Skocz do zawartości

330cd pisk z tylu przy hamowaniu??? Brak pomysłow...


malacz330

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, a mianowicie chodzi mi o piszczenie z tylu przy hamowaniu, zaczelo sie to w tamtym roku we wrzesniu, wymienilem od tamtej pory klocki pomimo tego ze stare byly jak nowe, szczeki, nic to nie dalo, ostatnio zdjalem tarcze i dalem do tokarza, z racji minimalnego rantu, myslale,m z\e moze klocek trze o ten rant- nic to nie dalo, dodatkowo leciutko scialem kanty klockow, co by miec pewnosc, jak piszczalo tak piszczy....... Nie mam juz pomysłow co by jeszcze mozna zrobic??? jedynie wymienic tarcze??? te sa jeszcze od nowosci auta, z racji niskiego przebiegu ori. Bmw. Klocki zakladalem ATE, wiec zadna lipa.

 

Jesli ktos ma jakies pomysly to chetnie ich wyslucham, a moze to nie w hamulcach?? juz sam nie wiem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posmarowałeś klocki hamulcowe w miejscach styku z zaciskiem, jarzmem i tłoczkiem specjalną pastą?

Np. ATE PLASTILUBE.

 

 

tak wszystko bylo zalozone ''wzorcowo''.....

 

jutro jeszcze wywale tarcze i zawioze do przetoczenia, znajomy mi powiedzial po ich obejrzeniu ze sa za sliskie??? o mnie zdziwilo bo pierwszy raz o czyms takim uslyszalem, i ze od tego moze piszczec? :roll: jak po tym przetoczeniu bedzie ok, to wleci nowe tarcza, bo nie chce sie od razu pchac w koszta.

 

juz kombinuje jak sie da, bo az wstyd hamowac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

U mnie jak piszalo z tylu pomagalo zaciagniecie recznego podczas hamowania. Po kilkakrotnych powtorkach ustalo.

 

Klocki i tarcze mialem ori teraz trw i ate (tyl) klocki na ori tarczach. Nic nie piszczy wiedz watpie ze jest to wina czesci tylko gdzies jest cos zabrudzone.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies jest cos zabrudzone.

 

hmm, zacisk wyczyszczony bardzo dokladnie, bo dodatkowo malowany byl, wiec wyczyszczony, odtluszczony, sruby prowadzace nowe plus na to ten smar co byl razem z nimi w zestawie, tarcze nowe, klocki tez, wiec raczej wszystko ''lustro''

 

a czy przy tym hamowaniu moze cos jeszczze piszczec oprocz klockow , wydaje mi sie ze raczej nie ma nic wiecej co by dawalo takie odglosy, no ale moze????? :roll:

 

dodam jeszcze ze zarowno na tych nowych tarczach a zrobilem juz okolo 600km, jak i na tych starych powstaje jakby taka chropowata powierzchnia- nie jak w przypadku przednich ze jest sliska i blyszczaca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tyknie hamulce hamuja slabiej jak przednie wiedz ta chropowatosc moze pochodzic od rdzy ktora nie jest tak szybko zcierana jak na przednich albo od zbyt slabego zscisku.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jedyne co mi jeszcze do glowy przychodzi to zamienic paste miedzianej na taka

http://www.ebay.de/itm/ATE-Plastilube-75ml-Anti-Quietsch-Paste-Schmierstoff-/260919143969?pt=DE_Autoteile&hash=item3cbffe2e21

Nasmarowac dokladnie wszystkie czesci ruchome zacisku i tyl klockow

ale to chyba ostatnia opcja z tych tanich i tez nie gwarantujaca sukcesu poniewaz pasty miedziane nie sa wcale zle :/

 

Ps. a zaciagnac reczny przy hamowaniu prubowales?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczą klocki hamulcowe gdy drży zacisk .

Powodem mogą być luzy na prowadnicach zacisku,zabrudzone ślizgi,źle zamontowana tarcza.

Czy wyczyściłeś piastę na "lustro" przy montażu tarcz hamulcowych?

Jeśli nie znajdziesz przyczyny to zastosuj pastę firmy CRC Disk Brake Quiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. a zaciagnac reczny przy hamowaniu prubowales?

 

Tak.

 

Tak samo jak i wyczyscilem piaste na tzw. ''lustro'' przed montazem....

 

wczoraj zaobserwowalem jeszcze dziwniejsza sytuacje, jadac w garazu w galerii, bez hamowania bylo slychac ten sam pisk z tylnych kół, definitywnie piszczenie bylo slychac wraz z obrotem kół, piszczy-nie piszcczy-piszczy- nie piszczy itd, nie byl to ciagly pisk jak przy hamowaniu, ale na stowe ten sam, wiec moze to cos pomoze w rozkmince? bo ja juz nie mam pomysłow? jak nie to ogarne temat ta pasta co kolega wyzej proponuje, zobaczymy co bedzie... :roll:

Edytowane przez malacz330
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko wyczyszczone, nowe klocki i tarcze.

Zostaje chyba tylko tloczek i zacisk do wymiany.

Gdyby piasta byla uszkodzona albo mialbys luzy w lozysku po takim czasie powinno juz szumiec ale to chyba da sie sprawdzic zegarem na tarczy/piascie czy rowno sie kreci.

 

Zacznij od sprawdzenia tarcz czy rowno sie kreca a nastepnie tloczek i zacisk. Dobrze by bylo gdybys wiedzial z ktorej strony dochodzi pisk.

 

Ps. Ogladales stare klocki i tarcze? Byly rowno ztarte?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdz jeszcze dokladnie czy nie masz luzow na klockach/szczece. Powodzenia

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaobserwowalem jeszcze dziwniejsza sytuacje, jadac w garazu w galerii, bez hamowania bylo slychac ten sam pisk z tylnych kół, definitywnie piszczenie bylo slychac wraz z obrotem kół, piszczy-nie piszczy-piszczy- nie piszczy itd, nie byl to ciagly pisk jak przy hamowaniu, ale na stowe ten sam :roll:

 

To odgłos ze szczęk hamulca ręcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie dziwnym trafem przez zaciagniecie recznego przy hamowaniu i krótka przejazdzka na nim pomogla przy piszczeniu podczas normalnego hamowania. Wiedz cos wspólnego moze miec ale co to niestety nie wiem :roll: Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.