Skocz do zawartości

X5 F15 50i czy M50d


RS6.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegos czasu przegladam to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie 50i czy m50d, ilosc watkow jest spora ale ilosc w nich informacji przydatnych jest juz porazajaca mała.Postanowilem sie zalogowac i zapytac kogos kto ma lub mial stycznosc z tymi dwoma silnikami.

Obecnie jezdze Audi RS6 7XX KM i planuje dokupic jakis "dupowoz" rodzinny ktory bedzie sluzyl do dojazdu do pracy ,zakupy i wyjazdy rodzinne,w sumie

co drugi wekend jakies 1000 km a w tyg 150-200 km w sumie rocznie 20-25 tys km no i padlo na pierwsze w zyciu BMW.

Niedy w zyciu nie mialem diesla, a nawet powiem ze nie nawidze diesli i nie mial bym z tym problemu gdyz juz skonfigurowalem 50i ,wycenilem u dealera ,spotkalem sie u dealera i.......problem sie pojawil jak chcialem sie przejechac 50i ,podobno sa tylko diesle w naszym kraju na testowkach,wiec sie z deka wkurzylem jak mi zaproponowano JAZDE PROBNA DIESLEM. :mad2:

 

Była to wersja M50d ktora sprzedawca zachwalal jako idealna,chcac mu udowodnic ze tak nie jest( bedzie mi tu kit wcislal ze pali to 13-14 litro na pelnym bucie przy wadze 2300 kg,przeciez wiem ile pali moje audi przy spokojnej jezdzie (16l/100) ) zgodzilem sie na jazde probna. :D

Po odpaleniu auta i wyzerwaniu licznika spalania....wyjechalem na jazde probna na pelnym bucie robiac 100-120 km( 70% trasa,29% miasto 1% teren) no i ......kufa sie zdziwilem 13.1 l/100.Chcialbym zaznaczyc ze sprawdzilem auto jesli chodzi o spalanie wiec tak; przy 180 pali 16 litrow przy 80 ( i tu szok) :shock: komp pokazywal 4,3 litra, ale i tak najlepsze jest to jak w trybie sport leci DJ WYDECH z glosnikow ,jest to zabawne ale powiem ze dzwiek FAJNY.

 

Reasumując chcialbym sie dowiedziec;

 

-jak jest z ta awaryjnoscia m50d lub 40d,35d w koncu to ten sam silnik no chyba ze robia go a dziale M sport i jest zywotnieszy( czytalem ze nawet nowe auta sie sypa po niewielkich przebiegach( diesle) prawda?

-czy wogole warto diesla( bo m50d mnie przekonał),chodzi o filtr czastek itp

-oba auta w tych samych konfirugacjach kosztuja prawie tyle samo

 

Nie chodzi mi o to zeby auto palilo 7 litrow tylko chu mnie strezla jak musze na autobanie tankowac po 300 km nastepne 85 litrow( jak by byly wieksze zbiorniki to bym nawet sie tu nie logowal i wzial 50i bez mrugniecia oka)

Oba auta maja 5 lat gwarancji ale tez nie chcialbym zeby z tego 4 lata stalo w serwisie.

 

sory za pisownie i ilosc wypocin, z gory dzieki

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. m50d to nowy silnik i na razie ciężko będzie powiedzieć jak z awaryjnością. Jak ktoś waryjot to każdy silnik zajedzie ;) Podstawa to nie katować silnika z turbiną jeśli jest nie rozgrzany no ale to na pewno wiesz. Co do filtra cząstek stałych to na pewno nie lubią jazdy tylko po mieście, nie wiem jak w m50d ale normalny DPF przechodzi w tryb wypalania i wtedy obowiązkowo wyjazd w trasę i jazda ze stała prędkością do zakończenia cyklu wypalania. Co do awaryjności to IMHO zawsze benzyna będzie pewniejsza, chociaż teraz benzyniaki też mają bezpośredni wtrysk oraz dwumas :/ Wg mnie bezawaryjne benzyniaki skończyły się w BMW gdzieś w 07r a diesle na CR to zawsze były loterią. Kolego będziesz kupował nową sztukę, więc nie bałbym się w jakieś częste awarie. Aż tak źle przy nowych autach chyba nie jest ;) pozdr

ps

wracając jeszcze do tematyki diesli i awaryjności. BMW posiada diesle CR na pewno bardziej udane niż audi (sławne 2.0tdi 140KM) lub Mercedes ( CDI jest ogólnie uznawany za awaryjny). Diesle 3.0 w BMW cieszą się bardzo dobrą opinią ale wiadomo, że im mniej mocy tym mniej wysilony i zrobi większy przebieg bezawaryjnie. Zawsze jest w życiu coś za coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, miałem okazję być przewiezionym X5 50d i nie powiem, zrobiło na mnie wrażenie, pomimo, że z SUVami jest mi bardzo nie po drodze. Generalnie jeśli bierzesz nowe auto na gwarancji, to nie ma co się martwić o naprawy (nawet jak coś się zepsuje i trafi do serwisu, to od biedy się możesz Audi podeprzeć). Skoro mówisz o jeżdżeniu tym autem na co dzień, plus dłuższe trasy co dwa tygodnie - ja bym się nie zastanawiał tylko brał diesela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wziął bym 50i do tego pakiet sportowy M i auto wygląda tak jak M50d.

Różnica w cenie to 32 tysiące na korzyść benzyny i do tego prędkość max to 250km w obu silnikach ale 50i jest szybszy od M50d o dokłądnie 0,3 sek,

50i do setki 5s a M50d to 5,3 s.

 

Ale wybór należy do ciebie a i spalaniem przy aucie kosztującym ok 400 tys zł też się nie przejmuj, tym bardziej ja robię ok 7-8 tysięcy km rocznie i benzyna jest słusznym wyjściem no chyba że robisz ponad 20 tysięcy km rocznie to weź to "ustrojstwo" czyli diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się wypowiedziałem. Jeśli ja bym miał nowe rs6 i moc ponad 700KM to wybrałbym 50i (dla wrażeń akustycznych, kto bogatemu zabroni) nie zważając na przebieg roczny, ścieralność opon itp. Zawsze można w ciągu tygodnia pojeździć yarisem czy corsą a zamiast wewnętrznęgo detailingu użyć oleju słonecznikowego z pierwszego tłoczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie iTomasz, moje obecne auto Corsa ma moc 70 KM i pojemnosć 1.0 i przesiadam sie do auta o mocy 450KM mysle że jest to niezła przesiadka.

Po za tym zawsze można jezdzić mniej X5-tką i przesiąść się do mniejszego auta.

A co do wewnętrznego detalingu to i tak nigdy go nie robiłem więc nie wiem jak to z nim jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym zawsze można jezdzić mniej X5-tką i przesiąść się do mniejszego auta.

To była dygresja z mojej strony. Ja mając już stare ale jare x5 nie wyobrażam sobie jeździć na codzień innym autem. Po to mam X5 aby nim jeździć. Mam jeszcze firmowe busy ale nimi po bułki do sklepu nie jeżdżę ;) Co do detailingu to lubię jak auto w środku jest czyste i pachnące, bo to nie jest żaden zmot. Drugie autko jakie sobie sprawie dla zabawy to e30 v8 (m60b40 bez vanosów) bez podtlenku elpidżi :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujące odpowiedzi :)

 

Jak pisalem auta w mojej konfiguracji kosztuj prawie tyle samo -roznica do 10 tys zl wiec nie chodzi tu wogole o pieniadze,piszac o spalaniu tez nie chodzilo mi o jakies oszczednosci ,napisalemn to dla waszej wiadomosci ,moze komus to sie przyda,jezdzac RS6 palacym 25 litrow na autostradzie musiałbym byc debilem pytajac sie tu kogos ile pali diesel :lol:

Niemniej odkad sie przejechałem m50d mam mentlik w glowie a głownie chodzi mi o to zebym nie żałowal gdyz jak wczesniej pisalem , co z tego ze auto jest nowe i m gwarancje jak moze wiecznie stac w serwisie,wiem bo jakosc zawsze jezdze takimi autami i uwierzcie ze nie ma roznicy czy auto kosztuje 50 ,500 czy 1,5 mln kazde ale to kazde stoi w serwisie lub jedzie do niego na lawecie,no chyba ze to przez moja ciezka noge ale to juz zawsze cos tam mi sie dzialo,

sam juz nie wiem ale tak czy siak dzieki za podpowiedzi

 

PS

trzeba byc totalnym debilem zeby zakładac kilka roznych ników i walkowac w kółko ten sam temat :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzygac sie chce jak sie czyta te wasze komentarze z poziomu podstawowki,a co wy tak naprawde mi pomogliscie jak juz tak sie rozpisujesz kolego Keczler,pierdolicie o autach ktorych w zyciu nie widzieliscie na oczy nie wspominajac juz o tym zeby je miec.Loguje sie grzecznie,grzecznie sie pytam a typowe polaczki juz szukaja jakis podtextow,zenada i to na poziomie wsi,po chu zakadacie fora .Powodzenia w posredniakach!! :D bezrobotny?? :D ,

kolego Rafusa ,sam sie pierdolnij w mozg ,jak go wogole masz,jak jestescie takie kozaki to powklejajcie auta jakimi jezdziecie to sie wtedy posmiejemy ,cwaniaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego RS6. kultury trochę i przeczytaj raz jeszcze co napisałeś. Jeśli jeździsz autem za 1.5mln to się przejmujesz, że m50d będzie w serwisie ? Wsiądziesz do continentala gt speed i pojedziesz dalej. My tutaj mamy dużo trolli co piszą, że jeżdżą corsą/yarisem i kupują f15 i gadają, że opony starczą na 7 lat i będą oszczędzali na wszystko aby tylko na raty stykło. Są feriee i gimbaza się nudzi. Jeśli jesteś normalny to się opanuj a jeśli chodzisz do gimbazy to wypier... stąd.

A co do kozaczenia to nie sztuka mieć kasę, sztuką jest mieć kasę bez słomy w butach.

Edytowane przez 1Tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego RS6. kultury trochę i przeczytaj raz jeszcze co napisałeś. Jeśli jeździsz autem za 1.5mln to się przejmujesz, że m50d będzie w serwisie ? Wsiądziesz do continentala gt speed i pojedziesz dalej. My tutaj mamy dużo trolli co piszą, że jeżdżą corsą/yarisem i kupują f15 i gadają, że opony starczą na 7 lat i będą oszczędzali na wszystko aby tylko na raty stykło. Są feriee i gimbaza się nudzi. Jeśli jesteś normalny to się opanuj a jeśli chodzisz do gimbazy to wypier... stąd.

 

:cool2: Popieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się w 100% zgadzam z kolegą RS6 co do was zazdroscicie nam i tyle ponieważ jak taki ktoś kto jezdzi 10-letnią X5 może doradzać człowiekowi który kupuje nowe X5 i tak wolę mieć słomę w butach niż taki rozum jak wy.

Gimbus,zakompleksiony bezrobotny,przedstawiciel banku ciekawe co jeszcze wymyślicie na mój temat oraz kolegi RS6.

Edytowane przez wqgcnmn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.