Skocz do zawartości

320d najczęstsze usterki silnika


tomsen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam okazję kupić 320d, ale nasłuchałem się, że te silniki kończą się przy 200Tkm. Starałem się uzyskać jakąkolwiek sensowną odpowiedź w innych przyklejonych wątkach, ale tam jest taki śmietnik, że niewiele się dowiedziałem.

 

Auto jest z 2001 roku, 2.0d, tiptronic za 10800.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przebiegu 200tys mniej wiecej bo czsem 40 wiecej tys sie zrobi to jak w kazdym aucie, siada trubo, wtryski ,pompa wtryskowa , to jedne z najwekszych wad dodatkowo klapki w kolektrze ktore wpadaja do silnika ale to w polifcie, a takie mniejsze to termostaty tez lubia sie psuc , wiecej nie odnotowalem przypadkow, silniki sa dobre tylko osprzet sie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,ze z autem jest na co się trafi. Niema reguły czy będzie tak czy inaczej. Jeśli chcesz to sprzedam ci swoje i będziesz zadowolony :D

Ja w ciągu 3ech prawie lat wymieniłem : pompe wtryskową,wody,termostat,termostat egr,prawy wachacz,łącznik, akumulator,prawa tylną poduche amortyzatora,wentylator chłodnicy,swiece zarowe, i wiele innych ale jestem bardzo happy,gdyż wszędzie mnie dowiozło jak na razie i oleju nie ubywa a ma prawie 300 tys , i niech nikt głupot nie pisze,ze zywot sie konczy przy 200 tk buhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uważam że jest mała szansa że 10 letni diesel ma przebieg 200 tysięcy. Ostatnio na TVN oglądałem TURBO KAMERA czy jakoś tak. Zajmowali się zmianą przebiegu. Rozmawiali z jakimś kolesiem, który się tym zajumuje. Powiedział że żaden 10 letni diesel nie ma najechane 200.000. Minimum 300.000 lub więcej. Więc przy 400 tysiącach może już siąść turbina wtryski lub jakiś osprzęt. Mój ma 230.000. Jak go kupowałem miałe magiczne allegro 180.000:) Moim zdaniem minimum 50 tys musze dodac jak nie 100 tys. Nawet się nie łudzę że jest oryginalny. Najdroższe moje naprawy to wahacze oraz pompa progowa. Reszta to rzeczy eksploatacyjne typu opony, oleje. Jak kupisz nie dojechany egzemplarz to nie zbankrutujesz:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No niestety taka rzeczywistość nasza Polska. Ale większość z nas jak szuka auta to patrzy ile ma przebiegu. Jak ma ponad 200 tys to już podchodzi się do fury z dystansem. A jak ma mniej to od razu lepiej wygląda, nawet jeśli domyślamy się że auto ma więcej najechane:) Na książki serwisowe też nie ma co patrzeć. Za 100zł można kupić już wypełnione z pieczątkami i przebiegiem jakim się chce. Polska to fajowy kraj:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki kończą się przy 200Tkm.

najczęściej powtarzana bzdura ever. Można to usłyszeć o każdym aucie i silniku. Nic dziwnego jak wszystkie auta na allegro mają 180 kkm, ludzie kupują, pojeżdżą chwilę i pakują kupę kasy bo auto się sypie. Jest pełno m47 które nakręciły już dawno pół miliona a ich właściciele cieszą się że mają przebieg potwierdzony książką serwisową z allegro :duh: Na pewno słabą stroną przedlifta jest pompa i wał, to jest kibel a poza tym jest dobrze wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej powtarzana bzdura ever.

 

O niee, najczęstsza bzdura to legendarny trick na sprawdzenie PRAWDZIWEGO przebiegu e36 dzięki kręceniu kluczykiem i przyciskiem zerowania trip'a :D

 

ale bardzo dobre spostrzeżenie z tym, że to kończące się 200Tkm to tak naprawdę 500Tkm :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.