Skocz do zawartości

jak podlaczyc angel eyes ?


pitosg75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy pociągnąć jeden kabelek od oświetlenia kabiny do postojówek/ringów i montując na nim diodę zenerkę przewodzącą prąd tylko w jedną stronę. Otwierając samochód zapala się światło wewnątrz i zapalają się ringi. Oczywiście gdy światło wewnątrz auta zgaśnie, to i zgasną ringi, więc ja pociągnąłem kabelek od oświetlenia schowka, gdzie prąd jest przez dokładnie 16 minut od otwarcia centralnego zamka. Jeśli ktoś zapyta po co jest dioda, to jest ona po to żeby gdy zapalamy normalnie światła nie zapalały się lampki wewnątrz, czy lampka w schowku, generalnie żeby były oddzielne obwody dla postojówek i dla reszty oświetlenia, oraz żeby nie było błędu na zegarach niedziałających świateł i tu jest problem, bo ja do tej pory nie mogę się z tym uporać. Montowałem już różne diody i komputer zawsze pokazuje mi ten błąd.. No chyba, że coś przekombinowałem...

Może ktoś ma lepsze pomysły?

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy kupił sobie najmocniejsze ringi SMD do swojej E46 i prosił mnie o zamontowanie tego zestawu i skonstruowanie modułu DRL, aby mogły pracować jako dzienne. Diody w tych ringach są na prawdę mocne, wystarczy sobie nimi naświetlić sekundę oczy i przez jakiś czas widać ich odbicie na innych rzeczach :D Zlutowałem mu wtedy moduł, który powoduje, że po włączeniu zapłonu ringi rozświetlają się powoli do swojej pełnej mocy, po wyłączeniu zapłonu, powoli gasną, gdy zostaną włączone światła, ściemniają się one do ok 30% i mimo to są doskonale widoczne w nocy także. Poniżej filmy pokazujące działanie, niestety nie są najlepszej jakości ze względu na kamerę i moc ringów, ale widać o co chodzi. Zapewniam jednak, że na żywo efekt jest super, a auto nadjeżdżające widziane jest z daleka.

 

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/833/i3je.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/280x200q90/401/6vpb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Witam. Na temat tych lamp nikt nic nie wie ale może i na trzeciej grupie ktoś się znajdzie. BMW e60. Lampy eagle eyes Black. Ringi w lewej lampie przestały świecić ale doszedłem do tego że padły. Przypadkowo odnalazlem że przesłona od długich działa. Lecz długich nie mam w aucie... kombinowalem i drutowałem. Myślałem że udało mi się. Włączając dlugie odpalały mi się dzienne 21W wraz z przesłoną ale gdy wyłączylem długie to dzienne zgasly ale przesłona nie opadła. Czeski film. W iDrive wylączając światła dzienne nadal świecą. Nie da się ich wyłączyć a długich jak nie było tak nie ma bo nie będę jeździł na otwartej przeslonie. Kto tu mógł coś spieprzyc? Ewentualnie gdzie szukać przyczyny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.