Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

lukaszbmwe90 to nie jest portal wróżbitów...

Pojedź sprawdż czy nie bity i jego historie w aso.

Po za tym to nie jest forum Audi (lepszego VW) tylko BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie można prosić o pomoc. Bo teraz już nie wiem. Z przodu zderzak wygląda jak by był klejony, chociaż przyjrzeć się bliżej to wygląda na odbicie. Zderzak z tyłu wygląda mi na malowany, ale potrzebuję jeszcze kogoś opinii.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5951628187#8d8a9a26c1

 

 

Udało mi się nabyć nowy nabytek :) Samochodzik jest super. Lakier oryginalny, nie bity;) Jest oczywiście parę rzeczy do zrobienia ale to norma:) Zawsze coś się znajdzie. Jak będę miał już ogarnięte sprawy to może wrzucę temat i się pochwalę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłbym prosić o wypowiedzi użytkowników E90 jak się sprawuje ten model?

Planuję zakup E90 z 2005r., 2.0 150km benzynka. Cena jest porównując z innymi modelami niska bo niecałe 25tys. zł. Stąd pytanie też, na co zwrócić uwagę przy oglądaniu/zakupie tego modelu? Kolejne pytanie czy po jakimś przebiegu zaczynają się większe ilości napraw eksploatacyjnych? Ten model, którym się interesuje ma niecałe 160tys przejechane.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5954081729#imglayer

 

Dorzucam link do aukcji, zanim pojadę oglądać, testować itd chciałem wiedzieć czy jest w ogóle sens, z postów widzę, że po samych zdjęciach część osób potrafi dużo napisać już na temat auta.

Po uzyskaniu nr VIN edytuję post, w razie gdyby ktoś w przyszłości jeszcze szukałem tego autka :)

Moje BMW E90 :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=293073


Sprzedam: -Komplet opon zimowych 205/55/16 - 150zł - do negocjacji!

-2 Opony letnie Dunlop Sport Maxx RT 245/40/17 - 400zł - do negocjacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aregro przebieg typowo handlarski... Mam nadzieje że sprawdziłeś przebieg... Handlarz musił kupić go za grosze...

 

Ludzie sprawdzajcie ceny na mobile de doliczcie transport i zarobek handlarza to będziecie wiedzieć ile powinno mosztowac. A ceny sporo poniżej tego gwarantują w 99% że coś z autem jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co w tym dziwnego? :shock:. Przeciez ten samochod ma 11 lat a nowy kosztowal pewnie z 90-100k.

Znajomy rowno rok temu sprzedal podobna a3 tylko ze 1.9tdi, bez S-Line ale za to 2007r za 25tys a byla w idealnym stanie, nigdzie nigdy nie malowana itp.

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Udało mi się nabyć nowy nabytek :) Samochodzik jest super. Lakier oryginalny, nie bity;) Jest oczywiście parę rzeczy do zrobienia ale to norma:) Zawsze coś się znajdzie. Jak będę miał już ogarnięte sprawy to może wrzucę temat i się pochwalę:)

Gratulacje!

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aregro przebieg typowo handlarski... Mam nadzieje że sprawdziłeś przebieg... Handlarz musił kupić go za grosze...

 

Ludzie sprawdzajcie ceny na mobile de doliczcie transport i zarobek handlarza to będziecie wiedzieć ile powinno mosztowac. A ceny sporo poniżej tego gwarantują w 99% że coś z autem jest nie tak...

 

Przebieg sprawdziłem po vinie. Oglądałem samochód ponad godzinę. Wcześniej temat przedyskutowałem jeszcze z Użytkownikiem Dray. Jak dla mnie przebieg jak najbardziej realny. Przy czym nie ma jak w opisie tempomatu i nie mam pojęcia jak to jest z tym modułem bluetooth w tych samochodach, ale jak już pisałem są rzeczy do porobienia jak to jest przy samochodach 10 letnich:

- prawdopodobnie wymiana głośnika w prawych drzwiach charczy,

- nie otwierają się drzwi od strony pasażera po kliknięciu na centralnym i tak samo z kluczyka,

- pali mi się pas jak by ktoś siedział na miejscu pasażera,

- widać że było świeża wymieniana uszczelka pod pokrywą (muszę ogarnąć bałagan w komorze silnika) i sprawdzić czy coś jeszcze nie puszcza,

- brak kpl opon letnich,

 

Tak jak mówiłem to nie są nowe samochody i też trzeba im poświęcić trochę czasu. Ideału nie znajdę, zawsze coś będzie nie tak. Zaczynam przygodę z BMW:) mam nadzieję że będę zadowolony i posłuży mi trochę czasu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temat do Was, próbuje od dłuższego czasu sprzedać auto Żony, kuźwa, cenę już daję jak darmo, chodzi na równo jak te paździerze od handlarzy, widzę, że tamte się sprzedają a moje nie, normalnie nie wiem o co come on, dajcie znać, co jest nie tak, bo ja już zgłupiałem. Muszę to auto sprzedać, bo kupuję kobicie F30 i ta jest nam zupełnie nie potrzebna, ale nie może stać i wrastać jak przyjedzie nowa. Może jeszcze za drogo?????? Mam propozycję za 20 koła pln, miałem za 25 koła pln to pogoniłem, no bo bez przesady, za 25 to zdrowej e46 się nie kupi, :duh: wiem, że błoto, kombi, czarna, standard stołki w środku, no i duży przebieg, ale trace nadzieję ;)

http://olx.pl/oferta/bmw-e91-warszawa-doinwestowana-CID5-IDdpSEW.html

 

Będę wdzieczny za info zwrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedmówca ma rację , zdjęcia tragiczne, pamiętaj że kombi to auto rodzinne więc przy zakupie pokazuje się auto żonie a kobiety nie biorą za atut tego że coś było wymieniane a to jak auto wygląda, skasowałbym też cały opis wymian ,zawsze możesz to opowiedzieć przy rozmowie tel. wiem z doświadczenia że ludzie wolą usłyszeć że nic się nie psuło a tu wygląda jakby wiecznie coś trzeba było robić , reasumując myjnia i ładne zdjęcia pod domem , auto ładne masz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temat do Was, próbuje od dłuższego czasu sprzedać auto Żony, kuźwa, cenę już daję jak darmo, chodzi na równo jak te paździerze od handlarzy, widzę, że tamte się sprzedają a moje nie, normalnie nie wiem o co come on, dajcie znać, co jest nie tak, bo ja już zgłupiałem. Muszę to auto sprzedać, bo kupuję kobicie F30 i ta jest nam zupełnie nie potrzebna, ale nie może stać i wrastać jak przyjedzie nowa. Może jeszcze za drogo?????? Mam propozycję za 20 koła pln, miałem za 25 koła pln to pogoniłem, no bo bez przesady, za 25 to zdrowej e46 się nie kupi, :duh: wiem, że błoto, kombi, czarna, standard stołki w środku, no i duży przebieg, ale trace nadzieję ;)

http://olx.pl/oferta/bmw-e91-warszawa-doinwestowana-CID5-IDdpSEW.html

 

Będę wdzieczny za info zwrotne.

 

Fajne auto, normalny przebieg, mnie się podoba. Wolał bym kupić od ciebie z forum, niż od handlarzy i jeszcze do opłat i z niewiadomym przebiegiem.

 

Nie wiem co ci poradzić, bo sam kiedyś napisałem na forum o fajnym 320d E91 2006 rok z dobrym wyposażeniem - przebieg prawdziwy!!! był ok 160 tyś km potwierdzony wpisami w niemieckim serwisie, xenony, skóra, navi, klimatronic, rolety, nowe opony i hamulce... - ale ludzie na forum szukali dalej perełek. Auto kupił pierwszy oglądający. Sprawdził historię auta w serwisie i sam był w szoku że nie kręcony i taki stan.

Jak wystawisz za 25 tyś, to będą oferowali 22 tyś, jak za 22tyś to zaproponują 19 tyś. Taki kraj.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam temat do Was, próbuje od dłuższego czasu sprzedać auto Żony, kuźwa, cenę już daję jak darmo, chodzi na równo jak te paździerze od handlarzy, widzę, że tamte się sprzedają a moje nie, normalnie nie wiem o co come on, dajcie znać, co jest nie tak, bo ja już zgłupiałem. Muszę to auto sprzedać, bo kupuję kobicie F30 i ta jest nam zupełnie nie potrzebna, ale nie może stać i wrastać jak przyjedzie nowa. Może jeszcze za drogo?????? Mam propozycję za 20 koła pln, miałem za 25 koła pln to pogoniłem, no bo bez przesady, za 25 to zdrowej e46 się nie kupi, :duh: wiem, że błoto, kombi, czarna, standard stołki w środku, no i duży przebieg, ale trace nadzieję ;)

http://olx.pl/oferta/bmw-e91-warszawa-doinwestowana-CID5-IDdpSEW.html

 

Będę wdzieczny za info zwrotne.

 

Fajne auto, normalny przebieg, mnie się podoba. Wolał bym kupić od ciebie z forum, niż od handlarzy i jeszcze do opłat i z niewiadomym przebiegiem.

 

Nie wiem co ci poradzić, bo sam kiedyś napisałem na forum o fajnym 320d E91 2006 rok z dobrym wyposażeniem - przebieg prawdziwy!!! był ok 160 tyś km potwierdzony wpisami w niemieckim serwisie, xenony, skóra, navi, klimatronic, rolety, nowe opony i hamulce... - ale ludzie na forum szukali dalej perełek. Auto kupił pierwszy oglądający. Sprawdził historię auta w serwisie i sam był w szoku że nie kręcony i taki stan.

Jak wystawisz za 25 tyś, to będą oferowali 22 tyś, jak za 22tyś to zaproponują 19 tyś. Taki kraj.

 

A jak kupujesz auto od prywatnego, to nie masz żadnych opłat? 2% ktoś zapłacić musi. Przebieg trzeba sprawdzać zawsze, nie ważne czy handlarz czy prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem np. ten temat: viewtopic.php?f=70&t=147764 ale jest on z 2011 roku, więc może przez te 5 lat pojawiły się nowe problemy?

 

Raczej nie, najsłabsze M47 były już od lata tłuczone w E46 i jeżdżą dalej. Jak ktoś wyżej zauważył niepodkręcony 122KM wcale nie będzie lepszy niż 1.9 TDI. Nie znaczy to że słaby M47 jest złym silnikiem, po prostu 1.9 TDI to jeden z najlepszych silników w tej klasie. Za to M47 w trasie spali mniej.

 

Ze wzgl. na niezawodnosc tak :cool2: Zgadza sie 1.9 to byly chyba najlepsze diesle z tego okersu - sam posiadalem octavie z 1.9 tdi - 110 PS. Jeszcze sie lezka kreci w oku na wpomnieni - prawie 200kkm i 0 problemow :norty: No ale jak cos sie nie psuje to koncern nie zarabia na czesciach zamiennych i servisie ..

 

A do tematu. Ja z koleji odradzam zakup 122 i 143 km ( mam sam 143 i wiem ) te auta to muly. 163 czy nowsze 182 km to juz inna bajka. Jak brac 3-ke to tylko 320 i wyzej i koniecznie z automatem.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem np. ten temat: viewtopic.php?f=70&t=147764 ale jest on z 2011 roku, więc może przez te 5 lat pojawiły się nowe problemy?

 

Raczej nie, najsłabsze M47 były już od lata tłuczone w E46 i jeżdżą dalej. Jak ktoś wyżej zauważył niepodkręcony 122KM wcale nie będzie lepszy niż 1.9 TDI. Nie znaczy to że słaby M47 jest złym silnikiem, po prostu 1.9 TDI to jeden z najlepszych silników w tej klasie. Za to M47 w trasie spali mniej.

 

Ze wzgl. na niezawodnosc tak :cool2: Zgadza sie 1.9 to byly chyba najlepsze diesle z tego okersu - sam posiadalem octavie z 1.9 tdi - 110 PS. Jeszcze sie lezka kreci w oku na wpomnieni - prawie 200kkm i 0 problemow :norty: No ale jak cos sie nie psuje to koncern nie zarabia na czesciach zamiennych i servisie ..

 

A do tematu. Ja z koleji odradzam zakup 122 i 143 km ( mam sam 143 i wiem ) te auta to muly. 163 czy nowsze 182 km to juz inna bajka. Jak brac 3-ke to tylko 320 i wyzej i koniecznie z automatem.

 

Czyli podsumowując, przykładowy hatchback Ibiza 1,9TDI 101KM, która aktualnie jeżdze jest bardziej dynamiczna niż 318d 122KM w sedanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ,ze tak.

ibiza - 1140 kg

3-ka - 1505 kg

to samo przyspieszenie do 100 - 10.8 ibiza , 10.9 - bmw.

Stawiam ,ze dynamiczniejszy bedzie seat z 101 km :norty:

 

Ps. zrodlo autocentrum.pl

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.