Inclusive koszt przedłużenia gwarancji byłby ponad 2-krotnie wyższy. Analogicznie w naszych slużbowych 520d i 525d przy pakietach serwisowych InclusivePlus koszt analogicznego przedłużenia to odpowiednio 1.8 i 2tys PLN. Nie znam wyłączeń i ograniczeń przedłużenia i nie bardzo mnie to interesuje. Przejrzałem co przedłużenie zawiera i to utwierdziło mnie w przekonaniu ze warto :cool2:

O ile wiem gwarancja jest International czyli dziala w Europie :mrgreen: Informacja o przedłuzeniu jest wprowadzana do sieci BMW i jest widoczna w kazdym autoryzowanym ASO w Europie. Nasi pracownicy jeżdżą poza granicami i zdarza się że korzystają, również z tej przedłużonej wiec sprawdzone w praktyce :D

Limit przedłużenia to chyba 10 lat i 200tys km przebiegu :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt przedluzenia gwarancji zalezy od rodzaju pakietu serwisowego.

Jesteś pewien?

 

Kalkulator przedłużenia gwarancji zamieszczony na stronie BMW,

http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/bmw_service/service_inclusive/extended_warranty/calculator.html

Rozpoznaje tylko model, okres przedłużenia i przebieg.

 

I odkąd mam BMW to tak było, wcześniej były jeszcze pakiety ultimate :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem pewien. Kluczowy jest VIN i pakiet serwisowy ktory masz :mrgreen:

Oczywiscie wiek i przebieg nie sa bez znaczenia. Ale jesli masz auto 2-letnie i chcesz rozciagnac gwarancje do konca pakietu serwisowego to cena zalezy wlasnie od pakietu Inclusive/Plus.

Pakiet Ultimate roznil sie od Plus'a wlasnie gwarancja na czas trwania pakietu InclusivePlus :D

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.