Skocz do zawartości

E90 lci przepalone trzy diody z przodu


podlew

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zaczynam oficjalnie, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum :). Przewertowałem sporo treści, jednak nie znalazłem rozwiązania dla nurtującego mnie pytania. Otóż, kupiłem niedawno samochód, jednak ma on przepalone trzy diody w reflektorze przednim. Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia, aby uniknąć nieścisłości.

https://www.dropbox.com/s/in67dec01az2igx/20140330_104443.jpg

https://www.dropbox.com/s/v4u7dv5csj2ntuf/20140330_104451.jpg

 

Przy pierwszej wizycie u mechanika, związanej z wymianą olejów i filtrów, poprosiłem o wymianę ów diód. Jak się później okazało, pan mechanik stwierdził, iż BMW nie przewidziało, że te diody w ogóle mogą się popsuć, więc dostęp do nich jest niemożliwy, a co za tym idzie - trzeba wymienić całą lampę. Czy to prawda? Czy nie ma sposobu, aby się do nich dostać? Pytam, bo nie wiem czy poświęcić temu czas i po prostu samemu pogrzebać. Czy ktoś się spotkał już z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zmien mechanika. Mozna je zdemontowac tylko trzeba wyjac lampe a zeby ja wyjac musisz sciagnac zderzak. Pan mechanik tego nie wiedzial albo szkoda mu bylo na to czasu. Nie jestem pewien czy nie trzeba bedzie rozklejac lampy zeby sie do nich dobrac. Sprawdz sobie na stronie www.realoem.com wpisujac 7 ostatnich znakow vin.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

zaczynam oficjalnie, ponieważ jest to mój pierwszy post na forum :). Przewertowałem sporo treści, jednak nie znalazłem rozwiązania dla nurtującego mnie pytania. Otóż, kupiłem niedawno samochód, jednak ma on przepalone trzy diody w reflektorze przednim. Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia, aby uniknąć nieścisłości.

https://www.dropbox.com/s/in67dec01az2igx/20140330_104443.jpg

https://www.dropbox.com/s/v4u7dv5csj2ntuf/20140330_104451.jpg

 

Przy pierwszej wizycie u mechanika, związanej z wymianą olejów i filtrów, poprosiłem o wymianę ów diód. Jak się później okazało, pan mechanik stwierdził, iż BMW nie przewidziało, że te diody w ogóle mogą się popsuć, więc dostęp do nich jest niemożliwy, a co za tym idzie - trzeba wymienić całą lampę. Czy to prawda? Czy nie ma sposobu, aby się do nich dostać? Pytam, bo nie wiem czy poświęcić temu czas i po prostu samemu pogrzebać. Czy ktoś się spotkał już z takim problemem?

Jaką masz Lampę Bixenon czy Dynamic xenon, bo mam jedna na sprzedaż ale widzę że u Ciebie prawa jest do roboty a ja mam lewą.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien mechanika. Mozna je zdemontowac tylko trzeba wyjac lampe a zeby ja wyjac musisz sciagnac zderzak. Pan mechanik tego nie wiedzial albo szkoda mu bylo na to czasu. Nie jestem pewien czy nie trzeba bedzie rozklejac lampy zeby sie do nich dobrac. Sprawdz sobie na stronie http://www.realoem.com wpisujac 7 ostatnich znakow vin.

 

Wiedział o tym na pewno, tylko jak sam zauważyłeś - szkoda mu było czasu, bo właśnie na 99% jestem przekonany, że aby dobrać się do tych diód, trzeba rozklejać lampę. Koszt takiej roboty pewnie nie wyszedłby powyżej 200zł, a reflektor kosztuje pewnie z 500-600. Na dobrą sprawę wolałbym wyłączyć diody z drugiej strony, aniżeli jeździć ze świadomością, że jedna strona się świeci, a druga nie. Tak jak mówisz, chyba muszę po prostu wyskoczyć do jakiegoś sprytniejszego w tej dziedzinie mechanika, który będzie miał większe chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek zobacz czy dochodzi napięcie do tych diód? Pin nr 1 we wtyczce lampy.

Nawet jeśli rozbierzesz lampę i dostaniesz się do tych diód, to musisz mieć takie same na podmianę. Zastanów się skąd je weźmiesz?

Naprawiałem tylne lampy, gdzie padły właśnie diody i ciężko było znaleźć diody, które byłyby takie same. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji był zakup używanej (uszkodzonej) lampy jako dawca. W Twoim przypadku będzie gorzej znaleźć drugą lampę na dawcę ze względu na koszt takiej lampy. Mam diody pomarańczowe z tylnych kierunkowskazów, ale musiałbyś zobaczyć czy będą pasować, porównać je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Widzę dwa rozwiązania Twojego problemu:

 

1. wykodowanie zewnętrznych 3 LEDów z lewej i prawej strony. Wtedy w ogóle nie będą się świecić.

 

2. wymiana kompletnego wkładu LED na sprawny. Te dodatkowe 3 LEDy umieszczone są na wkładzie od kierunków.

 

W obydwu przypadkach nie ma konieczności rozklejania lampy tylko jej demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisane sprawdź czy dochodzi do nich napięcie potem myśl dalej bo może to być właśnie ta błahostka. Tak na marginesie widzę Tomasony TN1 też mam hehe :mrgreen:.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa rozwiązania Twojego problemu:

 

1. wykodowanie zewnętrznych 3 LEDów z lewej i prawej strony. Wtedy w ogóle nie będą się świecić.

 

 

No właśnie też myślałem kiedyś, aby je wykodować, ale podobno nie można bez fizycznej ingerencji, czy to prawda?

Masz może paramter z NFRM, który odpowiada za świecenie tych diodek?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa rozwiązania Twojego problemu:

 

1. wykodowanie zewnętrznych 3 LEDów z lewej i prawej strony. Wtedy w ogóle nie będą się świecić.

 

2. wymiana kompletnego wkładu LED na sprawny. Te dodatkowe 3 LEDy umieszczone są na wkładzie od kierunków.

 

W obydwu przypadkach nie ma konieczności rozklejania lampy tylko jej demontaż.

 

Wkład Led - to jest interesujące rozwiązanie. Ciekawe, czy można dostać takowy gdzieś?

 

Jak wyżej napisane sprawdź czy dochodzi do nich napięcie potem myśl dalej bo może to być właśnie ta błahostka. Tak na marginesie widzę Tomasony TN1 też mam hehe :mrgreen:.

 

Tak trza zrobić w pierwszej kolejności, bo na razie przechodziłem tylko wizytę u mechanika, o której wcześniej napisałem. Co do felg - bardzo ładnie się prezentują, szczególnie, gdy patrzysz na samochód od frontu, pod lekkim kątem ;). Jutro jadę tylko zmienić opony, bo Pirelli Cinturato P7 RF są dla mnie zbyt twarde. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to proszę pisać, bo są niemalże jak nówki, a nie mam zamiaru za nie wołać srogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład ciężko gdziekolwiek dostać, jedynie nowy w ASO, koszt ponad 600 złotych :(

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład ciężko gdziekolwiek dostać, jedynie nowy w ASO, koszt ponad 600 złotych :(

 

Tak właśnie myślałem, że oprze się na takiej sumie, że w gruncie rzeczy bardziej opłacałoby się kupić nową lampę, a starą położyć w kąt - na wszelki wypadek. Zobaczymy co powie pewien magik, którego namierzyłem niedawno w Częstochowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam. mam ten sam problem w prawej lampie trzy diody nagle off..

 

mam pytanko co wymysliles i jaki koszt ?

 

ja widze ze lampe bi xenon uzywke polmana itp mozna dostać na allegro za 200 stowki..i wtedy wymienić te trzy diody bo ponoc sie da. ..

 

z gory dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam ten sam problem w prawej lampie trzy diody nagle off..

 

mam pytanko co wymysliles i jaki koszt ?

 

ja widze ze lampe bi xenon uzywke polmana itp mozna dostać na allegro za 200 stowki..i wtedy wymienić te trzy diody bo ponoc sie da. ..

 

z gory dzięki za pomoc

pozdrawiam

 

 

Sama lampa nic Ci nie da, chyba że jest z modułem kierunkowskazu. Wtedy wystarczy przełożyć moduły, bądź zaadoptować LEDY (przelutować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a znajdź taka osobę ;)

zobacze po ile w serwisie jak do 4 stow to moge dac ważne zeby dzialalo..

 

dzięki !

 

Wstrzymaj się kolego z kupowaniem.

Ja wczoraj trafiłem trochę przypadkowo do mechanika, którego od tak przy robocie zawieszenia, zapytałem czy coś takiego da się naprawić - wskazałem na diody. Odpowiedział mi, że to da się normalnie zrobić i już czymś takim się zajmowali. Najprawdopodobniej są przepalone styki, co się po prostu zdarza. Powiedział żebym kiedyś wpadł, wyciągną lampę i zrobią. Trochę mnie zatkało, bo już zdążyłem usłyszeć w innym "pro" salonie specjalizującym się w BMW (BMWArek, Częstochowa), że trza całą lampę wymienić. A tu się okazuje, że trzeba tylko trochę chęci od mechanika. Zatem: zaraz, gdy zaprowadzę z tymi diodami furę, zdam raport co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.