Skocz do zawartości

Opony pękają (ROF)co robić, jak żyć? Potenza S001


poli_x

Rekomendowane odpowiedzi

Opony kupione w Lipcu 2012 roku

Bridgestone Potenza S001 225/45R17 91W (Run On Flat)

670zł sztuka....

Na oponach zrobiłem około 10-15 tys km.

Czego dotyczy problem?

http://s6.ifotos.pl/img/zdjcie-1J_expnena.JPG

http://s4.ifotos.pl/img/zdjcie-2J_expneep.JPG

http://s6.ifotos.pl/img/zdjcie-3J_expneeh.JPG

 

Myślę że to nie jest normalne

Edytowane przez poli_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź datę produkcji.

Mogłeś kupić stare gumy w 2012r. ( na zdjęciach daty nie widać )

Moje są z 2010r. bardziej zużyte ale bez takich pęknięć.

Może stały dużo na słońcu?

To raczej nie jest normalne.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje Bridgestone daje 4 lata gwarancji

wymien na nowe :D

 

4 latka od daty produkcji jesli kupil w 2012 opony nowe ale wyprodukowane na poczatku 2010 to juz po gwarancji i bardzo czesto jest ze opony ktore kupisz nie sa z danego roku co data sprzedazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje Bridgestone daje 4 lata gwarancji

wymien na nowe :D

 

4 latka od daty produkcji jesli kupil w 2012 opony nowe ale wyprodukowane na poczatku 2010 to juz po gwarancji i bardzo czesto jest ze opony ktore kupisz nie sa z danego roku co data sprzedazy.

Gwarancja jest od daty zakupu zawsze i watpie, zeby tu bylo inaczej (to by bylo bez sensu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź datę produkcji.

Mogłeś kupić stare gumy w 2012r. ( na zdjęciach daty nie widać )

Moje są z 2010r. bardziej zużyte ale bez takich pęknięć.

Może stały dużo na słońcu?

To raczej nie jest normalne.

Sprawdzę jutro w dzień dokładnie datę produkcji opony, wydaje mi się że jak kupowałem opony to były z tego samego roku, ale głowy nie dam.

Mieszkam w Irlandii, pogoda tutaj nie przekracza 20 stopni przez cały rok, głównie pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje Bridgestone daje 4 lata gwarancji

wymien na nowe :D

 

4 latka od daty produkcji jesli kupil w 2012 opony nowe ale wyprodukowane na poczatku 2010 to juz po gwarancji i bardzo czesto jest ze opony ktore kupisz nie sa z danego roku co data sprzedazy.

tez mieszkam w Irlandii :cool2:

a gwarancie zawsze liczymy od daty zakupu co nas konsumentów obchodzi ze towar lezakuje iles tam lat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gwarancie zawsze liczymy od daty zakupu co nas konsumentów obchodzi ze towar lezakuje iles tam lat :wink:

Z reguły tak, ale kupując opony np. dwuletnie sprzedawca daje ci okazyjną cenę i " w promocji " 2 lata gwarancji zamiast cztery :norty:

( obniżona cena za towar niepełnowartościowy :cry: )

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe czy nie beda robic problemow: zle magazynowanie, zla temperatura, zbyt duze/male cisnienie itd.

Jedno jest pewne, nie zakladaj ich na ten sezon :)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nie beda robic problemow: zle magazynowanie, zla temperatura, zbyt duze/male cisnienie itd.

Jedno jest pewne, nie zakladaj ich na ten sezon :)

Opony nie zachowują się w żaden sposób dziwnie, trzymają się drogi jak powinny, odprowadzają wodę również prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje Bridgestone daje 4 lata gwarancji

wymien na nowe :D

 

4 latka od daty produkcji jesli kupil w 2012 opony nowe ale wyprodukowane na poczatku 2010 to juz po gwarancji i bardzo czesto jest ze opony ktore kupisz nie sa z danego roku co data sprzedazy.

Gwarancja jest od daty zakupu zawsze i watpie, zeby tu bylo inaczej (to by bylo bez sensu)

 

mowie ze 4 lata od daty produkcji :evil: http://www.1234opony.pl/informacje/24/gwarancja-producenta/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te opony ROF sie nienadaja dobrze ci sie jedzi na nich? nie jak na wozie drabiniastym? i sa za głosnie? wez zwykla protenze s001 nie rof,jezeli ci przyjma reklamacje

Może troszkę twardo i jak wozem drabiniastym, ale wchodząc szybko w rondo przeciążenia panują większe niż przy przyspieszaniu a tył nie drgnie.

 

Dzisiaj szukałem znaków na oponie ale nic nie znalazłem, bynajmniej nie wiem które liczby można rozszyfrować jako data produkcji. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega AP 61 dobrze pisze, patrząc na Twoje foto widać 3311 dwie pierwsze to numer tygodnia roku w którym zostały wyprodukowane 11 to rok czyli 2011

Nie wiem jak wygląda temat roszczeń gwarancyjnych w IRL ale u nas wygląda to następująco

 

Okres gwarancji dla wszystkich produktów bridgestone wynosi 4 lata od daty sprzeday. Dla pełnego

zwrotu (wymiana opon) okres gwarancji wynosi 1 rok. Dla opon zakupionych wczesniej ni

rok od daty uznanej reklamacji, ale nie pózniej ni 4 lata od daty sprzeday, zastosowana

bedzie metoda czesciowego zwrotu, tzw. metoda pozostałej głebokosci bienika (PGB),

ustalona wg zuycia bienika.

 

Rekompensata bedzie przeprowadzona według nastepujacych zasad:

• w przypadku uznania reklamacji opony kupionej nie wczesniej ni przed rokiem -

rekompensata bedzie polegała na wymianie reklamowanej opony na nowa. W przypadku,

gdy reklamacja dotyczy opony zakupionej wczesniej ni rok temu, ale nie pózniej ni cztery

lata od daty sprzeday, rekompensata bedzie dokonana w formie pienienej, czesciowo

według zuycia bienika, tzw. metody PGB.

 

Leć i reklamuj opony najnormalniej w świecie sparciały, bez jaj, takie pęknięcia widziałem w oponach 10letnich nie 2,5 rocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko u mnie dodatkowy problem jest jeszcze taki, ze oponki kupilem sobie bedac samochodem na urlopie w Polsce...zalozylem je w Polsce i wrocilem na nich do Irlandii.

Bede teraz dopiero w Lipcu znow w Polsce... Tyle ze w Irlandii nie ma zimy wiec i zimowek nie ma na ktorych moglbym jezdzic, wiec co? Mam samochod na ceglach trzymac przez 2-3 tygodnie az gwarancje uznają....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zadzwob/napisz do producenta i zapytaj sie czy mozesz gdzie indziej je zareklamowac.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.