Skocz do zawartości

Upgrade Softu do Nawigacji - V27 - WIDOK PERSPEKTYWICZNY


biadzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 213
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Juz kiedyś pisałem - unikaj wersji v27 do wgrywania na mkIII, potrafi go załatwić na cacy ... Użyj jakiejkolwiek innej wresji (pewnej), z tym, że w przyp. mkIII nie ma znaczenia czy uzyjesz v24 czy v28, v29 ... od v24 w czytnikach mkIII nic się nie zmieniło.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem wgrać nowy soft v30, włożyłem nagraną płytkę, na ekranie pokazała się informacja że płytka jest z softem i potem ciemność. Napęd w bagażniku mielił i mielił (myślę że słabo czyta płytki bo nawet oryginalnej mapy czasami mi nie widzi). czekałem na włączonym silniku około pół godziny i cały czas ciemność. żadnego paska postępu, żadnego LOGA na monitorze.

Czekałem godzinę (ile można czekać) i nic. więc wyciągnąłem płytę bo wydawało mi się że wgrywanie w ogóle nie ruszyło miał iść pasek postępu który u mnie w ogóle się nie pojawił.

 

No i od teraz mam ciemność

Jak myślicie czeka mnie odwiedzenie serwisu?

Czy da się jakoś zrobić reset żeby powrócił do starej wersji softu?

 

Miałem wersję SW 4-1/20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sciagnalem najnowszy soft v30, mam tez Key CD na wszelki wypadek. W tej chwili mam Mk4 na sofcie SW4-1/12 (oryginalny fabryczny soft).

 

Pierwsze pytanie brzmi: jeśli aktualizacja softu się nie powiedzie, to czy wystarczy ten Key CD zeby wszystko przywrócic do obecnego stanu, czy może się coś poważniej popsuć?

 

A po drugie: czy ma jakiekolwiek znaczenie to, czy nagram obie płytki na DVD czy na CD?

 

Aktualizacje chce zrobić, bo mam plyte z mapami na zachodnią Europę 2003, ktora dziala bardzo dobrze, a plyta z nowymi mapami na Polskę (2007-2008) nie jest w ogóle wykrywana przez czytnik (tak jakbym żadnej płyty nie włożył...)

 

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!

 

EDIT: zdobylem mapy z innego zrodla i wszystko smiga.

Edytowane przez vortex5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadalismy już na priv :)

Ale ku ogółowi :)

KeyCD jest potrzebny tylko przy mk3 i tylko przechodzeniu ze starej "niesplitowej" wersji softu. KeyCD nic nie pomaga przy "cofaniu" wersji.

Mapy nawet najnowsze musi czytac każdy czytnik z jakimkolwiek softem (wyjątek roczniki przed ok. '96, ale tez tylko w wyjątkowych sytuacjach ...), więc nie w tym jest problem.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

rece mi juz opadaja... probuje wgrac nowszy soft do swojej navi i ciagle nic. niewiem czy cos robie zle, ale nie wydaje mi sie, czytalem, szukalem na forum wszystko co znalazlem, soft nagrywalem juz niewiem ile razy... :cry:

zawsze ten sam efekt a raczej jego brak, nawigacja zachowuje sie jakbym wogole nie wlozyl zadnej plyty, czy to mozliwe? ktos mial takie problemy?

nawigacja to MK4: SW 4-1/30

zachowuje sie tak jakby wogole nie chciala czytac cd-r'ow. gdy wkladam oryginalna plyte dvd z mapa europy, czyta odrazu, a plyty z softem, czy na probe nagranej plyty z mapa navteq 2008-1 wogole

pomocy, bo juz naprawde niewiem co robic :mad2:

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrzucałeś KeyCD do czynika ?

Płyta z KeyCD nie zawiera żadnych widocznych plików na PC.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yes yes yes !!!

Wreszcie mi sie udalo !!! :dance:

Zrobilem upgrade do nowej wersji, okazalo sie ze pewnie czytnik ma problemy z CD-R, ale radzi sobie z DVDR :D

Moze wiec pomoge innym ktorzy maja takie problemy, wystarczy to samo iso nagrac na DVD i wtedy dziala bez problemow !

:dance: :dance: :dance:

było... E30 320, E30 325ix, E34 535iA, E46 330xd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nikt nie podpowie ?

Daj sobie na wstrzymanie ! - myślisz, że wszyscy tylko czekaja na forum aby od ręki odpowiadać ?

Na pytanie już odpowiedziałem.

Jak się bałeś, to po co w ogóle zaczynałeś aktualizację ?

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nikt nie podpowie ?

Daj sobie na wstrzymanie ! - myślisz, że wszyscy tylko czekaja na forum aby od ręki odpowiadać ?

Na pytanie już odpowiedziałem.

Jak się bałeś, to po co w ogóle zaczynałeś aktualizację ?

Edytowane przez szerszenkiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Pan, że nagrał Pan prawidłowo aktualizację - czyli wgrywał ją Pan, bo jak inaczej można sprawdzić poprawność ... no chyba, że na innym czytniku ... (bo na komputerze nie można sprawdzić, tak samo jak i KeyCD ...).

A tak na marginesie - na forum już pisałem o tym ...

Pozdrawiam i powodzenia.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze Pan, że nagrał Pan prawidłowo aktualizację - czyli wgrywał ją Pan, bo jak inaczej można sprawdzić poprawność ... no chyba, że na innym czytniku ... (bo na komputerze nie można sprawdzić, tak samo jak i KeyCD ...).

A tak na marginesie - na forum już pisałem o tym ...

Pozdrawiam i powodzenia.

 

Witam ponownie . Wrzuciłem płytkę z KeyCD do komputera z cdrom ,który ma już prawie 10 lat i okazało się ,że płytka jest nagrana (moje dvd w nowym komputerze nie widziało ukrytych plików tzn. miejsca przez nich zajętego na cdr) . Przystąpiłem do uaktualnienia z v16 na v30 w MKIII i ... operacja przebiegła gładko ,po aktualizacji poprosił KeyCD (płytkę widmo) i ... wszystko działa jak trzeba :twisted: . Dziękuję za wszelkie wskazówki i przepraszam za zamieszanie :oops: .

Oczywiście komputer pokazuje ,że mam v22 . Już się przyzwyczaiłem do starej oprawy i trochę się rozczarowałem aktualizacją ,bo spodziewałem się czegoś więcej ,niż zmiany oprawy graficznej . Wygląd bardziej nowoczesny - plus . Ekran powitalny - plus . Minus to brak wskazań komputera(temp. ,śr.spalanie) przy włączonym radiu . Zmienił się głos nawigacji na akcent brytyjski ,dla mnie może byc . Miałem nadzieję ,że aktualizacja usprawni działanie nawigacji ,ale tak się narazie nie stało (może zależy od wersji mapy lub dostawcy mapy VDO vs Navteq?) . Dziwne że wygląd czcionek w TV się nie zmienił ? Moze u mnie jest coś nie tak ? Duży plus to możliwośc jednoczesnego wyświetlenia mapy po lewej i kierunków lub współrzędnych po prawej . Jeżeli są inne plusy tej wersji to pewnie przegapiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft wg mnie jest znacznie bardziej intuicyjny i "normalniejszy" niż stary.

TV ma swoje menu, niezależne od czytnika.

Co to znaczy "usprawni" ? - przecież ładniej wygląda i jest prostrzy w obsłudze ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
czy są jakieś zmiany V27 ->V29.1 i wyżej dla MkIV może ktoś zaobserwował ??

Aktualizacje powyżej V27 są tylko dla MK4 więc jakieś zmiany muszą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy są jakieś zmiany V27 ->V29.1 i wyżej dla MkIV może ktoś zaobserwował ??

Aktualizacje powyżej V27 są tylko dla MK4 więc jakieś zmiany muszą być.

Nie tylko, przede wszystkim są zmiany dla NAVI01, dla MK4 zmienił się tylko opis jednej pozycji w menu : "Disable Icon" na "Hide Icon"

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koledzy, dzis podczas wgrywania softu V31 do navi (MK3) mojego brata w X5 zawiesilo mi czytnik. nie chial oddac plyty. nie pomagalo odpiecie od zasilania, caly czas byl zablokowany. płytke wyjalem z niego po jego rozkreceniu. myslalem ze to cos da. niestety, jak wisial tak wisi, nie reaguje na nic.

czy moze mi ktos pomoc?? czy da sie cos z tym zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.