Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Na początku uprzejmie się witam i przedstawiam. :)

Jak dotąd raczej skupiałem się wokół grupy VAGa, ale może przyszedł czas na pierwsze w życiu bmw :)

Mógłbym prosić o rozkodowanie 2 numerów VIN e91, zwłaszcza dot. akcji serwisowych:

1. WBAUX11040A630561 e91 z 2009 roku 318d 143KM

2. WBAVW11040A277119 e91 z 2008 roku 318d 143KM


Z tego co wyczytałem to chyba silniki N47, choć nie wiem czy w poliftach coś się w nich zmieniło, czy były różne ich wersje.

Zaczytuje ciągle forum i wyczytałem jak dotąd, że pojawiają się tam problemy dot. łańcucha rozrządu.

Ew. proszę o info czego bezwględnie unikać.


Z góry dziekuje za pomoc.

Mam nadzieje, że to odpowiedni dział, jeśli nie proszę moderatora o przeniesienie do właściwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ładna, ale wydaje sie ze od 2009 roku wszystkie miały navi cic, wiec mozliwe ze rocznik 2008...

masz vin? Co wlasciciel mówi o aucie?

 

Właśnie na fejsie BMW-CHECK wrzuciło info o jej przebiegu.


E91 320d LCI

Przebieg w ogłoszeniu: 104.649 km

Ostatnio odnotowany: 124 486 km - 25.01.2013


Takm więc tak to wygląda.. Ostatnie 5 lat jeździła na wstecznym :)


A później będzię że rozrządy padają przy 120tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inuictus naiwnych widzę nie brakuje :mrgreen:

Kombi, diesel, 2009 rok produkcji i 100 tyś km....

Przez 4 lata zrobiła 124 486 km czyli 31 tyś rocznie co daje aktualnie blisko 300 tyś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna już nieaktualna. Podpowiedzcie mi proszę jeszcze, bo znalazłem e92 z napędem na tył, czy jednak upierać się i szukać 4x4?

Bo trochę mocy tam jest i ten napęd może nieźle wywieźć :)

 

Bierz na tył - DTC jest bardzo ogarnięte i trzeba naprawdę chcieć żeby się coś stało. Ja miesiąc już jeżdżę pierwszym dość mocnym RWD i mimo że była zima to nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inuictus naiwnych widzę nie brakuje :mrgreen:

Kombi, diesel, 2009 rok produkcji i 100 tyś km....

Przez 4 lata zrobiła 124 486 km czyli 31 tyś rocznie co daje aktualnie blisko 300 tyś...

 

Czasem się zdzarza trafić, prawdopodobieństwo jak 6 w lotka.


Daleko szukać nie muszę, rocznie robię swoim e91 w diesel'u 5tkm, przez ostatnie 6 lat posiadania zrobiłem 40tk (w pierwszych dwóch jeździłem więcej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inuictus naiwnych widzę nie brakuje :mrgreen:

Kombi, diesel, 2009 rok produkcji i 100 tyś km....

Przez 4 lata zrobiła 124 486 km czyli 31 tyś rocznie co daje aktualnie blisko 300 tyś...

 

Czasem się zdzarza trafić, prawdopodobieństwo jak 6 w lotka.


Daleko szukać nie muszę, rocznie robię swoim e91 w diesel'u 5tkm, przez ostatnie 6 lat posiadania zrobiłem 40tk (w pierwszych dwóch jeździłem więcej) :)

 

tak tylko pamiętaj że nowe auto kupuje sie inaczej niż używane, do diesla sie dopłaca nie tylko w salonie ale i w podatku w DE, wiec jak ktoś nie zamierza jeździć nie kupuję diesla. Ja mam 4 letnie F31 i mam 130tys km i uwierz mi że 3 letnie auto bardzo ciężko było w rozsądnych pieniądzach kupić coś co ma mniej niż 150tys km !!. Przebiegi mniejsze niż 30-40 tys w dieslach w DE są mało realne. Auta się starzeją a przebiegi stoją w miejscu.... obejrzyj sobie nowsze modele 3-4 latki w dieslu, tam przebiegów jeszcze nie kręcą i zobacz jakie mają roczne przebiegi.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiają się wyjątki ale bardzo rzadko. Mam Ibizę TDI z DE, 2003 rok i 170kkm - potwierdzone. BMW kupiłem z przebiegiem 230kkm, 2007 rok i w salonie mi go potwierdzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, to mój pierwszy post na forum, więc od razu przechodzę do sedna i Was nie zanudzam.

Wpadł mi w oko samochód - BMW 335i xdrive, E90, 306KM, 2996 cm3, manual, przebieg . 180tys, rocznik 2011 - kod silnika N55


Co uważacie o tych egzemplarzach? Jest coś co skreśla je całkowicie lub czemu powinienem się przyjrzeć? sprawdzić przed zakupem? Wiadomo że każdy samochód możne być skarbonką, ale są modele czasem szczególnie niepolecane. Szczerze mówiąc szukałem innego wozu, ale ten wpadł mi w oko ze względu na osiągi. Jeśli mogę liczyć na waszą pomoc z góry dzięki bardziej cierpliwych zapraszam na pw, tam więcej szczegółów. Pozdrawiam i wesołych świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bezmyślne pytanie zadajesz. Fakty : kupić w Kanadzie super auto, nie bite z pewnym przebiegiem, zapłacić za kontener, transit do prawdopodobnie de albo nl, zapłacić cło, przywieść do pl i sprzedać z zyskiem, nie bądź naiwny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezmyślne pytanie zadajesz. Fakty : kupić w Kanadzie super auto, nie bite z pewnym przebiegiem, zapłacić za kontener, transit do prawdopodobnie de albo nl, zapłacić cło, przywieść do pl i sprzedać z zyskiem, nie bądź naiwny.

Dalej nie widzę konkretów :wink:

Nie zawsze musi być to z "3 aut"

Nie wiem skąd Ci się to wzieło? Chyba źle trafiłeś w przeszłości z jakimś autem?

Pokaż konkrety i udowodnij, że był z 3 robiony, to wtedy jest logiczne, że możesz tak pisać. Jeśli nie masz dowodów, a tylko domysły, to nabijasz puste posty bezsensu...

Amen.


PoZdr

Wesołych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bezmyślne pytanie zadajesz. Fakty : kupić w Kanadzie super auto, nie bite z pewnym przebiegiem, zapłacić za kontener, transit do prawdopodobnie de albo nl, zapłacić cło, przywieść do pl i sprzedać z zyskiem, nie bądź naiwny.

Dalej nie widzę konkretów :wink:

Nie zawsze musi być to z "3 aut"

Nie wiem skąd Ci się to wzieło? Chyba źle trafiłeś w przeszłości z jakimś autem?

Pokaż konkrety i udowodnij, że był z 3 robiony, to wtedy jest logiczne, że możesz tak pisać. Jeśli nie masz dowodów, a tylko domysły, to nabijasz puste posty bezsensu...

Amen.

Nie nabijam pustych postów tylko pisze jak to wygląda. Rzeczowo i racjonalnie. Nie miałem nigdy takiego auta bo nie zajmuje się takimi padaczkami a jak chcesz sprawdzić to pojedz i napisz z ilu aut jest złożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-obenznaviszyberdachczarnaluzniemiec100-oryginal-ID6zPkvx.html

co sądzicie o tym samochodzie. Trochę tanie jak na takie wyposażenie, nie sądzicie?

Czy ktoś je już oglądał, zna sprzedawce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastawnawiam się na e90 w benzynie lecz tylko powyżej 2.0l coś z rodziny N52 lub N53. Czy jest szansa na znalezienie egzemplarza w dobrym stanie za około 45k ( nie musi być full wypas, wystarczy mi klimatyzacja i tempomat) ?? Co sądzicie o tych silnikach, ich awaryjności ?? Planuję robić roczne przebiegi maks 10k km wiec wydaję mi się że diesel nie będzie najlepszym wyborem w takim przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-2-obenznaviszyberdachczarnaluzniemiec100-oryginal-ID6zPkvx.html

co sądzicie o tym samochodzie. Trochę tanie jak na takie wyposażenie, nie sądzicie?

Czy ktoś je już oglądał, zna sprzedawce?

Jak mnie oczy nie mylą to navi jest mała a więc biznes a w opisie duża. Na pewno w tym modelu nie ma gnizada usb co świadczy, że opis robiony jak leci aby było dużo. To oczywiście nie jest jakiś wielki problem. Co mi jednak także udało się zobaczyć na tych kiepskich fotach to wytarty przycisk start stop. Więc uwaga na przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastawnawiam się na e90 w benzynie lecz tylko powyżej 2.0l coś z rodziny N52 lub N53. Czy jest szansa na znalezienie egzemplarza w dobrym stanie za około 45k ( nie musi być full wypas, wystarczy mi klimatyzacja i tempomat) ?? Co sądzicie o tych silnikach, ich awaryjności ?? Planuję robić roczne przebiegi maks 10k km wiec wydaję mi się że diesel nie będzie najlepszym wyborem w takim przypadku.

 

Przy tych przebiegach n52/n53 będzie ok :cool2: W tej kwocie jest szansa na dobry egzemplarz z n52/n53. Chyba że potrzebujesz coś z niewielkim przebiegiem . Wtedy trzeba będzie trochę dołożyć.

Te silniki są dobre. Zaniedbany będzie drogi w naprawach. Źle reagują na przeciąganie wymian oleju lub przegrzanie. Jeśli kupisz auto które miało wymiany oleju co 30 -40 tyś to będą problemy.

Kup pewniaka z jasną historią , będziesz zadowolony.

Sprzedaję teraz dobre 330i n52, zapraszam na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.