Skocz do zawartości

xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE


papik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Prośba o info - jakie są tolerancje w prędkości poszczególnych kół?


U mnie, pomiary z ISTA - jechałem do 110 kmph, różnice w prędkości kół nie przekraczały 0,5 kmph. Generalnie były w zakresie 0,2 - 0,3 kmph.

Czy są to dobre wartości? Czy w takim przypadku xdrive stara się 'wyrównać', czy traktuje to jako normalną sytuację i nie przerzuca napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Alez panowie kombinujecie. Pytanie, po co? Nie bardzo rozumiem te ostatnie wpisy. :?: Zajecia wam brak? Stosujcie odpowiednie opony i zapomnijcie o xdrive... Uslizgi, procenty, podglady. Glowa az boli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkx5,

na Twoją wiedzę szczerze liczyłem :-).

A po co pytam? By wiedzieć. Pewnie gdybym kupił opony z homologacją, byłbym bardziej spokojny. Ale niestety - przez brak świadomości - kupiłem bez.

Przeczytałem wątek, zwątpiłem patrząc na różnice wysokości moich kół. Stąd chciałbym wiedzieć, czy nie niszczę sobie xdrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zniszczysz. Wielokrotnie o tym pisalem. Ma byc to co ma byc. Zrobilem wiele reduktorow i nigdy nie zaglebialem sie w jakies parametry, procenty, nie wiem co tam jeszcze. U mnie klient zawsze jest poinformowany iz ma byc to co fabryka przykazala. Nie naprawiam reduktora jesli opony sa zle. Nie sprawdzam zadnych danych aby domniemac ze moze bedzie dobrze bo nie bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

w takim razie odchodząc od akademickiej dyskusji o parametrach (swoją drogą, jeżeli ktoś ma odpowiedzi - chętnie się dowiem, jak powinno być), prośba o poradę.

Kupiłem na początku sezonu cztery nowe opony bez homologacji. Rozmiary jak z tabliczki (225/50/17, Y) z wyjątkiem nośności (powinienem mieć 94, mam 98).


Finalnie, czy takie opony są OK, czy to podchodzi pod 'złe opony, niszczę xdrive'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Chodzi o opony czy felgi? Jakiś badziew wybrałem czy co

 

Ja mam inna filozofie. Dla mnie opony i felgi to jedna z wazniejszych rzeczy w aucie poza hamulcami etc. X5 to ciezkie auto i wg mnie pakowanie taniego, chinskiego [bAD], od ktorego ma zalezec moje bezpieczenstwo w postaci hankooka to jak isc na strzelanine z nozem, w dodatku tempym :) Co do felg sie nie wypowiem, bo nie znam a na marketingowe frazesy dawno si enie nabieram :)

Poszukaj Goodyeara, Continentala, Pirellek, czegos z topowych marek. Ktos powie,ze skoro X5 E53 stare auto, to nie warto pakowac takiego siana w opony - jego wybor. Jak wspomnialem, mam inna filozofie po tym, jak zalozylem stare uzywane opony i zaliczylem gonga ;)

Hankooki ida na pierwszy montaż w audi. Używane opony to zupełnie inna historia...

 

W BMW też, w Mini Jcw mam Hankooki z fabryki, w x3 miałem zimówki z homologacją BMW. Są to przyzwoite opony w moim przekonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Jestem nowym użytkownikiem (tego forum, jak i za chwilę pierwszego BMW w życiu).

Wiem już, że muszę wymienić na pierwszym miejscu opony na zimowe. Obecnie są założone letnie, z przodu i z tyłu: 235/50 ZR 18 97Y z gwiazdką.

Moje pytanie brzmi: jakie najlepiej kupić zimówki, żebym nie miał problemów o których czytałem na przestrzeni całego tego wątku.. kupić też 4 jednakowe o powyższych parametrach (o ile takie istnieją przy zimówkach)? Niechciałbym założyć opon i chwile po kupnie auta porozwalać czegoś :D Ważne jest, żeby byly z tą gwiazdką?

Jakbym dostał jakieś linki do konkretnych opon byłoby świetnie.


Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda tabliczka

https://www.dropbox.com/s/ioygwjukswqbb4a/18%2097%20V.png?dl=0

Widzę różnicę między 235/50 ZR 18 97Y a 235/50 R 18 97 V - na tych pierwszych auto przejechało spory dystans a tabliczka podaje inaczej - i teraz zimówki wziąć wg obecnych czy tabliczki? I jak znaleźć te opony z gwiazdką?


btw obecne letnie to są Michelin Pilot Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak mam opony letnie 235/55r17 6 sezon na nich jeżdże bez żadnych gwiazdek takie same opony i felgi

215/60/r17 zimowe drugi sezon takie same opony i felgi bez żadnych gwiazdek i nic się nie dzieje ze skrzynką. Wcześniej miałem zimowe 235/55r17 ale zimą podobno opony wąskie są lepsze nie mam zdania na ten temat bo nie ma śniegu nie moge tego sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, biorac pod uwage poprzednie posty z tabliczka ktora wyslalem + rozmiary obecnych ktore wyslalem, ta zimowka w szt4 -> https://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-eurowinter-hs01-235-50-r18-101-v-xl-mfs#262089107 bedzie odpowiednia? dodam ze robie moze 5-7k km rocznie, wiec w zime pewnie 1/3 tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej jezdziłeś na oponach w tym rozmiarze i nic się nie działo możesz smiało zakładć

 

Tyaa i kupi Matadora w roznym rozmiarze i bedzie mial 3,5-4cm roznicy w obwodzie..

Przy roznym obwodzie wazne jest:

- gdzie kupi i czy moze zwrocic jesli obwody beda powyzej 1cm roznicy

- czy opony maja homologacje BMW,czy nie (malo istotne)

- czy sa do SUV lub 4x4

- czy producent premium czy nie..


Nie mowie,ze ma kupowac opony w ASO, bo tam nie maja zielonego pojecia jakie opony sie nadaja, tylko jaka marze lyknie klient.. Reklmacji nie uwzglednia sie u nich - wymienia xDrive na nowy - bo sie zepsul i przyszedl na niego czas.

Jesli chcesz miec pewnosc,ze polatasz 5-6lat na oponach i nie zatluczesz nimi napedu xDrive, to kup 4 jednakowe opony, SUV/4x4 od producenta Fulda, Nokian, Continental, Goodyea, michelin etc.. Pod zadnym pozorem nie kupuj marek chinskich lub "nalewajek".. np. Matador


A jak chodzi o linki to masz : www.oponeo.pl lub www.allegro.pl mozesz tez na olx.pl :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej jezdziłeś na oponach w tym rozmiarze i nic się nie działo możesz smiało zakładć

 

Tyaa i kupi Matadora w roznym rozmiarze i bedzie mial 3,5-4cm roznicy w obwodzie..

Przy roznym obwodzie wazne jest:

- gdzie kupi i czy moze zwrocic jesli obwody beda powyzej 1cm roznicy

- czy opony maja homologacje BMW,czy nie (malo istotne)

- czy sa do SUV lub 4x4

- czy producent premium czy nie..


Nie mowie,ze ma kupowac opony w ASO, bo tam nie maja zielonego pojecia jakie opony sie nadaja, tylko jaka marze lyknie klient.. Reklmacji nie uwzglednia sie u nich - wymienia xDrive na nowy - bo sie zepsul i przyszedl na niego czas.

Jesli chcesz miec pewnosc,ze polatasz 5-6lat na oponach i nie zatluczesz nimi napedu xDrive, to kup 4 jednakowe opony, SUV/4x4 od producenta Fulda, Nokian, Continental, Goodyea, michelin etc.. Pod zadnym pozorem nie kupuj marek chinskich lub "nalewajek".. np. Matador


A jak chodzi o linki to masz : http://www.oponeo.pl lub http://www.allegro.pl mozesz tez na olx.pl :P

 

papik, a czy te będą ok? https://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-eurowinter-hs01-235-50-r18-101-v-xl-mfs#262089107 biorąc pod uwagę, tak jak pisałem, że obecnie mam włożone letnie Michelin Pilot Sport 235/50 ZR 18 97Y z gwiazdką

jak z tym obwodem w sumie, te michelin i te z linku powyżej są podobne?


oraz dodatkowe pytanie, czy po wymianie, tak jak np w zwykłych sedanach wsiadam i jade, to tutaj trzeba jakieś dodatkowe czynności wykonywać, czy też wsiadam i po prostu jade?


btw jesli robie rocznie 5-7k km warto jest rozważać opony całoroczne, czy lepiej sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wcześniej jezdziłeś na oponach w tym rozmiarze i nic się nie działo możesz smiało zakładć

 

Tyaa i kupi Matadora w roznym rozmiarze i bedzie mial 3,5-4cm roznicy w obwodzie..

Przy roznym obwodzie wazne jest:

- gdzie kupi i czy moze zwrocic jesli obwody beda powyzej 1cm roznicy

- czy opony maja homologacje BMW,czy nie (malo istotne)

- czy sa do SUV lub 4x4

- czy producent premium czy nie..


Nie mowie,ze ma kupowac opony w ASO, bo tam nie maja zielonego pojecia jakie opony sie nadaja, tylko jaka marze lyknie klient.. Reklmacji nie uwzglednia sie u nich - wymienia xDrive na nowy - bo sie zepsul i przyszedl na niego czas.

Jesli chcesz miec pewnosc,ze polatasz 5-6lat na oponach i nie zatluczesz nimi napedu xDrive, to kup 4 jednakowe opony, SUV/4x4 od producenta Fulda, Nokian, Continental, Goodyea, michelin etc.. Pod zadnym pozorem nie kupuj marek chinskich lub "nalewajek".. np. Matador


A jak chodzi o linki to masz : http://www.oponeo.pl lub http://www.allegro.pl mozesz tez na olx.pl :P

 

papik, a czy te będą ok? https://www.oponeo.pl/dane-opony/falken-eurowinter-hs01-235-50-r18-101-v-xl-mfs#262089107 biorąc pod uwagę, tak jak pisałem, że obecnie mam włożone letnie Michelin Pilot Sport 235/50 ZR 18 97Y z gwiazdką

jak z tym obwodem w sumie, te michelin i te z linku powyżej są podobne?


oraz dodatkowe pytanie, czy po wymianie, tak jak np w zwykłych sedanach wsiadam i jade, to tutaj trzeba jakieś dodatkowe czynności wykonywać, czy też wsiadam i po prostu jade?


btw jesli robie rocznie 5-7k km warto jest rozważać opony całoroczne, czy lepiej sobie odpuścić?

 

Trochę sztuczny problem robisz. Kup opony zgodnie z tabliczką czyli z szerokością i wysokością jak pisze producent i z nośnością i indeksem prędkości jak na tabliczce, jak masz tym problem to jedź do wulkanizatora i Ci dobierze opony.


Po wymianie po za resetem czujników ciśnienia nic nie robisz. BMW to nie statek kosmiczny,zmiana opon nie różni się od tej w dacii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.