Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety wiekszosci aut tutaj brakuje milosci...

Nie jestem mechanikiem ale troche znam sie na samochodach i jak do tej pory wszystko w swoich autach naprawiam sam, lacznie z wymiana skrzyni biegow itp. Przy zakupie kazdego auta zawsze sa detale na ktore najbardziej nalezy zwrocic uwage, nie wiem jakies charakterystyczne dzwieki turbiny ktore beda swiadczyc o nieuchronnej wymianie itp. Jak poznac czy auto jest z filtrem czastek stalych?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

WItam

 

Bardzo powaznie zastanawiam sie nad zakupem BMW e90 320d z 2005-06 roku i poszukuje informacji jakie podzespoly moga sprawiac problemy w tym modelu i na co zwrocic uwage przy zakupie.

 

Najdroższa niespodzianka jaka się może przytrafić to urwane klapki kolektora.

 

Poza tym:

Turbina - ciężko przewidzieć kiedy się skończy

Wtryski - j.w.

Blokada kierownicy - tu można zobaczyć czy nie ma błędów

Inne pierdoly typu termostaty, centralne zamki itp. raczej dużo nie kosztują

 

Generalnie oprócz oględzin osobistych pojechałbym na hamownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek- ja bede sprzedawal na wiosne moje 320d,

"05 serwisowana caly czas, Orginalny udokumentowany przebieg 139 000km,

pol-skory i sportowe fotele, xenon, navi, parktronic przod i tyl, nigdy zaden element nie lakierowany-

ale zderzak do lakierowania bo przerysowalem b.delikatnie na parkingu, i na masce tez mam ryse od klucza...ale to zrobie w PL.

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=73185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje Bad_Boy ale szukam auta z kierownica po drugiej stronie, bo jak pewnie wiesz w Irl jezdzimy po lewej stronie drogi:)

Swoja droga piekne masz auto, czegos takiego raczej w Irl nie znajde bo tu ciezko o dobre wyposazenie.

 

Tak czy owak dzieki i powodzenia przy sprzedazy.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

W związku z planowanym zakupem e90/91 rocznik 2007-2008 proszę o informację i opnie na temat modelu, poważnie się zastanawiam także nad benzyną w związku z ostatnimi wahaniami cen paliw więc jak to jest ze spalaniem w 320i proszę o opnie diesle BMW znam ale szczerze mówiąc boję się tego DPF autko będzie jeździło też w cyklu miejskim/trasa rocznie 10000-15000 km, trasy robię służbowym ......

 

liczę na pomoc i opinie w szczególności silników

320i oraz 320d/318d

 

czy e90/91 ma jakieś słabe punkty np tak jak E46 (mocowanie tylnego dyfra)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)) mam nadzieję, że po przerwie znów dołączę do zadowolonych użytkowników BMW :)

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim przebiegu rocznym to raczej benzyna zwłaszcza ,że cena ropy jest taka sama jak benzyny . Decyzja należy do Ciebie ale ja mam 320d 163KM i jest to pierwszy mój ropniaczek a jestem z niego zadowolony niesamowicie . Małe spalanie , bezawaryjny i przyspieszenie ,że wciska w fotel :D

Można jeszcze go zawirusować na jakieś 200kM ale to już indywidualna sprawa . Kupuj a będziesz zadowolony :cool2:

Z dpf nie mam problemu . Przy przebiegu 207 tkm wypaliłem go w serwisie ( 340 zł ) i jest nastepny przegląd za 190 tkm. ( to jakiś mit z tym dpf od gości ,którzy żle trafili z zakupionym autem lub nie potrafia jeżdzić z takim silnikiem ).

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy takim przebiegu rocznym to raczej benzyna zwłaszcza ,że cena ropy jest taka sama jak benzyny . Decyzja należy do Ciebie ale ja mam 320d 163KM i jest to pierwszy mój ropniaczek a jestem z niego zadowolony niesamowicie . Małe spalanie , bezawaryjny i przyspieszenie ,że wciska w fotel :D

Można jeszcze go zawirusować na jakieś 200kM ale to już indywidualna sprawa . Kupuj a będziesz zadowolony :cool2:

Z dpf nie mam problemu . Przy przebiegu 207 tkm wypaliłem go w serwisie ( 340 zł ) i jest nastepny przegląd za 190 tkm. ( to jakiś mit z tym dpf od gości ,którzy żle trafili z zakupionym autem lub nie potrafia jeżdzić z takim silnikiem ).

Jak należy jeździć z tym silnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel nie lubi ciągłego miejskiego stylu jazdy, trzeba go przeganiać regularnie po trasie inaczej zaczną się kosztowne przygody. I utrzymanie wyniesie Cię 2x tyle co byś lał benzynę. Mam diesla, jeżdżę w trybie mieszanym. Póki co się nic nie psuje, ale wiadomo tego nigdy nie można być pewnym. Koszt benzyny jest relatywnie najmniejszym kosztem jaki poniesiesz przy utrzymaniu BMW. Szczególnie, że różnica między ropą a benzyną niemal się zatarła. Kiedyś było to ok. 50gr teraz jest to 5gr na litrze, oszczędność żadna, spalanie o kilka litrów więcej, czy jest sens zarzynać diesla w mieście ? Odpowiedz na to pytanie sobie sam :duh:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas mamy 520D 163k i powiem ,ze spala ok 10 l , natomiast znajomego w 320D spala ok 7,5 - 8 litrów miasto . Obecnie mam 320 benzyne i spala 8,5 -10 w mieście :) miałem kupić ropniaka ,ale trafiła sie benzyna z przebiegiem 70 tk wiec sie nie zastanawiałem ... co jak co ,ale jednak ropniak mniej spali jednak serwis + wymiany sa 2 x droższe . Przechodziłem to na własnej skórze i kieszeni . Więcej nie mogę powiedzieć bo śmigam 2 dzień 320 . Generalnie wkręca się ładnie i kultura pracy jest o wiele większa.

sprzedam E90 . 2007 r. 214 tys km . bezwypadkowa


http://images9.fotosik.pl/3382/17096446618ee79emc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/f4b104e47553a614mc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/52cc5e934e5d2209mc.jpg

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 2,5 / 3 litry a jak takiej nie znajdziesz to diesel i chip. W serii 320d szczegolnie ten 163KM raczej mulowaty a 320i jeszcze wolniejsza.

Diesel w miescie powinien sie zamknac w 9 litrach benzyna w 13-14 wiec przy tych przebiegach miesiecznie roznica jakies 200zl. W skali roku odlozysz na pol turbiny albo dwa wtryskiwacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że kolega jeszcze muła nie widział :duh: Jeśli 163KM przy ok. 1600kg. wagi auta to mulasto i to przy przyspieszeniu już od 1800 obrotów to już przesada . Chyba przesiadł sie kolega z Porsze lub Ferrari . Rozumiem 2.5/3.0 benzyna to idzie ale jaki koszt zakupu , lepiej tak jak napisałem zawirusować 320d jak komuś bolittt potrzebny i po po kłopocie . Ja nie mam wirusa i innych wodotrysków w silniku - zwykła seria 163KM i wyprzedzam wszystkich jak chcę i kiedy chcę . Na trasie przy 140km/h na 6 biegu spalanie 5,5 l/100 :cool2: Czego chcieć więcej :wink: Edytowane przez amsat
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "mułowaty" zależy kto czego oczekuje od auta, ty chyba mułowatym silnikiem nie jeździłeś, a spalanie 6 cylindrowej benzyny to w mieście na pewno więcej niż 12-13l.

Ja mimo wszystko i tak wziąłbym diesla chociażby dlatego, że jest dużo zwawższy i jednak pali mniej. I wcale nie trzeba robić chipa do 163 konnej wersji bo jest to wystarczająca moc dla przeciętnego kowalskiego ( lepiej wypada w porównaniu do silników skody/volkswagena )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam dizelka. Ja w swoim autku mam małego wiruska - 192 KM i prawie 400 Nm momentu- oryginalne było 163KM. Autko z wirusem jest bardzo żwawe- spalanie zimą miasto do 9 litrów (krótkie odcinki), lato 7,5 litra, natomiast trasa nie przekracza 6,5 litra, z reguły przy normalnej jeździe w granicach 6,0. Użytkuję je od około roku - jak do tej pory żadnych problemów. Większość jazdy to miasto. Nie posiadam filra cząstek stałych, więc to na plus.

Tak jak wspomniałem - polecam dizelka . 2 literki dizla + mały wirusik i np. e60 3.0 dizel już nie odjedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 jest jednym z drozszych jednym z ciasniejszych i jednym z mniej komfortowych w swojej klasie

Skoro tak to powinien byc chociaz szybki.

163 konie to nie jest jakas rewelacja powiedzialbym lekko powyzej przecietnej albo nawet nie.

 

Patrzenie na spalanie przy przebiegach 10-15 tys. rocznie nie ma sensu. Jak kogos stac na doplate kilkunastu/kilkudziesieciu tysiecy w porownaniu do mondeo laguny czy passata to nie powinien sie chyba przejmowac czy na paliwo wyda miesiecznie 200zl mniej czy wiecej. Szczegolnie ze i tak na samochod wyda jakies 2 tys. miesiecznie

 

Diesel jest drogi w utrzymaniu i widze dwa argumenty zeby go kupowac albo duze przebiegi albo chip i wtedy alternatywa pod wzgledem osiagow do 6 cylindrowej benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać co z Ciebie za gość jeśli nie ma się co powiedzieć mądrego to najlepiej czepić się literówek( przeczytaj swoje posty a znajdziesz ich pełno) - żenada :duh:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "clip" to, że ty masz chipa to nie znaczy, że dla każdego 163km jest mułowaty. Osobicie mając zamiar robić chipa w 320d wolałbym dołożyc troszkę kaski i znaleźć 325 lub 330d i żadnej benzyny bo to się tak mówi. że pali 2l więcej a w praktyce to wychodzi z 5l więcej.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie :)

 

Z góry dziękuje za wszystkie uwagi za i przeciw oraz ożywioną dyskusję w temacie, za to bardzo lubię to forum :D, więc tak dla mnie moc nie jest najważniejszym argumentem w grę wchodzi 320i, 318d, 320d ....... ale już miło by było aby był fajnie wyposażona wersję z MFL, NAVI, XENON, elektryka foteli, M Pakiet wiem że takich autek nie ma za dużo ale będę szukał m.in. w Niemczech wszystkie moje BMW były z stamtąd ....

 

Mając na uwadze uwagi forumowiczów nie skreślam diesla tym bardziej że przy przebiegu ok 100000-130000 km (a takiego szukam) nie powinno być z nim problemu, ale powiem szczerze czy ktoś ma porównanie jeśli chodzi o wersję benzynowe i jak to jest z wersjami bo ja znalazłem że były wersje 150km, 163km, 170km, 173km, wtrysk bezpośredni rozumiem jest w wersjach LCI (po fifcie), jak jest z dynamiką i elastycznością w porównaniu do diesla, czy to wogule da się porównać ??

 

Wersje pow 2000cm3 odpadają z powodu chorej polityki naszego kraju m.in. akcyza i opłaty OC .............. choć zdaję sobie sprawę że różnica w kulturze m.in. pracy silnika niebagatelna !!! na korzyść 323i, 325i

 

Czekam na wasze uwagi !!! dzięki za wszystkie informacje ....... czy dpf się wymienia ewentualnie co ile km ??

 

PS> kuzyn w 520d (2010) nie ma problemów z DPF

 

Pozdrawiam

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.