Skocz do zawartości

M52b20 Wzkazanie poziomu paliwa


Liwóś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W moim e39 zastanawia mnie wzkaźnik powiomu paliwa.Mianowicie gdy zalewam jak zwykle 50l to wzkazanie na zimnym i ciepłym silniku spada równomiernie,natomiast gdy auto jest zimne a w baku jest około 15l paliwa to zapala się już rezerwa i wzkaźnik spada na pierwszą kreske i pokazuje okolicach 40-50km jeszcae do przejechania według komputera ,podczas spokojnej jazdy po kilku km wzkazanie to wzrasta do 200 około i wzkaźnik wchodzi na 15l.Czy jest to normalne?Jeszcze nie spotkałem się z takim odczytem paliwa.Dodam że gdy wzkaźnik jest 'na dole' to w inpie pokazuje 15l czyli tyle ile na zagrzanym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś o tym było nawet, norma u mnie tez tak jest.

 

mam 15litrów to rano na zimnym spadnie az zapali sie rezerwa a komp pokazuje na ok 90km a po rozgrzaniu dojrze do 150km i wskaznik sie podniesie.

 

o ile wskazania komputera są zrozumiałem gdyż wyswietla na ile danym stylem jazdy wystarcza km, a jak wiadomo zimmny na ssaniu troche pije to ciagle taka dawką na tyle by jej wystarczyło to pozniom wskaznika nie powininen ulegać zmianie, jednak jest inaczej. jakież to oczywiste w bmw ;]

 

zauwazylem ze nawet jak jade jak emeryt a nagle zmieniam styl jazdy na "sport" to nie tylko wskazania komputera maleja ale i wskazowka lekko w doł.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi właśnie wzkazanie komputera jest całkowicie zrozumiałe(ciepły,zimny,styl jazdy) natomiast sam wzkaźnik mnie zastanawia.Za dużo rzeczy w tych autach leci przez kompa co jest uciążliwe w użytkowaniu.Ktoś jeszcze potwierdzi takie wzkazania ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja też potwierdzam.

Wieczorem zasięg 160km, paliwa jeszcze trochę jest, rano rezerwa, i zasięg połowę mniejszy.

Po zagrzaniu się ponownie podnosi.

Dziwne, ale taki już urok tych aut :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.