Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

To mój pierwszy post na forum także witam wszystkich. Obecnie zastanawiam się na kupnem nowego auta i w oko wpadło e90/91 rok 2005-2007 z motorem 2.0 benzyna 150 KM. Przyspieszenie 9.0 do 100km/h wystarczy, cieszy pozycja za kierownicą ilość miejsca i stylistyka w środku. Skrzynia 6-biegowa na plus, bo jeździłem głównie trasy w większości autostrada/krajówka. Średnio na rok 20-25 tyś. Poprzednie autko - Audi A3 nauczyło mnie, że baardzo opłaca się być na forum danego modelu i być na bieżąco z różnymi tematami. W szczególności na pewno z tematem zakupu gdzie forumowicze widzą z daleka ulepy z litf/polift mixy różnych dziwnych wyposażeń i temu podobnych. Stąd moje pytanie czy w budżecie do 25 tyś. znajdę coś sensownego i możliwego do pojeżdżenia przez najbliższe 4-5 lat? Auto na pewno po jakimś czasie pójdzie w LPG. Obecnie jestem bez auta ale jakoś sobie radzę, a szukam i rozważam różne opcje już dobre 5 tygodni...

 

 

P.s.

Byłem w DE w tym tygodniu dość okazyjnie. Wpadła w oko e90 320i 2005 r. 231 tyś przebiegu. Turas chciał 5000 euro ale jakoś do mnie nie przemawiało wyglancowanie autka, bo doświadczenie mówiło "nie kupuj oczami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Znowu m-pakiet, którego nie ma :? pomijając to wygląda sensownie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2.0d tak, 3.0d może okazać się skarbonką.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie WLKP Rawicz !! KOMIS

 

E92 Lift manual N57 za 59.900pln

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-3-0d-m-pakiet-ledy-navi-full-ID6yVZVR.html

 

Zaskoczyło mnie przede wszystkim cena... bo wykonaniu paru telefonów wokół komina okazuje się pod czas wypalania filtra cząstek stałych doszło do przegrzania silnika i wypaleniu oleju silnikowego. Jest to już zrobione lecz bał bym się kupować taką jednostkę zalecam szczególną ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam okazje kupić BMW E90 2006r 2.0 143km. Wiem ze silnik trochę słaby ale nie na tym mi głownie zależy. Głównie chodzi mi o to czy ten silnik w miarę jest nie awaryjny i czy części nie zrujnują mnie finansowo ? I czy cena 33tys. jest dobra ? (wyposażenie czujnik deszczu , szyberdach , czujniki parkowania i mpakiet wizualny)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktoś ma odpowiedzieć Tobie na to pytanie skoro nie widział auta ? jak kupisz chrupka to Cię zruinuje a jak kupisz normalne zadbane auto zainwestujesz w pakiet startowy i będziesz jeździł ..... sam napiszesz sobie scenariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zacząć swoją przygodę z BMW, od jakiegoś czasu szperam wśród ofert, chciałbym zapytać Was ile muszę przygotować gotówki na zadbane, bezprzygodowe i porządne E90 lub E92 330 w benzynie lub dieslu, najlepiej poliftowe, które nie będzie skarbonką, w które z czasem chciałbym inwestować wizualnie i mechanicznie przez parę dobrych lat.

 

Diesel czy benzyna?

 

Z wymagań:

-Manual

-330

-Poliftowe

 

Czy do ~50 tys. złotych znajdę coś wartego uwagi w tej konfiguracji? Czy raczej tragedia i szukanie wiatru w polu i dać sobie spokój?

(oczywiście pakiet startowy nie wliczony w cenę, kwestia osobnego budżetu)

Jeżeli źle celuję z ceną to ile powinienem przygotować pieniążków na takie auto?

 

Tak poglądowo, co sądzicie o czymś takim?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e92-3-0d-dynamic-xenon-navi-zadbana-ID6yVNbr.html#3f0bde690d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
co sądzicie o silniku n52b30?

viewtopic.php?f=70&t=191171

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.