Skocz do zawartości

Trudny wybór pomiędzy Bmw e90 a Audi A4B7


Matrinio88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeździłem b7 i jeżdżę e9x i powiem że na plus dla bmw to napęd, ale jak bym miał wybrać OOOO B7 to tylko z silnikiem 1.9tdi jak miałem, lub 1.8T niezawodna konstrukcja jak kolega qwertykk wspomniał , w BMW z silnikiem N47 bym się nie pchał z wiadomych rzeczy :norty: .Tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem b7 i jeżdżę e9x i powiem że na plus dla bmw to napęd, ale jak bym miał wybrać OOOO B7 to tylko z silnikiem 1.9tdi jak miałem, lub 1.8T niezawodna konstrukcja jak kolega qwertykk wspomniał , w BMW z silnikiem N47 bym się nie pchał z wiadomych rzeczy :norty: .Tyle w temacie.

 

Dokładnie, można pójść jeszcze w 1.9 tdi bo to sprawdzona konstrukcja, często bez DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem b7 i jeżdżę e9x i powiem że na plus dla bmw to napęd, ale jak bym miał wybrać OOOO B7 to tylko z silnikiem 1.9tdi jak miałem, lub 1.8T niezawodna konstrukcja jak kolega qwertykk wspomniał , w BMW z silnikiem N47 bym się nie pchał z wiadomych rzeczy :norty: .Tyle w temacie.

 

Dokładnie, można pójść jeszcze w 1.9 tdi bo to sprawdzona konstrukcja, często bez DPF.

Bez dpf-a kod BKE a z dpf-em bodajże BRD :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Owszem audi ma znakomite modele jak wspomniane R8" - umarłem. R8...znakomity model.... :roll2: :duh: :dance: :lol: :lol: :lol: Zacny żart milordzie :mrgreen:

 

Jak chcesz Audi to jak widzisz 1.8 jest polecany więc w niego mógłbyś celować - burdel trochę się zrobił w temacie. Po za tym jakość wnętrza raczej lepsza trochę będzie w Audi, moim zdaniem przynajmniej. U mnie, wyłączając silnik bo diesel, nie psuło się nic, zawieszenie, reszta w świetnym stanie a ponad 230k ma.

Jak chcesz coś co się świetnie prowadzi i daje radochę z jazdy to wybór jest oczywisty; jak coś bardziej komfortowego (3 jest dość twarda w porównaniu do A4), spokojniejszego, to Ałdi starczy.

Niestety na temat samego silnika się nie wypowiem, bo mam klekota M47, którego z resztą polecam :)

http://imageshack.com/a/img835/9357/88pa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zamiast pytać na forum przejedź się jednym i drugim. Z doradzania na forum jak widać ciężko podjąć decyzję. Jeżeli chodzi o serwis to uważam, że dzisiaj wszystkie auta są na bardzo zbliżonym poziomie i trzeba brać to co komu bardziej pasuje (mam na myśli markę, nie wersję silnikową żeby była jasność). Psują się wszystkie, części podobne ceny do wszystkiego, nie wliczając jakiś marek egzotycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady niektóre odbiegły od tematu ale mimo wszystko dziękuje.Temat nadal aktualny aż do zakupu auta !!!

Czytam uważnie co piszecie ...

 

Doszedłem do wniosku że jeśli będzie BMW to 2.0benzyna 150km i będzie wstawiony gaz.

 

Jeśli kupię audi A4B7 to silnik 1.8T bo najlepiej będzie pracował z gazem tak jak pisaliście.

 

Kilka pytań:

 

1.Czy mieliście problemy w e90 z blokadą kierownicy? bo ponoć takie występują że jak świeci kontrolka już na czerwono nie można odpalić auta.

 

2.Co wymienialiście w waszych e90 do tej pory?

 

3.Jak oceniacie ten model w porównaniu z e36 czy e46 chodzi mi co się zmieniło oprócz wyglądu auta w tym nowym modelu ?(zawieszenie itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za rady niektóre odbiegły od tematu ale mimo wszystko dziękuje.Temat nadal aktualny aż do zakupu auta !!!

Czytam uważnie co piszecie ...

 

Doszedłem do wniosku że jeśli będzie BMW to 2.0benzyna 150km i będzie wstawiony gaz.

 

Jeśli kupię audi A4B7 to silnik 1.8T bo najlepiej będzie pracował z gazem tak jak pisaliście.

 

Kilka pytań:

 

1.Czy mieliście problemy w e90 z blokadą kierownicy? bo ponoć takie występują że jak świeci kontrolka już na czerwono nie można odpalić auta.

 

2.Co wymienialiście w waszych e90 do tej pory?

 

3.Jak oceniacie ten model w porównaniu z e36 czy e46 chodzi mi co się zmieniło oprócz wyglądu auta w tym nowym modelu ?(zawieszenie itd)

Ale 1.9tdi będzie mniej palił niż 18.z gazem :D kosztowo będzie tak samo ropa a gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKARAB,chyba na wolnych obrotach, :D .W temacie poprzednicy naszych BMW pisałem.Miałem 6 czy 7 audi.Swoich nie na handel.Nie handluję autami.Zatem 1,9 tdi po miescie typu Poznań wciąga bez problemu 8 litrów.Mowa o 131 koni.Moja po zrobieniu programu na zamówienie-miała 170 koni oraz 410Nm bez kopcenia- paliła 9 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKARAB,chyba na wolnych obrotach:D .W temacie poprzednicy naszych BMW pisałem.Miałem 6 czy 7 audi.Swoich nie na handel.Nie handluję autami.Zatem 1,9 tdi po miescie typu Poznań wciąga bez problemu 8 litrów.Mowa o 131 koni.Moja po zrobieniu programu na zamówienie-miała 170 koni oraz 410Nm bez kopcenia- paliła 9 litrów.

 

Ale fan z jazdy na pewno BMW większy co ? Coś za coś.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj poszalałem trochę i trasa Szczytno - Olsztyn dwa razy zrobiona - spalanie 6.5 l/100 .

Kto zna tą trasę to wie , że jest tam na 50 km. ok. 100 ostrych zakrętów . Czas przejazdu 25 minut w jedną stronę .

Całkiem niezły wynik i spalanie :D

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo wogóle interesuje spalanie w trasie? :) To nie ma żadnego znaczenia,chyba że mieszkamy na pustyni błędowskiej.

Ostatnio zresetowałem komputer i wracałem 200km do domu jadąc max. 90 na godzinę.Wskazanie 5,2 litra.I co?,mam pisać że 2 litrowe R6 pali w trasie 5 litrów?.Bzdura, :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie spalanie będzie miarodajne może na torze testowym ?

BMW może pali więcej niż audi ale ma lepsze właściwości jezdne i moc . :nienie:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie spalanie będzie miarodajne?.Na pewno nie opis kogoś kto napisze iż jego auto pali w mieście x litrów.Bez podania warunków.A zmiennych jest przynajmniej 10. Nie chce mi się rozpoczynać odwiecznego tematu.Niechaj Wam M3 palą w Warszawie Śródmieście w godzinach szczytu na krótkich trasach 7 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie jeden z ostatnich odcinków TopGear . Jechali do czarnobyla i mieli spalić 26 litrów paliwa w jak najkrótszym czasie :norty:

 

Jeżeli tak płaczecie o tym spalaniu to kupcie nowe i3 z agregatem . Jeżeli drogo to taka e38 735i można wziąść za 10k zł . Więc zostaje jeszcze 20k zł na benzynę w porównaniu do ceny e90 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.