Skocz do zawartości

Co daje aktualizacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jakby ktoś był z trójmiasta albo z zachodniopomorskiego to się dołączam i jestem chętny na aktualizacje. :)

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

  • Odpowiedzi 50
  • Wyświetleń 14,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
  • Członkowie klubu
Za miesiąc będę organizował w Międzyzdrojach/Świnoujsciu grupowe jak co pół roku :)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli chodzi o lublin to zapraszam :)

 

Jesteś w stanie wykonać aktualizację?? Napisz na PW jak to u Ciebie cenowo wygląda i ile czasu potrzebujesz.

 

Dołączam się do pytania.

Opublikowano

No i jestem po aktualizacji, bez CCC bo miałem w j. polskim i tak zostawiłem.

 

ADR Grobname   JobStatus   ZB-Nummer  FG-Nummer  Datum 
00  JBBF       OKAY        9134485    K010424    21.02.2014 
01  MRS        OKAY        9134280    K010424    21.02.2014 
12  DME/DDE    OKAY        7809507    K010424    21.02.2014 
17  EKP        OKAY        7276381    K010424    21.02.2014 
29  DSC        OKAY        6778164    K010424    21.02.2014 
3F  ASK        OKAY        9185565    K010424    17.07.2009 
40  CAS        OKAY        9147225    K010424    17.07.2009 
41  DWA        OKAY        9244134    K010424    21.02.2014 
47  ANTTU      OKAY        9185625    K010424    17.07.2009 
56  FZD        OKAY        9205113    K010424    21.02.2014 
60  KOMBI      OKAY        9151493    K010424    24.08.2007 
62  MOSTGW     OKAY        9185555    K010424    17.07.2009 
63  MASK/CCC   OKAY        9185624    K010424    17.07.2009 
64  PDC        OKAY        9252639    K010424    21.02.2014 
67  ZBE        OKAY        9122026    K010424    21.02.2014 
72  FRM        OKAY        9128184    K010424    21.02.2014 
73  CID        OKAY        9114361    K010424    21.02.2014 
78  KLIMA      OKAY        9199260    K010424    21.02.2014 
A0  CCC        OKAY        9193888    K010424    09.09.2009

 

co do wrażeń po... hmm ciężko powiedzieć, wszystko działa ok, może mi się zdaje ale mam wrażenie że trochę inaczej pracuje silnik (jakby nieco lepiej na dole - ale to może mi się tylko zdawać)

Druga sprawa to może tylko mój sposób jazdy ale 0-100 miałem wrażenie bardziej "gumowego" sprzęgła - nie traci tak przyczepności a testy robiłem na mokrym - chociaż przy manualu wątpię żeby aktualizacja miała na to wpływ więc pewnie mi się zdaje.

.

Opublikowano
  • Autor
Gdzie to robiłeś? aaa no i koszt?
Opublikowano
Robiłem w Rzeszowie, a koszt to indywidualnie najlepiej zapytać w zależności pewnie od auta... Nie są to duże pieniądze.

.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Czemu CAS nie miałeś podniesionego ? Nie było nowszego softu ?
Opublikowano

Ponoc wiaze sie to z aktualizacja ccc a ta mialem w j.polskim sprawna i dzialajaca wiec zostawilem. A co daje cas to sie nie orientuje...

 

Wysłane z mojego Xperia Mini Pro przy użyciu Tapatalka

.

Opublikowano
Nie wiąże się to z CCC , to moduł immobilajzera. Jest ważny bo steruje blokadą kierownicy oraz komunikacja związaną z uruchomieniem auta.
Opublikowano

jest to moduł podwyższonego ryzyka którego jeśli nie trzeba to się nie aktualizuje (omija szerokim łukiem) a jego aktualizacja nic nie wnosi - tak zostało mi to wyjaśnione, a że jestem laikiem w tych tematach to przyjąłem to za dobrą monetę.

 

Skoro moduł jest ważny i powinien być zaktualizowany a ryzyko tak duże jak zostało mi to przedstawione, to chyba jedyną osobą do której miałbym zaufanie żeby to zrobiła jest forumowicz dziqsek :-) Zaczekam, aż zrobi grupowy gdzieś bliżej.

.

Opublikowano
A może ktoś z Warszawy jest z aktualizacja :) ?
Opublikowano

damko - u kogo byłeś robić tą aktualizację ?

 

Podjedź do naszego oddziału i pogadaj bo ktoś cię nabija w butelkę, tym bardziej że CAS aktualizuje się bez zapłonu.

Opublikowano

Aktualizację robiłem w car-connect w Rzeszowie (zdaje się u właściciela :p), nie mogę narzekać na obsługę ani na cenę. Po aktualizacji podpiąłem kompa w domu i zapytałem dlaczego niektóre elementy nie zostały zaktualizowane - taką odpowiedzi uzyskałem...

To teraz pytanie, czy aktualizacja CAS przywróci ustawienia fabryczne silnika? Mam program zrobiony.

.

Opublikowano
CAS nie, ale DDE już tak.
Opublikowano
(...)

To teraz pytanie, czy aktualizacja CAS przywróci ustawienia fabryczne silnika? Mam program zrobiony.

 

Jak napisał kolega wyżej - program stracisz po zaktualizowaniu DDE. Jak chcesz zachować program to przejedź się najpierw do tunera żeby zgrał program, potem na aktualizacje, a potem z powrotem do tunera żeby zawirusował poprzednio zgranym programem. Koszt takiego zabiegu u dobrego tunera około 300-400 zł.

Opublikowano

do E91 pre LCI już chyba aktualizacji nie wypuszczają, wiec nie spodziewam się kolejnej - no chyba że wyjdzie to się będę martwwił :-)

Zostaje mi zatem aktualizacja CAS :-)

.

Opublikowano
  • Członkowie klubu
(...)

To teraz pytanie, czy aktualizacja CAS przywróci ustawienia fabryczne silnika? Mam program zrobiony.

 

Jak napisał kolega wyżej - program stracisz po zaktualizowaniu DDE. Jak chcesz zachować program to przejedź się najpierw do tunera żeby zgrał program, potem na aktualizacje, a potem z powrotem do tunera żeby zawirusował poprzednio zgranym programem. Koszt takiego zabiegu u dobrego tunera około 300-400 zł.

 

Tylko jaki jest sens aktualizacji DDE i wgrywania spowrotem starego softu razem z mapa to raz a dwa czesto numer SW zmienia się i mapki już nie wgrasz do autka :nienie:

 

damko - u kogo byłeś robić tą aktualizację ?

 

Podjedź do naszego oddziału i pogadaj bo ktoś cię nabija w butelkę

Aktualizację robiłem w car-connect w Rzeszowie (zdaje się u właściciela :p)

 

Ale jajca, chyba Lunczar nie wiedział że CAS inaczej się programuje niż reszta modułów i dlatego odpuścił :norty:

 

 

I jeszcze jedna sprawa Panowie bo widzę że sami znawcy tutaj ;) Uświadomię może co niektórych że istnieje coś takiego jak UIF i czasami programuje się z wyłączonym UIF żeby licznik programowań nie rejestrował ingerencji w soft i wtedy mimo że soft jest świeży wrzucony data się nie zmienia a i numer ZB zdarza się że zostaje ten sam :idea:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Opublikowano
  • Członkowie klubu
To że można to wiem , tlko jaki jest sens aktualizacji żeby potem wracać do starego :|

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Opublikowano

Panowie, żebym sobie kuku nie zrobił...

1. jest sens aktualizować CAS czy ryzyko za duże?

2. czy aktualizacja CAS spowoduje powrót do standardowej mapy silnika poprzez konieczność aktualizacji DDE?

 

ja się na tym zwyczajnie nie znam :/

.

Opublikowano
do E91 pre LCI już chyba aktualizacji nie wypuszczają, wiec nie spodziewam się kolejnej - no chyba że wyjdzie to się będę martwwił :-)

Zostaje mi zatem aktualizacja CAS :-)

 

Łukasz robił ci aktualizację ISTĄ/iComem więc dlatego nie masz zaktualizowanego CAS bo po prostu nie było aktualizacji dla tego sterownika. Istę Expert mamy 07.2013 tak więc twój CAS od 2009 roku nie miał aktualizacji.

 

Tak więc nie musisz aktualizować CAS a tym bardziej DDE.

Opublikowano

no to się wyjaśniło :cool2:

skoro nie było aktualizacji od 2009 to się nie mam co przejmować.

.

Opublikowano
Jak zapytam do benzyniaków, a dokładniej 2.0 n43 też są aktualizacje? Czy to tylko jak czytam diesli dotyczy.
Jedź szybko tam gdzie wolno :)
Opublikowano
  • Członkowie klubu
Wpadnij kiedyś w wolnej chwili jak będziesz leciał w stronę Karpacza to zerkniemy czy jest coś istotnego dla Twojego autka i kiedy ostatnio było robione coś w sofcie :cool2:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.