Skocz do zawartości

320D Drgania kierownicy


veni79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie zawsze, ale ostatnio coraz częściej pojawia się drżenie kierownicy, a dokładniej delikatne wychylenia lewo-prawo. Ciekawe jest, że pojawia się to wyłącznie w zakresie prędkości 80 - 100 km/h.

Dodam że koła są wyważone. Opony również poza podejrzeniem - na zimowych i letnich ten sam objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi telepało kierownicą jak hamowałem przy ~120km/h i wzwyż.. Podczas jazdy ile bym nie jechał - nie telepało.. Telepało tylko przy hamowaniu.

Myślałem, że krzywe tarcze ALE wymieniłem wahacze i tuleje wahaczy (przód) - problem jak ręką odjął :)

Aa i felgi wyprostowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy koła są oryginalne BMW dedykowane dla E46? ja miałem u siebie identyczny objaw i po półrocznej męczarni odkryłem,że felgi mam od E39 , gdzie średnica różni się o pół mm... sprawę załatwiły pierścienie centrujące z allegro - 3.50zł /1szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o felgi i opony to raczej wykluczam bo o ile zimowy komplet nabyłem używany z allegro to koła i opony letnie mam oryginalne kupione razem z autem w RFN. Zarówno jeden jak i drugi komplet nie sprawia żadnych kłopotów przy wyważaniu.

Wczoraj odbyłem trasę 500km i zauważyłem że trzęsienie występuje też przy wyższych prędkościach ca.120/140. Przyznam szczerze że aż bałem się jechać szybciej. Wrażenie jest taki jakbym trzymał w rękach młotek pneumatyczny, no może lekka przesada ale jest to męczące. Ciekawe jest też to, że po chwili auto jedzie normalnie i nie czuć żadnych wibracji.

Spróbuję rozejrzeć się gdzieś za tą diagnostyką zawieszenia.

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem na 15-stkach - zacisk hamulca przy przyspieszaniu jak i hamowaniu dotyka minimalnie obręczy felgi co było dość niebezpieczne , więc założyłem dystanse które jeszcze bardziej pogorszyły telepanie (pewnie przez zmianę rozstawu kół) , ale przynajmniej normalnie hamowałem , na letnich brak jakiegokolwiek telepania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.