Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Din76?

Może wiesz dlaczego nie mogę połączyć się z Ediabas w Rheingold?

Identyfikuje mój samochód,silnik włączony,chcę sprawdzić wtryski,wchodzę "fuel injectors,cylinder 1-4"...i kicha,polecenie napisane kursywą,nie można zaznaczyć.

Nawet jak nie są zaznaczone kursywą (czasami się tak zdarzy) to nie podświetla się pole "utwórz połączenie" po kliknięciu w pasek z Ediabase,czekam z 5-10 min...i nic.

W menedżerze Windowsa połączenie widnieje jako uruchomione przez Rheingold'a.

Screen'y w linkach

 

 

http://piccy.info/view3/9548949/192ac45680ab7bb042f0594b66a6cb82/1200/

 

http://piccy.info/view3/9548974/16f8162731809a35543f0b2ece8da1a1/1200/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem,ale tylko chyba raz,a później jak wyszedłem z programu to już nie.

Przeczytałem wszystkie posty z tematu,pokombinuję dzisiaj,bo chyba wykonywałem złe "kroki".

Trzeba mieć trochę czasu żeby to wszystko "przekopać".INPA chodzi normalnie,Rheingold nie wywala żadnych błędów,po prostu nie mam rozkminionego "know how",tak sądzę.

Na str.4 tematu "Din76" napisał trochę jak wejść w Live Date.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Czy wie ktoś może czy jest jakiś sposób aby Rheingoldem 3.41 przeprowadzić lub sprawdzić działanie rolety chłodnicy?

 

W INPIE udało mi się wymusić pracę wentylatora, nie znalazłem natomiast niczego odnośnie rolety. W rheingold jestem dość świeży.

 

Wyprzedzając pytania, nie mam żadnych błędów w sterownikach. Aczkolwiek silnik potrafił się zagrzać nawet do 97-98 w korkach. Co ciekawe nie słyszałem nawet aby wiatrak pracował (dlatego też testowałem jego działanie INPĄ).

 

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja instalowalem ostatnio 3.41 i w sumie bez problemów ruszyło z win7 hp 64bit i kablem d-can. Łączę sie z e60 polifcie. Jestes pewien co do kabla? Ja dwa razy swoj wymienialem zanim zadziałał. Jesli masz inpe i wszystko gra to z rheingoldem tez powinno tym bardziej 3.41. Upewnij sie ze w ustawieniach komunikacji masz ustawione na ediabas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukalem sporo na google, ale swoje problemu nie udalo mi sie rozwiazac na podstawie innych postow - znaczy mam nietyp :)

Mam problem z dzialaniem ISTy/d. Zasadniczo Ista niby dziala, z autem sie laczy itd. ..

Moj problem polega na tym, ze jesli np chce sobie przegladnac schemat elektryczny(wyswietla sie poprawnie) i najade sobie na jakis bezpiecznik i chce zobaczyc jego lokalizacje(obrazek pogladowy gdzie sie znajduje w aucie) to w polu Connector view nie mam obrazka tylko ewentualnie sam text :(

Znalazlem tylko jeden podobny temat na zagranicznym forum- gosc mial podobny problem,ale u mine nie pomoglo. A mianowicie zalecali zainstalowanie AdobeAIR, shockwave, svg viewer,flash player. nic nie dalo.

Do tego instalowalem net framework 4.6.1, vc redist 2015,2014, 2010, vs90 piaredist i Jave(najnowsza)...hmm..wiecej juz mi nie przychodzilo do glowy..mam nadzieje,ze cos przeoczylem, albo to kwestia jakichs ustawien..

Wersja Isty to 3.51.25

Probowalem wczesniej instalowac 3.51.13, ale przy ladowaniu wywalalo mi blad od bazy danych, a mianowicie DSS #0046632EN. wiem,ze ten blad jest jak sie nie odblokuje przed wypakowaniem, ale u mnie nie bylo takiej opcji w tym pliku zeby to zrobic( choc inne rary przypadkowe takowa opcje mialy). Ta wersja 3.51.25 tez nie bylo opcji "unblock" w pliku rar, ale po odpaleniu bledu nie bylo..

Panowie- pomożecie? :)

brakuje mi tak niewiele, a pomyslow brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może być ze nie ma tych danych do twojego modelu.

Sprawdź np. Na E60

Jeśli będzie ten sam problem to ciągniesz sobie z mojego chomika 3.41

Jak coś PW.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem na przeroznych modelach E46, E60, MINI, E83, E53 ,na roznych schematach, itp itd.. i wszedzie jest tylko sam text, 0 zdjec :(

Tak jakby w calej ISTA/d nie wyswietlalo mi ani jednego obrazka...

Moze ktos ma madre rozwiazanie?

Moze problem nie lezy po stronie samego programu...tylko ustawien mojego komputera?

Ba.. nawet znalazlem zrzut ekranu wlasnie z opisem i obrazkiem z jakiego e53 i na swojej iscie doszedlem do tego samego miejsca...wszystko bylo to samo ... tylko bez obrazka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A usunąłeś coś z rheingold-a? Np. Języki?

Chyba miałem coś podobnego jak za dużo wylądowałem ale nie pamiętam dokładnie.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja mam tylko angielski i polski (75mb) (zawsze usuwam zbędne języki mam SSD dlatego oszczędzam miejsce na dysku )

ale dla wersji E39 niestety pokazuje się taka informacja

95322bd92a2f.jpg

ale jak już wcześniej pisałem do starszych modeli to nawet nie ma definicji błędów, miałem tak jak podłączyłem e39 z 1998 roku

tylko info że jest błąd w sterowniku, chyba nie przejmują się starszymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz takiego obrazka

ae77150e2440.jpg

To w wersji 3.52 jest, instalacja bez instalatora tylko wypakowanie na dysk.

 

U mnie to niestety wyglada tak:

 

090f5545c88b.jpg

 

Jak widac- wszystko.. oprocz obrazka jak u poprzednika. Takze problem nie lezy w starszych samochodach( e39 i tak jest na wylocie)... tylko ogolnie cos podupcone jest :) tylko pytanie co i czy w komputerze czy w programie?

Nie wie mczy ma to znaczenie, ale ja mam tylko ISTA/d... NIE MAM Ista/p...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A usunąłeś coś z rheingold-a? Np. Języki?

Chyba miałem coś podobnego jak za dużo wylądowałem ale nie pamiętam dokładnie.

 

Nie, nic nie kasowalem. Jedyne co to podczas wyladowywania baz z "rar-u" zawsze byl blad sumy kontrolnej w valueprimitive_OTHER. Mialem dwie rozne i zawsze ten sam blad. ale niby wypakowalo do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Zrobiłem małą aplikacje do uruchamiania programów bmw

e85608898b2b.jpg

viewtopic.php?f=95&t=298370

jeśli ktoś chce sobie zainstalować link jest w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam, widziałem pojawiała się ista+ D 3.55.10 działa o wiele szybciej i w spolszczeniu oprócz błędów i menu, jak w poprzedniej wersji

wszystkie funkcje SG (live data) są po polsku,

oczywiście funkcja programowania i kodowania dla serii F już aktywna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.