Skocz do zawartości

System HiFi Alpine - opinie, montaz


kukulka

Rekomendowane odpowiedzi

U Mateusza w Creativ montowałem zestaw Morela Hybrid z tweeterem MT-23 a pod siedzenia daliśmy Jehnert. Do tego był potrzebny mocny wzmacniacz (4x110W) ale zestaw gra fenomenalnie. Wcześniej przez 2 dni grało to na moim starszym zwmaku 4x70W (fabrycznie, obecnie penie coś koło 4x60-65W) i niestety ale Jehnert potrzebował więcej mocy, jak dostał to i zagrał.

Sam Jehnert gra dobrze jednak mnie do gustu nie przypadła barwa tweeterów. Wspomniane morele grają ciepło a Jehnerta bardziej twardo, czysto ale twardo. Mnie to akurat drażniło więc zdecydowałem się na Morela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A wiec jestem juz po zabiegu i jednak Mateusz z Creativ zaproponowal mi cos innego ze wzgledu na to ze moja muza to glownie hip hop i potrzebny mi dobry gleboki bas.Wiec pod siedzenia powedrowaly woofery Match srednie i tweetery to morel podpiete wszystko pod wzmacniacz 4 kanaly Audio System 4x80w i to wszystko razem gra pieknie w koncu sa wysokie tony i dobry gleboki dol.Polecam Creativ z Pruszcza! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

... jestem po instalacji w/w zestawu Alpine

 

Koszt 2950 brutto z rabatem ( material i robocizna )

Miejsce montazu: ASO Sikora Mikolow

Czas montazu: 3,15h

Auto: E84 X1

 

Poprzedni zestaw Audio :P podstawowy

 

Odczucia: System gra bardzo metalicznie, bas bardzo podkreslony nawet przy niskim Volumne- wstepnie testowalem to na muzyce filmowej i jakosc

jest nieporownywalna na korzysc systemu Alpine, system nie jest wygrzany wiec jakosc jeszcze nie jest osiagnieta.

Przy ustawieniach dla poprzedniego systemu i po zamontowaniu Alpine ja osobiscie nie moglem wytrzymac w ilosci sopranu i basu (

ustawienia softu audio poprzedni system +4 dla basu i sopranu teraz -1)

 

Zalety : w koncu pojawienie wysokich tonow, jakosc i slyszalnosc basu nawet przy minimalnym volumnie, dodatkowe detale w dzwieku ktore

odkrywaja na nowo muzyke.

 

Wady : charczenie glosnikow wysokotonowych przy rozmowie telefonicznej ( orginaly system glosniomowiacy ) - prawdopodobnie nie wygrzany glosnik

 

 

Porownanie systemu Alpine vs H/K (montowany fabrycznie przez BMW) skala 0-10, H/K ocena 8 ( w BMW F10 ) Alpine 7,5 ( X1 E84 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
... jestem po instalacji w/w zestawu Alpine

 

Wady : charczenie glosnikow wysokotonowych przy rozmowie telefonicznej ( orginaly system glosniomowiacy ) - prawdopodobnie nie wygrzany glosnik

 

 

A to dziwne bo u mnie nie było takiego charczenia - też mam oryginalny system głośnowmówiący... może wadliwy głośnik albo zwrotnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj system kosztowal 4,5tys i gra lepiej niz Alpine proponowany przez BMW sluchalem tej samej muzyki u znajomego w e90 ktory ma Alpine nie moge powiedziec ze gra zle ale u mnie duzo lepiej tzn.bas bardziej czysto i gleboko slychac doskonale odzielone wysokie tony od srednich porostu Morele sa lepszej jakosci glosnikami niz Alpine od BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie miałem styczności z zestawem Alpine'a, ale miałem wczoraj okazję sprawdzić "w boju" wszystkie trzy zestawy oferowane w serii F30, od podstawowego audio po Harmana Kartona :lol:

Celem porównania była oczywiście odpowiedź na pytanie: czy warto dopłacać do firmowego audio czy pozostać przy standardzie. Cóż, samochód nigdy nie był dla mnie miejscem, w którym będzie grać wybitnie, do tego potrzebne są inne warunki, aczkolwiek słucham dużo muzyki w samochodzie, wiec priorytetem jest dla mnie zestaw, który nie męczy na dłuższą metę i nie wywołuje efektu znanego z leciwych auta bawarskiej marki zaparkowanych pod remizą :wink: . Niestety większość producentów pakuje do swoich aut tandetę, gra to albo bardzo źle, ale źle, no w porywach średnio. Główną atrakcją jest rozlazły bas, w tzw. lepszych wersjach dochodzi do tego kiepskiej jakości sycząca góra. Jak, imho gra w F30?

1.Zestaw standardowy: słaba barwa, kiepska rozdzielczość, dosyć płytki bas aczkolwiek nie przesadzony i mu zapisze na plus. Ot gra, nie mając specjalnych oczekiwań można z tym żyć na co dzień.

2. Zestaw hi-fi: więcej góry (za sprawą dedykowanych wysokotonówek, kiepskiej jednak jakości, średnica o matowej barwie jak w standardowym audio, sporo więcej basu - słabej jakości, przewalonego, kompletnie tracącego selektywność. Ogólny poziom nie odbiega znacząco od standardowego zestawu jedynie bas zaczyna już irytować.

3. Harman: Dopłata do Harmana jest spora, można by oczekiwać przyzwoitego poziomu, ale w zasadzie dużej różnicy in plus w stosunku do zestawu hi-fi nie ma. To co w ogromnej mierze decyduje o jakości dźwięku, czyli same przetworniki sprawiają wrażenie podobnie podłej jakości jak w tańszych systemach, tak naprawdę dużo większe możliwości korekcji dźwięku nie są w stanie przeskoczyć jakości samych komponentów. Na koniec opcja "surround coś tam" - sztuczny efekt jak z taniego amplitunera do kina domowego.

 

Podsumowując - za cenę vs. możliwości fabrycznych zestawów polecam pozostać przy standardowym a ewentualne wolne środki (np. 5kzł na Harmana) przeznaczyć na aftermarketowy zestaw - będzie grało dużo lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz dodać taką fachową ocenę zestawu Bang & Olufsen ?

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Jaco

 

Nie miałem styczności z zestawem B&O w BMW. Słuchałem natomiast B&O w nowym Audi S3 i grało to nieco lepiej niż HK w F30. Jak będę miał okazję posłuchać B&O to skrobnę moja opinię. Rozumiem, że B&O jest jako opcja w serii 5, bo do F30 nie ma?

 

>>Maja

 

Nie wiem na ile używane były ww. zestawy, egzemplarz z systemem hi-fi na pewno już kilka miesięcy jeździ. Koniec końców ja bym się tam specjalnie wygrzewaniem, na tym poziomie nie przejmował, coś tam się może poprawi, ale cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

B&O sama klasa w sobie i na razie jest najlepsza opcja jak w bmw i audi, ale koszt powyzej 15tys.zl.

Podtawowy jak HiFi system to szkoda pisac o tych systemach w klasie premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że zestaw bazowy w BMW to nie Premium i to zarówno w 3er jak i 5er. Nawet ja się krzywię gdy to słyszę w akcji :wink:

HIFi wydaje mi się że nie jest zły, HiFi Pro jest zupełnie dobry i akceptowalny. Aczkolwiek uważam że w F30 gdzie mam HiFi lepszym wyborem jest HK. Może ze względu na gorsze wyciszenie niż w 5er lub jest to kwestia akustyki.

B&O uważam że warte jest swojej ceny w 5er, w 3er chyba faktycznie nie ma tej opcji. Melomanem nie jestem ale czuję różnicę między HK i B&O bez problemów. Jakość i czystość dzwięku, basy i wysokie tony brzmią znakomicie, doskanale się uzupełniają i są niezwykle wyraziste. Co ciekawe tę samą jakość dzwięku słychać na każdym miejscu w aucie. Boli finansowo ale sądzę że warto :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

wszystko się zgadza X1 jest autem łągodniej traktowany w ASO niż F30:)

normalna cena za montaż Alpine 1 rok temu 3450zl brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Napisz do Przemka: http://www.bimmerupgrades.pl/

u mnie montował między innymi Hifi alpine i poszło idealnie, gładko bez problemów a gra super.

Bardzo dokładny i zwraca uwagę na szczegóły - duży plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.