Skocz do zawartości

pali 40 litrów lpg ??!!


czaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam troszkę rozwalony przepływomierz ale chodzi równo i ogólnie niema problemów poza dwoma jak brakuje gazu to strzelić potrafi i pali 40 l. na miescie na trasie przy bardzo ekonomicznej jezdzie około 90-100 pali około 18 l. lpg :shock: . odpala normalnie,pracuje naprawde dośc równo.Silnik 3,0 skrzynia autoamat . może ktoś coś wie jak zaradzić tym dwóm objawom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie(jakies25L).ale sprawe rozwiazalem szybko bo mnie na to nie bylo stac.wydaje mi sie ze mace juz w...parowniki.ja mialem wczesniej instalacje lowato(parownik "major")ledwo auto jezdzilo...kichalo i robilo rozne niespodzianki.sprawe zalatwil parownik landirenzo"max"(200KW).po zalozeniu tego elementu uszczelnieniu calego ukladu.wymianie filtrow"naprawie przeplywomierza auto za[pier]i pali ok13/14l...pozdro.

BMW & CYPRESS HILL

http://img201.imageshack.us/img201/299/podpis2zk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi parownik landirenzo niewiem jaki model..ma juz 4 lata mam zamiar go na jakiś czas zmienic na jakis inny i zobaczyć czy jest różnica z drugiej strony 4 lata to nie dużo jezdziłem kiedyś na dużo starszych i było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pamietaj ze parownik powinien byc dostosowany do mocy.a lepiej bedzie jak bedzie wiekszy...pierwsza rzecza jaka zrob to pojedz na profesjonalna dignostyke i ustawianie gazu... :|

BMW & CYPRESS HILL

http://img201.imageshack.us/img201/299/podpis2zk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

ZAŁOŻENIE GAZU DO MOJEJ E32 3.5 l BYŁO DOŚĆ KOSZTOWNE

OBDZWONIŁEM W SZCZECINIE WSZYSTKIE ZAKŁADY LPG I WIĘKSZOŚĆ W ZACHODNIOPOMORSKIM

wolałem założyć tańszy gaz,ale po tych telefonach gdzie opinie były jednogłośne wstawiłem drogi

 

powód wszyscy skalkulowali,że jak mi rozp........przepływomież to trza go wymienić :!: :!: :!: bo klejenie pękniętego i wiązanie drutem mija się z celem i jak strzeli kila razy to wyniesie mnie w sumie więcej niż ta droga instalacja

 

to moje takie 3 grosze o przepływomieżu

 

auto spala mi 14.7 gazu średnio

w trasie do WARSZAWY ZE SZCZECINA ok 12

w korkach ok 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli instalacja jest dobrze zalozona,silnik jest w dobrym stanie uklad dolotu powietrza jest odpowiednio uszczelnioy,sa dobre swiece kopulka i kable(instalacja gazowa zalozona na dobrych podzespolach)to nie ma prawa strzelac :cool2: (przeplywomierz na druty? :worried: )

mi altko nawet nie kichnie :roll2:

BMW & CYPRESS HILL

http://img201.imageshack.us/img201/299/podpis2zk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

ZAŁOŻENIE GAZU DO MOJEJ E32 3.5 l BYŁO DOŚĆ KOSZTOWNE

OBDZWONIŁEM W SZCZECINIE WSZYSTKIE ZAKŁADY LPG I WIĘKSZOŚĆ W ZACHODNIOPOMORSKIM

wolałem założyć tańszy gaz,ale po tych telefonach gdzie opinie były jednogłośne wstawiłem drogi

 

 

 

 

co znaczy drogi ?? :? sekwencje??czy z elektroniką??drogi to pojęcię względne.

 

 

a ja zrobiłem narazie tak: wywaliłem komputer sterujący,silniczek krokowy poregulowałem,wstawiłem inną klapkę antystrzałową bo stara sie skończyła poprzedni właściciel jakoś niezadbał o to, zatankowałem do pełna zobaczymy jaki bedzie efekt.jak to nie pomoże zostaje jeszcze reduktor .po wszystkim napisze co i jak. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZARO

Wstawiłem igs landirenzo

w porównaniu do tej instalki z parownikiem wyszło prawie 2 x więcej---ze 3 lata w stecz

 

PANTER

właśnie na druty i poklejony jakimś silikonem

sam widziałem u zaczepionego taksiarza z lpg w e32 3.5l

facet był ostro zjeżony na swą instalację,powiedział,że zbiera kasę na modernizację instalki i przeróbkę na wtrysk

 

ZGADZAM SIĘ Z WAMI,ŻE PRAWIDŁOWO ZROBIONA INSTALKA NA PAROWNIKU NIE MA PRAWA STRZELAĆ :idea: TYLKO TRAF NA RZETELNEGO INSTALATORA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moozecie wierzyć lub nie mam 730 e32 po mieście pali do 15- 17 l /100 LPG a w trasie (śmigam średnio od 130 do 160 km /h )-12,60 a pare razy wyszła mi 10,80/100km mój tata jezdzi płynnie i ostrorznie ale nie powiem ze wolno ma 520 12v 90rok i pali mu w trasie 9,70l/100km a jak wsiądzie w moją to tez mu zejdzie troche pod 10 wszystko ja nam tak doszykowałem mam 3 podstawowe porady:

po 1 bawarka musi miec instalacje benzynową doszykowaną do perfektu bo gaz jest instalacją zamienną

po 2 wszystkie koła muszą obracać sie bardzo lekko

po 3 popuścić powietrza zeby go dostawał więcej (filtr sportowy lub w orginalnej obudowie filtra w dolnej części wywiercic z 5-7 otworów 20mm

POMAGA PROSZE MI WIERZYĆ JAK MOJĄ 7 KUPIŁEM TO STANDARD BYŁO 26-29L/100KM :idea: :D :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówie ze tyle ci nie pali ale... według katalogów i książek bmw mój model 730iA(automat) spalanie miasto 17,1-17,6 w zależnosci od roku wydania.więc każde mniejsze zużycie gazu na moje oko jest spalaniem stukowym i wiąże sie z wczesniej lub pózniej wypaleniem gniazd zaworowych lub pęknieciem głowicy,według mojego doświadczenia a miałęm w życiu parenaście aut to spalanie gazu na instalacjech 1 i 2 generacji wyliczam w prosty może nienajdokładniejszy sposób ale zazwyczaj sie powtwierdzał do zuzycia benzyny trzeba dodac (+ -) 20% i wyjdzie spalanie gazu.więc myśle że jak mój model paliłby 20-22 na mieście to jest normalny wynik.u mnie 2 litrówki paliły na miesice 13-16 przy masie około 1100-1300kg.i manualnej skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ostatnio dokladnie zmierzylem ile mi pali. Przejechalem 150 km na 25,78 litrach gazu. Wiec wychodzi 17 z groszem. Zaznaczam ze jezdzilem super spokojnie, i była to trasa mieszana czyli czesc z tego dystansu przejechalem na miescie a częsć na trasie. Nizej juz niestety chyba nie zejde ... ale to i tak dobrze bo zaraz po kupnie mialem spalanie 25 :shock: ..... 17 jeszcze jakos zniose :D
www.rc-trial.pl ----> ZAPRASZAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. W mojej E-32 730iA przed założeniem gazu spalanie w mieście było wg instrukcji 17-17,5 l (100% jazdy w mieście). Na gazie spalanie oscyluje w granicach 19-22 l (również 100% jazdy w mieście) i uważam, ze jest to prawidłowe. Nikt mi nie wmówi, że jego auto w mieście (automat) pali 16-17l. lpg. Oczywiście są do osiągnięcia chwilowe zużycia typu 13-14 l. lpg, a to się zdarza na przykład w niedzielę po południu, gdy nie ma żadnegu ruchu i jazda jast płynna bez stania na światłach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo i wkońcu mądrze gadacie :D jak czasem patrze na ogłoszenia na allegro i czytam opisy ze 730-735 pali około 14-15 l gazu w miescie to niemoge normalnie.kiedys miałem tez 7-ke i dzwoni gosć z ogłoszenia pyta ile mi pali w miescie mówie ze 20 a on mówi ze to lipa samochód i ze jest popsuty bo on czytał i wszystkie inne palą od 14 max 17 w mieście,powiedziałem zeby sobie kupił tico z gazem jak wierzy w takie rzeczy to bedzie miał jeszcze taniej jezdzić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jes jes jes :) po zrobieniu tego wszystkiego co zrobiłem u siebie w instalacji pomiar wyszedł 23litry lpg na 100km tylko miasto z czego około 50 km było BARDZO krótkich odcinków około 2km.(wszystkie te odcinki były robione na kompletnie zimnym silniku) a 50 km odcinki około 10-15 to taki ekstremalny pomiar.wiec mysle zeby jezdzic średnio odcinki około 10km to spalanie wyszło by 20-21 :lol: jestem zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:nienie: hm.nie wiem jak wy jezdzicie...

ale mi auto przy ostrym kreceniu w miescie pali jakies 17/18l gazu...jazda spokojna w miescie to 15l :wink:

na trasie przy zap 150/170km/h to ok 15l.

przy oszczednej jezdzie 12l.

mam normalny gaz troche go usprawnialem ale zadnych dziwnych patentow nie stosowalem...hmmm.....

BMW & CYPRESS HILL

http://img201.imageshack.us/img201/299/podpis2zk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.