Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Prawy tylny błotnik i próg jakoś się nie zgrywają. Drzwi pasażera z przodu też jakoś dziwnie odstają na dole. Nad prawym przednim światłem jest woda, czy odprysk?

 

Poza skórą dosyć biednie wyposażona. Moja miała mniejszy przebieg (Polka i DRAY stwierdził, że realny), grzane szmaty, a mimo to była tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jest tyle 320d do wyboru do koloru od prywatnych ludzi to po co pchać się w skręcone z zagłębia handlarzy ? Jak widze Radom, Gubin, Płock czy Ostrów Mazowiecka to nawet nie czytam dalej, oni na tym zarabiają kupują tanio shit i potem podpicowują i opychają. Poza tym kupować auto o którym "właściciel" nic nie wie bo je dopiero co sprowadził też jest słabe, za 30tys spokojnie coś wypatrzysz spokojnie ale handlarzy lepiej odpuść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem o krok przed zakupem wymarzonego BMW, interesujące mnie auto znalazłem i za niewielką kwotę udało się je zarezerwować (na okres tygodnia).

Jestem umówiony na wizytę w ASO (sprawdzenie czy nie robi więcej śladów niż powinno) jak również zamówiłem sprawdzenie numeru VIN.

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić przed zakupem aby był udany, jestem gotów na utratę kwoty rezerwacji jeśli coś z autem będzie bardzo źle. Nie wymagam jednak cudów od auta używanego.

Proszę Was o drobne doradztwo, nie mam doświadczenia z marką BMW, auto wybrałem w tej wersji ponieważ taka mi się podoba :)

 

Link do aukcji: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-x-drive-coupe-m-pakiet-ID6yEVql.html

VIN: WBAWE51030E090333

W 2014-02-04 było robione jakieś uszkodzenie, jak dojdzie raport VIN dowiem się więcej. Auto wizualnie i pod względem kultury pracy prezentuje się świetne, poza przednią szybą wszystkie oryginalne. To mnie trochę martwi ale kamienie na naszych drogach to częsty przypadek (osobiście zmieniałem przednią w moim obecnym samochodzie). Felgi nie są oryginalne, czy był dzwon i były uszkodzone? czy to po prostu kaprys poprzednich właścicieli? - oby to drugie.

 

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszelkie opinie!

 

 

Finalnie auto zakupiłem i jestem zadowolony więc zakup udany :)

Auto po przejechaniu ponad 400km zachowuje się pewnie, pracuje równo, skrzynia biegów według mechanika igła.

Dziękuję za pomoc i sugestie, a na koniec taki mały bonus ^^

 

Pojechałem do rodziny oczywiście się pochwalić i wywiązał się następujący dialog:

Mama: to auto ma dwoje drzwi?

Ja: tak

Mama: to tak jak maluch

Ja: tak...

 

Brat się popłakał ze śmiechu, ja zresztą też.

Przysłowiowo "zaorała", zastanawiam się czy demotywatora z tego nie robić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle 320d do wyboru do koloru od prywatnych ludzi to po co pchać się w skręcone z zagłębia handlarzy ? Jak widze Radom, Gubin, Płock czy Ostrów Mazowiecka to nawet nie czytam dalej, oni na tym zarabiają kupują tanio shit i potem podpicowują i opychają. Poza tym kupować auto o którym "właściciel" nic nie wie bo je dopiero co sprowadził też jest słabe, za 30tys spokojnie coś wypatrzysz spokojnie ale handlarzy lepiej odpuść

 

ale poki ludzie beda naiwni i wierzyli w cuda tak bedzie. Miesiac temu bylem swiadkiem jakwkomisie pod radomiem gosc kupil perelke E91 330Dxdrive 2006 - 71000 km.... 31000 zl :roll: jak mu powiedzialem PRZED ZAKUPEM ze to zlom, to chcial mi w morde przywalic...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle 320d do wyboru do koloru od prywatnych ludzi to po co pchać się w skręcone z zagłębia handlarzy ? Jak widze Radom, Gubin, Płock czy Ostrów Mazowiecka to nawet nie czytam dalej, oni na tym zarabiają kupują tanio shit i potem podpicowują i opychają. Poza tym kupować auto o którym "właściciel" nic nie wie bo je dopiero co sprowadził też jest słabe, za 30tys spokojnie coś wypatrzysz spokojnie ale handlarzy lepiej odpuść

 

ale poki ludzie beda naiwni i wierzyli w cuda tak bedzie. Miesiac temu bylem swiadkiem jakwkomisie pod radomiem gosc kupil perelke E91 330Dxdrive 2006 - 71000 km.... 31000 zl :roll: jak mu powiedzialem PRZED ZAKUPEM ze to zlom, to chcial mi w morde przywalic...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle 320d do wyboru do koloru od prywatnych ludzi to po co pchać się w skręcone z zagłębia handlarzy ? Jak widze Radom, Gubin, Płock czy Ostrów Mazowiecka to nawet nie czytam dalej, oni na tym zarabiają kupują tanio shit i potem podpicowują i opychają. Poza tym kupować auto o którym "właściciel" nic nie wie bo je dopiero co sprowadził też jest słabe, za 30tys spokojnie coś wypatrzysz spokojnie ale handlarzy lepiej odpuść

 

Z drugiej strony taka fajna subaru spec B siedzi na alledrogo.. ale nikt jej nie chce tknac bo przemalowana, zrobiony swap i wymienione hamulce ;p

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przymierzam się do zmiany auta. Do tej pory nie myślałem o bmw, chociaż gdzieś tam krążyła ta myśl. Od pewnego czasu poszukuje e92 najlepiej w benzynie 2.5 218 km.

 

Na jakie koszty trzeba się przygotować? Na co zwrócić uwagę? Wpadło mi w oko jedno auto tylko wydaje mi się że stoi już jakiś czas na allego.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6717995156#8892a76a7c

 

Oglądał może ktoś już to bmw? Warto się nim interesować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Piekne auto. Biorac R6 od BMW tak naprawde nie mozesz zle trafic, pytanie tylko w jakiej formie jest silnik w tym konkretnym egzemplarzu. Gdzies na forum jest osobny temat odnosnie silnika N52 i na co zwracac uwage.

 

Zawieszenie tez juz moze klekac kolo 200.000 tys km, chociaz mialem kolege co mial pod 300 tys najechane na oryginalym i dalej dawalo rade. Pozatym wez na porzadna diagnostyke i sprawdz stan techniczny. Po zakupie wszyskie plyny do wymiany. Na wszelki wypadek odlozylbym 5k PLN na jakies drobne naprawy

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Przymierzam się do zmiany auta. Do tej pory nie myślałem o bmw, chociaż gdzieś tam krążyła ta myśl. Od pewnego czasu poszukuje e92 najlepiej w benzynie 2.5 218 km.

 

Na jakie koszty trzeba się przygotować? Na co zwrócić uwagę? Wpadło mi w oko jedno auto tylko wydaje mi się że stoi już jakiś czas na allego.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6717995156#8892a76a7c

 

Oglądał może ktoś już to bmw? Warto się nim interesować?

 

Cześć. Tak się składa, że muszę sprzedać moje ukochane BMW. Jeśli chcesz zadbany egzemplarz od pasjonata (założyłem konto na forum dziś, żeby napisać tego posta, ale przeglądam od ponad roku :) ), to zapraszam do Krakowa. Obejrzysz, pojeździsz, zawiedziony napewno nie będziesz. Od serca mówię, że na żadne dodatkowe koszty poza paliwem i wymianą oleju nie trzeba się przygotowywać :8)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e92-325i-2006-perelka-niski-przebieg-od-pasjonata-prywatnie-ID6yLRNF.html

Ogłoszenie świeżutkie, wystawiłem przed pójściem spać dziś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pożartować zawsze można ale jakbym teraz szukał e92 to raczej na pewno z N52 i jechałbym zobaczyć. Ale jeszcze nie czas... :/

BTW.... czy każda N52 żłopie olej i czy można to załatwić raz a dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pożartować zawsze można ale jakbym teraz szukał e92 to raczej na pewno z N52 i jechałbym zobaczyć. Ale jeszcze nie czas... :/

BTW.... czy każda N52 żłopie olej i czy można to załatwić raz a dobrze?

 

Temat wałkowany na forum, ale podsumowując:

N52 bierzesz albo 2005 albo pewniej 2010-2012, wtedy nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić swoje pierwsze własne auto i od razu chodzi mi po głowie bmw 3 w kombi auto musi być też rodzinne, najbardziej do gustu i po rozmowie z "magikiem" od bmw przypadł mi silnik 2,0 163km w dieslu. proszę o opinie czy warto takie rozwiązanie wybrać oraz czy któryś z tych co są na allegro pod linkiem http://allegro.pl/seria-3-e90-2005-2012-18078?order=td&price_to=30000&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=2005&a_enum%5B16%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B13%5D%5B3%5D=3&a_enum%5B128796%5D%5B2048%5D=2048&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=1995&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=2010&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=250000&a_enum%5B200%5D%5B1%5D=1&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=159&a_enum%5B128796%5D%5B32%5D=32&a_enum%5B3%5D%5B4%5D=4 jest godny uwagi albo ewentualnie czy opłaca sie ciągnąć auto z zachodu. Prosze o fachową pomoc i poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić swoje pierwsze własne auto i od razu chodzi mi po głowie bmw 3 w kombi auto musi być też rodzinne, najbardziej do gustu i po rozmowie z "magikiem" od bmw przypadł mi silnik 2,0 163km w dieslu. proszę o opinie czy warto takie rozwiązanie wybrać oraz czy któryś z tych co są na allegro pod linkiem http://allegro.pl/seria-3-e90-2005-2012-18078?order=td&price_to=30000&a_text_i%5B1%5D%5B0%5D=2005&a_enum%5B16%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B13%5D%5B3%5D=3&a_enum%5B128796%5D%5B2048%5D=2048&a_text_i%5B5%5D%5B0%5D=1995&a_text_i%5B5%5D%5B1%5D=2010&a_text_i%5B4%5D%5B1%5D=250000&a_enum%5B200%5D%5B1%5D=1&a_text_i%5B14%5D%5B0%5D=159&a_enum%5B128796%5D%5B32%5D=32&a_enum%5B3%5D%5B4%5D=4 jest godny uwagi albo ewentualnie czy opłaca sie ciągnąć auto z zachodu. Prosze o fachową pomoc i poradę.

Raczej bym celował w 177km ,nowsza konstrukcja ,wymijana rozrządu i spokój ,lepsza kultura pracy ,mniej pali ,żwawiej się zbiera :norty:

Tapniete LG F60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko,

 

pytanie mam takie do znawcow tematu - czy da sie kupic e90 325i 2005/2006r w kwocie 35,000zl w dobrym stanie - nasze allegro mowi ze np cos takiego mozna ogarnac:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-218ps-panorama-xenon-18-cali-pol-skora-serwis-oryginal-gwarancja-ID6yLLYL.html

 

ale jak przegladam autoscout.de to ceny raczej sa wyzsze, oczywiscie chcialbym jak kazdy rodak aby przebieg nie przekraczal 200,000km ;) wiec powyzsze ogloszenie troche mi nie pasuje z tego wzgledu.

 

Jezeli nie ma szans na taki woz to co polecacie w tej kwocie, kombi (2.0d 177KM?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko,

 

pytanie mam takie do znawcow tematu - czy da sie kupic e90 325i 2005/2006r w kwocie 35,000zl w dobrym stanie - nasze allegro mowi ze np cos takiego mozna ogarnac:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-218ps-panorama-xenon-18-cali-pol-skora-serwis-oryginal-gwarancja-ID6yLLYL.html

 

ale jak przegladam autoscout.de to ceny raczej sa wyzsze, oczywiscie chcialbym jak kazdy rodak aby przebieg nie przekraczal 200,000km ;) wiec powyzsze ogloszenie troche mi nie pasuje z tego wzgledu.

 

Jezeli nie ma szans na taki woz to co polecacie w tej kwocie, kombi (2.0d 177KM?)

 

Ten silnik, z tego roku, to może byś skarbonka, więc poczytaj na forum i przemyśl czy cię będzie na nią ewentualnie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jak ostatnio się Was radziłem o pomoc czy 330i czy 335i to poleciliście mi 330i LCI ze względu na mniejszą awaryjność silników bez turbodoładowania. Co sądzicie o takiej?, jak rozumiem to przedlift ale czy silnik to N52 czy N53?, jak to najlepiej sprawdzić?. W ogóle cena jest okazyjna według Was? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-ID6yrivl.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.