Skocz do zawartości

bmw e39, motor 2.0, 150km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

niedawno kupiłem bmw e39, z dwulitrowym silnikiem (150km). Prosiłbym o opinie osoby, które orientują się na temat zwiększenia mocy w tym silniku, chiptuning. Jaki jest koszt, jaki wzrost mocy, ogólnie chciałbym się cokolwiek dowiedzieć na temat zwiększenia mocy w aucie, bez konieczności swapu.

 

pozdrawiam

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Wystarczy poszukać, bo takie pytania pojawiają się co chwila.

W przypadku takich silników chiptuning jest niemożliwy.

Opublikowano
W przypadku takich silników chiptuning jest niemożliwy.

Dlaczego niemożliwy :?: Wszystko jest możliwe, tylko w tym przypadku mało sensowne i nie opłacalne. Koszty związane z upgradem nie są współmierne do osiągów. Łatwiej,szybciej i taniej wymienić cały silnik na mocniejszy :cool2: to tak w skrócie

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ale co tu chipować?

Więcej mocy = więcej paliwa + więcej powietrza.

Jeśli z paliwem problemów nie ma, to jak chcesz dopchać do silnika więcej powietrza?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Łatwiej,szybciej i taniej wymienić cały silnik na mocniejszy :cool2: to tak w skrócie

 

Czyli po prostu SWAP

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

niedawno kupiłem bmw e39, z dwulitrowym silnikiem (150km).

Dla tego zawsze piszę ,że ten silnik jest słabiutki do tej budy i jeśli ktoś oczekuje sportowych osiągów to może być zawiedziony .

Ostatnio na forum e60/61 był temat o podniesieniu mocy w 520i czyli wersja 170km i jednak autor zrezygnował z tego tematu .

Opublikowano
Bagor robi chip po którym jest ok 9,3 do setki z tego co pamiętam.
Opublikowano
Wydajniejsze wtryskiwacze,obróbka głowicy i kolektorów plus program,nic wiecej zbytnio nie ma co robić bo np dokładanie turbiny to potężne koszta chodziaż ta pierwsza opcja też jest mało opłacalna i po takim zabiegu auto bedzie palić wiecej niż 2.8 wiec nie warto i tyle.
Opublikowano
w tym silniku nie zwiekszysz mocy. jest takie cos jak software update do tego silnika (w ASO BMW robia), ponoc po wgraniu najswiezszego softu silniki benzynowe m52 reaguja lepiej na gaz z dolu. Mialem ten silnik ale nic z softem nie robilem wiec nie potwierdze
http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Opublikowano
Orientujesz sie coś wiecej jeżeli chodzi o cene takiej aktualizacji?
Opublikowano
Orientujesz sie coś wiecej jeżeli chodzi o cene takiej aktualizacji?

 

robilem takie cos w niemcowni cena w BMW to 70euro tyle ze w dieslu 3.0 na zlanczu OBD. w kazdym razie nie licz na przyplyw mocy 20 km albo cos takiego to tylko raczej poprawki sterowania silnikiem

 

tutaj temat, poszukaj jeszcze w necie troche tego jest

viewtopic.php?f=72&t=141849

http://imageshack.us/a/img222/358/img0470ji.jpg
Opublikowano
W dieslu to całkiem inna bajka 3.0 czy nawet mniejszych pojemnościach. Lepiej doprowadzić wszystko do porządku żeby faktycznie było to 150 koni...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.