Skocz do zawartości

[M54B22] Oring zaworu DISA


Angell

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję oring (uszczelkę) zaworu DISA do silnika M54. Ostatnio pojawiły się błędy obu sond w kolektorze wydechowym. Wszystkie rury za przepływomierzem dokręcone prawidłowo.

Tutaj link http://germanautosolutions.com/bmw_solutions/disa_products/m54_m52tu/m54_disa_o_rings/product_m54_disa_o_rings.php do oringów, ale na zagranicznej stronie, orientujecie się czy w PL też jest szansa dostać taki oring?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest na terenie Europy.

http://www.bmw-o-ringe.de/index.php?cl=details&cnid=943a9ba3050e78b443c16e043ae60ef3&anid=e94b18fe6e01a5da920eb99551762986&listtype=list&&sid=0fc21a2ac9ae90f7aba62dd3a1ed84a7&lang=1

Ceny to jakiś kosmos.

 

Wydaje mi się, że w PL można by znaleźć te oringi po rozmiarze.

Jak masz wyciągniętą DISA to pomierz i wrzuć tutaj, poszukamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem podobnie, ale w międzyczasie udało mi się znaleźć na amerykańskim forum wymiary tego oringa:

śr. wewn: 51-55 mm,

grubość: 2,5 mm,

 

Zamówiłem już 2 szt. za niecałe 4 zł. :)

 

Dziękuję mimo to za chęć pomocy. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj 5 sztuk 51x2,5 z VITONU (FPM), niestety takie było minimum.

Wyszło po ~8zł/szt.

W sobotę będę wymieniał.

 

kolego jak te o-ringi rozmiar pasował bo muszę wymienić siebie

Nie udało mi się wymienić tego o-ringa, niestety mam uszkodzoną jedną ze śrub przykręcającą DISA i muszę ją rozwiercić.

Wg. informacji dostępnych na stronach amerykańskich będzie pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
...Ja kupiłem 21x2,5 pasuje idealnie do 330 M54

21x2,5 pasował?

Wreszcie udało mi się odkręcić DISE, przymierzyłem wzrokowo 51x2,5 i powiem, mam wątpliwości.

Po naciągnięciu by wszedł, ale moim zdaniem żeby było optymalnie, powinien być większy.

Na szczęście oryginalna uszczelka wydawała się być OK i jej nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja kupiłem 21x2,5 pasuje idealnie do 330 M54

21x2,5 pasował?

Wreszcie udało mi się odkręcić DISE, przymierzyłem wzrokowo 51x2,5 i powiem, mam wątpliwości.

Po naciągnięciu by wszedł, ale moim zdaniem żeby było optymalnie, powinien być większy.

Na szczęście oryginalna uszczelka wydawała się być OK i jej nie wymieniałem.

 

Też myślałem, że po regeneracji tym zestawem

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-DISA-Valve-Intake-Adjuster-Unit-Aluminium-Rebuild-Upgrade-11617502275-/151006154531?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2328ab0f23

 

wzrokowo oryginalne uszczelnienie jest ok, ale okazało się że jednak puszcza lewe powietrze. Nowa DISA na uszczelce na taki "wypustek" który idealnie uszczelnia kolektor. Moja z 2004 r. była zupełnie płaska. Podejrzewam, że u ciebie jest tak samo. W zestawie naprawczym miałem dołączony oring na wymianę, niestety mechanik któremu powierzyłem wkręcenie zaworu spieprzył sprawę, źle wcisną DISE i przyciął uszczelkę musiałem szukać nowego oringu i dobrałem rozmiar 51x2,5 pasuje idealnie lewego powietrza brak.

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.