Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Zmiana nazwy bazy angielskiej na polską to przeżytek minionej ery

do 3.55.10 są bazy sa 3.55.14 , zmień hex edytorem baze 3.53 (nie 3.52) z polskimi plikami i masz wpełni polską wersje

mówiłem że jest więcej niż w poprzedniej a nie cała 5GB, niestety na 5GB trzeba jeszcze poczekać

zmieniasz w obu plikach w dwóch tylko miejscach :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak dobrze zrozumiałeś, nie tylko z bazy pochodzi język polski, ale też z samego programu ista + a jeszcze nie ma dostępnej wersji

3.55 PLPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoując się do instrukcji:

 

1 Instalujemy interfejs

2 Instalujemy BMW Standard Tools 2.12

3 Instalujemy Inpe

4 Pobieramy i instalujemy NET Framework 4

5 Instalujem program wybierając BMWRheingoldISTA3.msi

6 Po instalacji zawartość folderu "Rheingold 3.41" kopiujemy do X:\rheingold\TesterGUI\bin\Release\

7 Uruchamiamy program i wybieramy ikone z kluczem, przechodzimy do zkładki "VCI Config" i zaznaczamy "EDIABAS"

8 Testujemy.

 

w instrukcji do rheingolda jest zainstalowanie standard tools przed punktem 5.

Moje pytanie brzmi czy ponownie go zainstalować czy zostaje ten juz zainstalowany z przed inpy?

I w jednej i drugiej instalacji wybieramy port com9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

w instrukcji do rheingolda jest zainstalowanie standard tools przed punktem 5.

Moje pytanie brzmi czy ponownie go zainstalować czy zostaje ten juz zainstalowany z przed inpy?

I w jednej i drugiej instalacji wybieramy port com9 ?

Nie ma znaczenia kiedy zainstalowany , tylko ma być ediabas 7.3.0

Com 9 nie ma znaczenia dla isty D rheingold ,aby dział z INPA ... ma być od COM1 do COM9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Mam problem z diagnozą E65 i juz nie pierwszy raz

Wyskakuje mi taki komunikat

http://i769.photobucket.com/albums/xx338/mareksokol/blad_zpstu0lbwmd.jpg

Samochód z LPG wpietym w OBD jednak przy wyłaczeniu gazu tez jest to samo

Nie działa INPA NCS TOOL32 ale ISTA-D bez problemu

Dzieje sie tak na dwóch kompach wiec z programami jest myslę ok

Sorry za śmiecenie w wątku ale nie moge z tym sobie poradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spróbuj usunąć zawartość pliku *.trc

Też kiedyś tak miałem ale nie pamiętam jaki błąd wywaliło.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z powodu iż Dis dosyć zamula przyszedł czas na Rheingold-a. Głownie chodzi mi o sprawdzanie poziomu nasycenia DPF,wtryski i inne parametry. Kodowania i aktualizacji nie muszę mieć bo ma to chodzić na zwykłym kabelku tym co Inpa na Windows 8. Pacjent to e90 m47n2. Czy to bedzie ok:ISTA-P+3.57.4+and+ISTA-D+3.53.13/SQLiteDBs+3.53.13? Wazy ok 11GB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak na ISTE P i ISTE D 11GB to bardzo mało ...

Sama ista P ma ok 80GB

Jest tylko pewnie ISTA D 3.53 a w zasadzie to już ISTA+ (kiedyś rheingold) do diagnostyki wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem przerzucić się z inpy na rheingolda i znalazłem na amerykańskiej stronie coś takiego: http://rheingoldusa.com/conc/index.php/store#!/The-Ultimate-Rheingold-ISTA-D-+-ISTA-P-+-ICOM-A-Tablet-System/p/59494639/category=16152038

 

Wygląda całkiem zacnie i wiarygodnie. O ile dobrze zrozumiałem to jest możliwość kodowania i diagnostyki przez tablet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tablet jak z WINDOWS 8.1 lub 10 to będzie działać aby procesor był wystarczający (nie ARM) i pamięci ram minimum 3GB to rheingold sam sobie

zainstalujesz razem z ISTA P (do ICOM musi być port RJ45) nie usb chociaz kartę sieciową można podłączyć na USB ale to takie łatanie dziury w płocie :D

problemem może być najnowsza wersja ISTA+ ma ograniczenia, procesor minimum 2.4GHz wiec tu może być problem jak słaby tablet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O prosze to całkiem spoko opcja. Może i kiedyś sobie sprawie taki tablecik :D Aktualnie jestem w trakcie przesiadania sie na Rheingolda i szukania jakiejs instaliki i ogarniania wszystkiego aby ruszyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu jest sprawdzona najnowsza Rheingold 3.55.11 Standalone / ISTA-P 3.58.3.003 ( z ediabasem ), wszystko działa (diagnostyka) na zwykłym kablu

(Panowie nie dajemy takich linków to wbrew regulaminowi Moderator możecie na PW )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pomocą kolegi Din76 wczoraj zainstalowałem Rheingold 3.41 na Windows 8. Sam program sie odpalił. Dzis po pracy muszę zainstalować Standard Tools 2.12 i mam nadzieje ze się połączę z autem. Do samej diagnostyki ta wersja będzie ok no i działa o wiele szybciej niż Dis także polecam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pomocą kolegi Din76 wczoraj zainstalowałem Rheingold 3.41 na Windows 8. Sam program sie odpalił. Dzis po pracy muszę zainstalować Standard Tools 2.12 i mam nadzieje ze się połączę z autem. Do samej diagnostyki ta wersja będzie ok no i działa o wiele szybciej niż Dis także polecam:)

Poco standard tools :) u mnie wersja z rosijskiego forum działa przez ediabas bez żadnych emulatorów/////

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu jest sprawdzona najnowsza Rheingold 3.55.11 Standalone / ISTA-P 3.58.3.003 ( z ediabasem ), wszystko działa (diagnostyka) na zwykłym kablu

 

Jest w tej paczce angielski jezyk chociaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pomocą kolegi Din76 wczoraj zainstalowałem Rheingold 3.41 na Windows 8. Sam program sie odpalił. Dzis po pracy muszę zainstalować Standard Tools 2.12 i mam nadzieje ze się połączę z autem. Do samej diagnostyki ta wersja będzie ok no i działa o wiele szybciej niż Dis także polecam:)

Poco standard tools :) u mnie wersja z rosijskiego forum działa przez ediabas bez żadnych emulatorów/////

Łączy Ci sie z autem po samej instalacji na kablu od Inpy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.