Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Masz chyba mikroskopijne pojęcie o samochodach

Te 2 co wkleiłeś to są z komisu a tam skręcanie przebiegu pod 200tys dla takich jak ty co chcą mieć koniecznie do 200tys to jest taki sam obowiązek w ich pracy jak dla kucharza używanie noża...

Szukaj tylko od osób prywatnych i niech ma 250tys ale potwierdzone wpisami w aso chociaż to będzie lepsze auto niż 180tys u handlarza

 

Tyle że watpie aby ktos prywatny ci sprzedał do 25tys takie auto i w tej kasie kupisz tylko z komisu przekręconą przekombinowaną lore z faktycznym przelotem blisko pół miliona km a ty bedziesz sie cieszyl że na zegarach jest 180... Dołóż 5tys i poszukaj czegos normalnego lepiej albo daj sobie spokój ,to co sprzedają handlarze w tej kasie to złom który kupili za granicą za 3-4tys Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja sprzedałem 2005r ,163 km za 35 tyś, normalne auto tyle niestety kosztuje, ale wrcamy do domu zadbanym pachnącym autem bez wkładu finansowego z dwoma kompletami alu na prawie nowych oponach itd... a tu relatywnie wracamy z zaoszczędzonymi kilkoma tysiącami które i tak za chwilę wydamy na pakiet startowy, o ile to wystarczy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena wyceną ,ale pytanie czy ktoś jest w stanie tyle dać? :D

Będę sprzedawał za dwa miesiące to zobaczymy :D Nie pali mi się żeby się go pozbyć więc z ceny za bardzo nie zejde tym bardziej, że wiem ile w nie włożyłem, zobaczymy :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozglądam się za bmw z silnikiem 2.0 i mam dwa pytania:

1) Myślałem o 320d 163km, ale słyszałem, że są te silniki dość awaryjne. Rzeczywiście coś w tym jest? A jak nie ten, to który wybierać?

2) Konkretnie myślałem o silniku 2.0, od 150km. Znalazłbym coś poniżej 200tyś przebiegu i do 25tyś zł?

Pozdrawiam

:duh: :mad2: :nienie:

 

 

Punkt 1 silnik 320d m47 163 - silnik pancerny na żeliwnym bloku z rozrządem z przodu, jedyny minus to średnio udane Turbo, choć ja zrobiłem 50 tys km w 2 lata z czego robiłem chipa na 420nm i nic się z nią nie działo.

 

Silnik n47 na bloku ze stopu aluminium pali mniej i jest bardziej kulturalne ale ma awaryjny rozrząd od strony skrzyni...

 

Punkt 2 jak byś miał 30 tyś to i tak ciężko by było znaleźć taki egzemplarz...

25 tyś zł wystarczy na biedną wersje po wypadku i ze skręconym licznikiem, po tym co piszesz wynika że musisz każde auto przed zakupem porządnie sprawdzić, historie, stan blacharski (miernik lakieru) i mechaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem 2005r ,163 km za 35 tyś, normalne auto tyle niestety kosztuje, ale wrcamy do domu zadbanym pachnącym autem bez wkładu finansowego z dwoma kompletami alu na prawie nowych oponach itd... a tu relatywnie wracamy z zaoszczędzonymi kilkoma tysiącami które i tak za chwilę wydamy na pakiet startowy, o ile to wystarczy :(

 

Marina Twojego nie porownuj, miales zrobione na lifta... i bodaj tłusta była z navi, xenonami i w skórach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja nie do końca rzetelne porównanie... tak czy owak 25 tyś to mizeria i ryzykowny temat a osobiście uważam że bez navi e90 tka wypada bardzo słabo na tle aut z podobnych roczników

 

ps. tutaj jako ciekawostka ile kosztuje dbane auto : widać że benzyny w dużych pojemnośćiach nie wiele tracą na cenie a nawet zyskują

 

http://allegro.pl/bmw-e46-330i-6b-manual-serwis-aso-mega-zadbana-i6692026368.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam Panowie, gdyby ktoś miał do sprzedania lub natrafił na godne uwagi e90/e91 z końca lat produkcji w wersji 325i/330i to będę wdzięczny za info. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam BMW e90 ale koniecznie to musi być 3.0d. Co sądzicie o tym egzemplarzu, mam trochę daleko do Wrocławia to zanim się wybiorę wolę poznać opinię:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-3-rok-200 ... k1Msz.html

 

Na pewno warto podjechać i obejrzeć, fajnie wyposażona jedyne czego bym się doczepił to przebieg nie wierzę w deklarowany w ogłoszeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nosze sie z zakupem e90 diesla. Z racji tego ze do tej pory moim konikiem były volva z silnikami T5 chciałem was zapytac o pare rzeczy. Wyszukanie auta raczej zlece BMW check tak żeby poprowadzili sprawe od początku do konca! Moje pytania zwiazane sa z eksploatacja! Chodzi mi o ceny np wymiany sprzęgła z dwumasą, wtrysków, ceny problemów z dpf, badz z turbina! NIe chodzi mi tu o opcje aso tylko normalne ceny u mechaników i na zamiennikach! W Volvo też ludzi straszyli że eksploatacja droga a w rzeczywistości było całkiem inaczej, bo można było kupic zamiennik badz zregenerowac! Poza wymienionymy bolączkami dzisejszych diesli jakie występują jeszcze problemy? Słyszałem ze rozrzad przy okolo 200kkm powinno sie zmienic a ze jest z tyłu to drogo( nie ma przypadkiem jednej wersji silnika w której jest z przodu?) i ze jakies klapki w kolektorze sa wadliwe i pasuje je usunąc?? Za wszystkie pomocne informacje z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam BMW e90 ale koniecznie to musi być 3.0d. Co sądzicie o tym egzemplarzu, mam trochę daleko do Wrocławia to zanim się wybiorę wolę poznać opinię:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-3-rok-2007-automat-3-0-diesel-189000km-sedan-bezwypadkowy-CID5-IDk1Msz.html

 

daj vin to ci sprawdze przebieg, zostal mi jeszcze jeden sprawdzian w pakiecie wykupionym przy zakupie samochodu dla zony. Jamowie 130000 km cofniety. kto lepiej ? :mrgreen:

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam BMW e90 ale koniecznie to musi być 3.0d. Co sądzicie o tym egzemplarzu, mam trochę daleko do Wrocławia to zanim się wybiorę wolę poznać opinię:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-3-rok-2007-automat-3-0-diesel-189000km-sedan-bezwypadkowy-CID5-IDk1Msz.html

 

daj vin to ci sprawdze przebieg, zostal mi jeszcze jeden sprawdzian w pakiecie wykupionym przy zakupie samochodu dla zony. Jamowie 130000 km cofniety. kto lepiej ? :mrgreen:

 

To ja przekornie zaryzykuje że może być oryginalny bo jak typ jeździł tym autem 7lat to kto wie może był uczciwy-a Polacy jak wiemy z reguły są uczciwi :D .

Na minus fotel kierowcy wygląda na lekko wypierdziany jak na taki maly przebieg który jest wręcz książkowy i auto chyba brało udział w Dakarze patrząc na to ile mułu i piochu znajduje się pod maską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zamierzam kupić E91 320i lub 325i ( przebieg około 180000km prawdziwy). Jak jest z awaryjnością tych silników? Czy są jakieś bardziej lub mniej awaryjne ( chodzi mi o oznaczenia silników)? Jak wygląda sprawa z automatami jeśli chodzi o awaryjność?

 

 

Dzięki za wszelkie informacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam BMW e90 ale koniecznie to musi być 3.0d. Co sądzicie o tym egzemplarzu, mam trochę daleko do Wrocławia to zanim się wybiorę wolę poznać opinię:

https://www.olx.pl/oferta/bmw-3-rok-2007-automat-3-0-diesel-189000km-sedan-bezwypadkowy-CID5-IDk1Msz.html

 

daj vin to ci sprawdze przebieg, zostal mi jeszcze jeden sprawdzian w pakiecie wykupionym przy zakupie samochodu dla zony. Jamowie 130000 km cofniety. kto lepiej ? :mrgreen:

 

To ja przekornie zaryzykuje że może być oryginalny bo jak typ jeździł tym autem 7lat to kto wie może był uczciwy-a Polacy jak wiemy z reguły są uczciwi :D .

Na minus fotel kierowcy wygląda na lekko wypierdziany jak na taki maly przebieg który jest wręcz książkowy i auto chyba brało udział w Dakarze patrząc na to ile mułu i piochu znajduje się pod maską

 

No z tego co właściciel mi napisał kupił auto z przebiegiem 80kkm, a na tyle co w Polsce można sprawdzić na historia.gov to w rok zrobił 11k. Przebiegi małe też mogą się zdarzyć, ostatnio sprzedałem vw jetta diesel 2005 rok z przebiegiem 128k także może tutaj prawda to jest. A VIN wysłałem na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

Zamierzam kupić E91 320i lub 325i ( przebieg około 180000km prawdziwy). Jak jest z awaryjnością tych silników? Czy są jakieś bardziej lub mniej awaryjne ( chodzi mi o oznaczenia silników)? Jak wygląda sprawa z automatami jeśli chodzi o awaryjność?

 

 

Dzięki za wszelkie informacje

 

Pozdrawiam

 

Poszukaj na forum jest mnóstwo tematów o tych silnikach/skrzyniach.

Generalnie jeśli 325i to po 2010, 320i bez znaczenia, starsze miały wtrysk pośredni i 150KM, nowsze bezpośredni i 143KM (318i)/163KM/170KM.

A skrzynie, jeśli wymieniany jest olej to raczej bezawaryjne.

Zależy co wolisz i ile chcesz przeznaczyć na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.