Skocz do zawartości

BMW Rheingold


kris1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Na moim chomiku jest dis v44 z programowaniem i ze wszystkimi dodatkami instalacyjnymi

http://chomikuj.pl/Dinpl

Jak coś to pomoge troche cię zachęciłem to chciałbym ci pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak zrobić adaptację silniczka valvetronica w Rheingold, i czy przy błędzie 2A5D Valvetronic, eccentric shaft sensor, da radę w ogóle ją przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emergency flash NFS nie podniesie?ja bym próbował...

 

czyli tak samo lipnie po zwykłym kablu jak winkfp...uwala DDE...;prostownik miałeś porządny?

Są tacy co robią update takich aut przy pomocy winkfp. Wyjmują bezpieczniki od radia abs i czegoś tam jeszcze. Można spróbować emergency flash ale w/g mnie strata czasu. Dis najlepsza opcja. Ostatni porządny program.

 

Do kolegi po wyżej.

Wejdź w service function do silnika i tam szukaj ale z tym błędem to nie mam pojęcia. Z drugiej strony jak klikniesz na błąd ista powinna zaoferować procedurę dla błędu i zrobi to z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emergency flash NFS nie podniesie?ja bym próbował...

 

czyli tak samo lipnie po zwykłym kablu jak winkfp...uwala DDE...;prostownik miałeś porządny?

Są tacy co robią update takich aut przy pomocy winkfp. Wyjmują bezpieczniki od radia abs i czegoś tam jeszcze. Można spróbować emergency flash ale w/g mnie strata czasu. Dis najlepsza opcja. Ostatni porządny program.

.

no niby tak sie robi..tylko dlaczego winkfp ładnie pięknie robi DME i EGS,a ma problemy przy DDE...(widać,że ista też,ja stawiam,na stabilne zasilanie podczas aktualizacji)

...pomijam kwestie kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ok, znalazłem service function -> engine electronics ->adjustment -> learning valvetronic limit position

Ale niestety po chwili przerywa, i każe sprawdzić błędy... tak więc przy tym (2A5D/2A59) błędzie się nie da zrobić adaptacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
emergency flash NFS nie podniesie?ja bym próbował...

 

czyli tak samo lipnie po zwykłym kablu jak winkfp...uwala DDE...;prostownik miałeś porządny?

Są tacy co robią update takich aut przy pomocy winkfp. Wyjmują bezpieczniki od radia abs i czegoś tam jeszcze. Można spróbować emergency flash ale w/g mnie strata czasu. Dis najlepsza opcja. Ostatni porządny program.

.

no niby tak sie robi..tylko dlaczego winkfp ładnie pięknie robi DME i EGS,a ma problemy przy DDE...(widać,że ista też,ja stawiam,na stabilne zasilanie podczas aktualizacji)

...pomijam kwestie kabla...

 

Ciekawe czy przy ICOM też by uwaliło dde, przecież oni wymieniając przepływomierz programują w serwisie i wątpię że używają starego DIS v44, a wszystkie przed 2001 trzeba po wymianie na nowszy przepływomierz programować. to pisze nawet w instrukcji.

Kolego tylko postaw DIS na jednej maszynie i wybierz DIS v44, Dis V57 z CIP v44 jak dla mnie trochę gorzej funkcjonuje, nawet jak robiłem adaptacje to w v44 nie stwarza problemów, jak dla mnie funkcjonuje najlepiej i dobrze współpracuje ze zwykłym interfejsem, ale zrezygnuj tym razem z K-Dcan na zwykły KKL.

błąd SYS - 0008 : nie znaleziono pracy , zerwało połączenie ????

a podłączony laptop do prądu miałeś, ista next może przy niskim poziomie energii cofnąć programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak był bym pewien że ICOM+ISTA podniesie ten ster to bym zakupił ICOMa,zresztą i tak się przymierzam :oops:

Zestaw DDe4 i EWS + stacyjka nie jest taki drogi, ale coraz bardziej jestem za że ISTA P to tylko ICOM, myślę że na ebaj już za 300 sie kupi bez systemu,razem z most ,

bez most to raczej nie ma sensu.

Ale na forum jest wiele dowodów że po uwaleniu DDE3 i DDE4 przez winkfpt i SSS podnosili za pomocą DIS, dis ma też funkcje naprawa programu DDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak,V_44 powinien dać rade,ale ICOM przecież też po lini K to robi....prawda?to co brakuje w zwykłym kablu,co ma ICOM?

Ja myśle że nić nie brakuje, też jestem zdania że to to samo tylko po lan zamiast USB, ale zwykły interfejs też tak można zrobić, bardziej chodzi o zabezpieczenia ISPI NEXT i ISTAP sprawdza wszystkie parametry i natrafia na błąd, tylko gdzie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
może w weekend rusze benzyne,i jakoś mi się wydaje,że pójdzie,tak jak winkfp,i wtedy to stawiałbym,na stabilność zasilania podczas aktualizacji DDE...bo jeśli DME idzie nawet bez prostownika,to o co innego może chodzić?

Ale bież pod uwagę że w zimie na zimnym silniku w DDE grzeją siece, podgrzewane jest paliwo, chodzi pompa i akumulator ma słabszą wydajność, przejedz kawałek aby silnika złapał temp z 70 stopni dopiero, fakt wielu programowało DDE za pomocą DIS bez żadnego dodatkowego napięcia i było ok, ale ista to nie to samo ,

Jalk mnie pytali w DDE3 to też proponowałem wyciągnięcie bezpiecznika od ASC- co podobno zabezpiecza właśnie przed uwalenim DDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hmm,próbowałem u Lady5 online Emergency Flash,nie ruszył,wywalił błędy...może spróbować z tym bezpiecznikiem jeszcze raz??ale chyba już za późno..chociaż?no ale lepiej niech DISa stawia...

Raczej za późno, DIS, albo na stole, niestety to już kosztuje ... (do Dis też się bezpiecznik wyjmuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hmm,a Galetto albo MPPS,przez obd by wgrać soft...MPPS obsługuje DDE4,a koszt fejsa to ok 60 zł...

Tak ale trzeba mieć soft do DDE4, jak go zobaczy to pewnie OK później Pa-soft zmieniamy vin i można od nowa zaprogramować DIS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,V_44 powinien dać rade,ale ICOM przecież też po lini K to robi....prawda?to co brakuje w zwykłym kablu,co ma ICOM?

Ja myśle że nić nie brakuje, też jestem zdania że to to samo tylko po lan zamiast USB, ale zwykły interfejs też tak można zrobić, bardziej chodzi o zabezpieczenia ISPI NEXT i ISTAP sprawdza wszystkie parametry i natrafia na błąd, tylko gdzie ????

Właśnie,w raporcie końcowym mam: czynność nie powiodła się,brak spełnienia warunków dla czynności

Ale jakie to warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.