Skocz do zawartości

Jaki silnik wybrać do F15


Gutti73

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na zakupem X5 F15 i mam dylemat jaki silnik wybrać. Jeździłem samochodem demo 3.0d 258 kM i osiągi nie powalają. Oczywiście Dieler ma tylko samochód demo z takim silnikiem i nie można porównać osiągów. Może ktoś jeździł nowym X5 z silnikiem 313 kM i 381 kM ? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
I po temacie F15 zamówione białe M50d z czarnym wnętrzem do odbioru pod koniec kwietnia.

 

jesli zamowiles kola 20 cali to spodziewaj sie opoznienia; znajomy zamowil samochod w pazdzierniku z pierwotna data odbioru w grudniu... przekladali mu kilkukrotnie odbior, na dzien dzisiejszy powinien dostac samochod w lutym... oczywiscie nic oficjalnie nie powiedzia, ale nieoficjalnie dowiedzial sie, ze jest problem z kolami 20 cali i skora mocha

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamówiłem koła 19 bo na polskich drogach 20 to porażka, może wyglada fajnie, ale to jest samochód do jazdy a nie do ogladania. Dieler zapewniał mnie, że będzie do odbioru do końca kwietnia - zobaczymy czy dotrzymaja terminu. Teraz to nawet nie spieszy mi się ponieważ czekam na zmianę przepisów VAT bo chcę odliczyć 50%. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po doposażeniu samochodu okazało się, że nie opłaca się kupić F15 z silnikiem 4.0 bo różnica w cenie wynosiła niecałe 10 tysięcy. Moje obawy budzi tylko żywotność tego silnika, ale ten samochód kupuję na 4 lata więc o żywotność silnika będzie martwił się następny właściciel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla ktory ma 40d, tyle ze E71...ilosc usterek, przeraza. Turbiny wymieniono w pierwszym roku 2 razy, w 3 roku wmieniono caly silnik plus skrzynia i xdrive. Ktos powie ze to wszytsko na gwarancji ...ale autko ostatnio stalo na serwisie pol roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kumpla ktory ma 40d, tyle ze E71...ilosc usterek, przeraza. Turbiny wymieniono w pierwszym roku 2 razy, w 3 roku wmieniono caly silnik plus skrzynia i xdrive. Ktos powie ze to wszytsko na gwarancji ...ale autko ostatnio stalo na serwisie pol roku.

 

Troche mnie kolega wystraszyl, bo ja na niemiecki samochod przesiade sie z Hondy, w ktorej przez 8 lat nie zepsula sie nawet najmniejsza uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja od silnika przeszła na inne tematy i pokuszę się o pewne podsumowanie.

1. Myślę, że osoba kupująca F15 nie kupuje go na zawsze tylko góra na 3-5 lat.

2. Każdy lubi nowości i jeżeli kogoś stać to jestem za tym, żeby maksymalnie wyposażać samochód we wszystkie nowości i udogodnienia.

3. F15 nigdy nie będzie samochodem kultowym, kolekcjonerskim, niezwykłym. Jest to pojazd do jazdy i pracy a nie dzieło sztuki i w takich kategoriach powinniśmy go traktować.

4. Jak sobie dobrze przypominam jeszcze 10, 15 lat temu - klimatyzacja była czymś niezwykłym w samochodzie a teraz staje się standardem, dlatego że ludzie ją kupowali. Tak samo będzie z nowymi gadżetami od BMW. Kupiłem pierwszy samochód BMW z Head-Up i teraz nie wyobrażam sobie następnego bez tego urządzenia, które jest bardzo przydatne szczególnie jak ktoś sam podróżuje w terenie, którego nie zna a mapa jest wyświetlana przed oczami kierowcy. Takich udogodnień można wskazać więcej. Kiedyś Audi nie miało Head-Up a teraz zaczyna je montować prawie w każdym modelu na życzenie klienta. Podobnie jest z reflektorami.\

5. Samochody stają się bardzo podobne do siebie, ze względu na to że producenci kupują od tych samych poddostawców gotowe części, i w czasach globalizacji to się nie zmieni.

6. Producenci samochodów to nie są głupi ludzie i każda fabryka powtórzę każda ma specjalny dział zajmujący się postarzaniem produktów. Po paru latach potrzebują, żeby klient kupił nowy samochód, bo interes musi się kręcić.

7. Najczęściej kupno samochodu zawęża się do 2,3 modeli i z pośród nich wybieramy. W moim przypadku problemem była potrzeba ciągnięcia ciężkiej przyczepy 2400 kg, co od razu zawęziło krąg samochodów do Mercedesa GL, Audi Q7, Porsche Cayenna, RR Sporta i BMW. Prawdziwe SUV-y typu Toyota, Mitsubishi itp odpadły od razu bo są to wozy drabiniaste a masochistą nie jestem. Padło na BMW ale za w moim przypadku za 4,5 lat samochód trafi na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odp do Gutti73:

1.Ja kupuję F15 na 7 lat.

2.Nie do konca się z tym zgodzę, oczywiście jak kogoś stać ale w większosci nie stać więc lepsze rozwiązanie to osiągi kosztem doposażenia.

3.Jest to pojazd w którym się jedzie do pracy i do koscioła nic więcej.

4.Akurat dla mnie Head-up jest zbędny i niepotrzebny.

5.Zgoda.

6.Nikt nikogo nie będzie zmuszał do kupowania nowych samochodów jak ktoś chce jezdzić 30 letnim autem i takim będzie jezdził.Znam osobę która bardzo dużo zarabia i jezdzi 16 letnią Skodą, znam też osobę która zarabia tylko trochę więcej niż wynosi średnia krajowa w PL a musi mieć wszystko nowe, ludzie są różni.

7.W moim przypadku kupno samochodu było zawężone do 10-15 modeli ostatecznie będzie Suv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, m50d jest dla każdego kto lubi ciag od dolu, elastycznosc, male spalanie, dlugie przebiegi bez tankowania, dzwiek V8 w kabinie a na zewnatrz cichy pomruk, niezaleznie czy ktos robi 2 czy 20 tys. km. miesiecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.