Skocz do zawartości

System HiFi Alpine - opinie, montaz


kukulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Ja u siebie zainstalowałem GLADEN ONE 201 BMW EXTREME plus wzmacniacz Foccal FD 4.350 wszystko gra przyjemnie nie ma porównania do serii, natomiast jak dla mnie basy są za mocne. Wcześniej miałem w Subaru fabrycznie zamontowany system HK i ten obecny bez porównania lepiej gra.

W innym aucie na tym samym wzmacniaczu mam zainstalowane głośniki Foccala i całość jest znacznie łagodniejsza.

 

Mógł byś coś więcej napisać. Ile cię kosztował ten zestaw Gladen i wzmacniacz? Mam obecnie system HIFI i brakuje mu trochę... Osobiście lubie dobrą dynamikę, ''miękkim' basem też nie pogardzę :8)

 

Ja pozwolę sobie napisać.... :mrgreen:

 

Gladen one 201 extreme (cały przód) - ok 2500 zł

Gladen one 100 (tył) - 570 zł

Wzmacniacz Focala 4.350 - ok. 1400 zł

 

Są to ceny allegrowo, katalogowo.

Generalnie ok. 4600 zł :8) + montaż :wink: :8)

 

Dzięki :wink:

Ja się zastanawiam nad kupnem pakietu Gladen FD75c4 + Gladen One 201 wyjdzie mi jakieś 3 stówki taniej niż jak bym kupował osobno. Co Wy na to?? Dobrze to zagra? Nie chcę też utopić nie wiadomo ile kasy.

Wejdzie nowy wzmacniacz w miejsce starego? Da radę to samemu ogarnąć? Mam namyśli czy nie trzeba kłaść nowych kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyłączam się do tematu, czy ktoś tutaj jest z Wrocka kto montował Gladena? Chętnie posłucham przed zamontowaniem w F30. Nie mam jakiś super mocnych oczekiwań, ale standardowe audio jest takie sobie. Jakie firmy to montują we Wroc jakby co?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przyłączam się do tematu, czy ktoś tutaj jest z Wrocka kto montował Gladena? Chętnie posłucham przed zamontowaniem w F30. Nie mam jakiś super mocnych oczekiwań, ale standardowe audio jest takie sobie. Jakie firmy to montują we Wroc jakby co?

Kraków / Warszawa i okolice??? tez bym chciał posłuchać :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

 

Ja jestem z Wrocławia, w godzinach 9-16 można posłuchać na granicznej. Mój Gladen jest tak zestrojony bardzo poprawnie. Brzmi jak słuchawki AKG Q701, nie przekoloryzowany. Mega różnica między serią, jest spory zapas na dołach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb wysłałem Ci priva z pytaniem czy jesteś dostępny gdzieś poza tymi godzinami co napisałeś. Jeśli nie to wtedy będę się starał przyjechać w tych godzinach jednak :) zależy mi bardzo na jakimś audio nowym :)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Podziele sie z Wami moimi spostrzezeniami z car audio,w poprzednim samochodzie obralem odwrotne podejscie,w pierwszej kolejnosci dobrze wyciszylem auto(w zasadzie cale ale robilem etapami zeby sprawdzic roznice),samo wyciszenie dobrymi matami wszystkich drzwi spowodowalo,ze standardowe audio nabralo zupelnie innego brzemienia i dla mnie byla to na tyle duza zmiana ze odpuscilem pakowanie tysiecy w sprzet grajacy,roznica byla ogromna.Aktualnie mam F25 i sam dzwiek zamykania drzwi swiadczy o tym ze ich wyciszenie jest absolutnie minimalne(po wyciszeniu drzwi poprzedniego auta stukajac w drzwi bylo slychac gluchy stuk,drzwi zamykaly sie jak w mega luksusowych autach),jezdzac przez tydzien F30 mialem takie same odczucia,wyciszenie absolutne minimum.Dodajac szum wiatru,cienkie szyby itd ladujemy w slabym otoczeniu do jakiegokolwiek odsluchu.Podsumowujac,warto jak ktos ma zaciecie do majsterkowania samemu kupic maty(nie warto przeplacac za Dynamat,jest sporo alternatyw rownie dobrych) i wyciszyc drzwi a nastepnie dobierac audio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie drzwi w przypadku, gdy mamy do czynienia z klasycznym rozwiązaniem (woofer 165mm osadzonym na poszyciu) daje pozytywne rezultaty już przy fabrycznym systemie i warto je wykonać. Jednak w samochodach opartych na konfiguracji, którą mamy w BMW produkowanych w ostatniej dekadzie, wykonanie procesu nie wniesie realnych zmian i tylko z tej perspektywy rozpatrując to działanie jest ono zbędne. Specyfika głośnika instalowanego w drzwiach (niezależnie od tego czy instalowany do tapicerki (np. E*, F10/11) lub drzwi (F15, F25, F3*...)) jest zupełnie inna. Przetwarza m.in. inny zakres częstotliwości. Wykonując proces tłumienia drzwi w tych samochodach wypadkowo możemy odnieść takie pozorne wrażenie, ale będzie to głównie spowodowane obniżeniem poziomu hałasu, który dzięki temu uzyskamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam Was serdecznie szukam pomocy bo mam F20 z nagłośnieniem Alpine, głośnikami w podłodze i nie działa . Radio się włącza szuka stacji , CD zmienia utwory ale panuje cisza grobowa. Obstawiam, że jest coś ze wzmacniaczem tylko nie wiem gdzie bestie szukac :) Gdyby ktos szukał to przyjaciele w RUS mają foto relacje wystarczy zdjąc doł schowka jak do wymiany filtra kabinowego i już jest. Tylko mój mruga 4 razy czerwono 1 raz pomarańczowo. To chyba coś znaczy. :mad2: Może ktoś ma Alpine i pamięta jaka dioda mu swieciła na wzmacniaczu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.