Skocz do zawartości

K+DCAN problem z polaczeniem od 2008


BMW6969

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zakupilem kabel ..do pracy przy samochodzie e90 12.2007 318i , problem polega na tym gdy chce sie polaczyc z nim to wywala mi blad BRAK KOMUNIKACJI , podpinam kabel do e61 04.2007 i dziala do e46 m54 i e60 2005 tez dziala ... te trzy ostatnie auta obsluguje moj stray interfejs... nie wiem na czym polega problem ..slyszalem o jakiejs konfiguracji ..itp ..;/

 

Moze ktos podpowie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie dziala kabel...time out ..wyskakuje ja daje na500kb-s

..... nadal sie nie laczy.... jak podpinam pod e46 to tylko silnik diagnozuje..reszya modulow non responde...

domyslam sie ze jak zrbie zworke 7i8 to odpali...ale dlaczego nie diagnozuje...Can:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej nie dziala kabel...time out ..wyskakuje ja daje na500kb-s

..... nadal sie nie laczy.... jak podpinam pod e46 to tylko silnik diagnozuje..reszya modulow non responde...

domyslam sie ze jak zrbie zworke 7i8 to odpali...ale dlaczego nie diagnozuje...e90 2008r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kabel mam ustawiony na com 1 i 4096 i 4096 opoznienje 1ms

 

mam kmunikat timeout echo...wybieram 500kb/s w momebcie wlozenia kabla do obd bo wtedy sie pali czerqona dioda.zielona tylko wtedy sie pali jak nastepuja zmiany i odczyt modulow..

 

 

jak podlaczam do e46 to tym kablen nie moge kodowac w ncs-ie jak przesiadam sie do e60 2004 i e61 2007 to kodowanie odbywa sie..i widzi wiecej modulow niz kable na lini K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
twój kabel jest tylko K-Line, pomimo tego ze napisane jest na nim K+DCAN, mam ten sam przypadek. Nie będzie on działać z autami po 2007 LCI. Najlepiej kupić sobie jakiś porządny interfejs/kabel (not made in china za 80 pln).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja mam taki przypadek ze odczytuje e39 2001 rok i nawet 2007 e92 330D

mam trzy kable interface i dzialaj na inpa dis i istad.(pali mi sie w inpa na stale dwie czarne kropki po podlaczeniu usb do lapka)

ale jak chce diagnozowac mini R60 coopreD z 2013 roku to juz zaden z tych programöw i IF sie nie laczy zero diagnozy.

czytalem ze mozna te fejsy K-line przerobic na D-can jakimis dwoma rezystorami i tranzystorem..

robilem trz ten przelacznik miedzy 7/8 pin.i nic to niedalo..

:mad2:

 

mam taki fejs :

 

https://www.obdexpert.de/prestashop/home/48-maxdia-diag1-diagnose-interface-fur-bmw-fahrzeugebj-1996-2006.html

 

i to jest tez na IF ze do 2007 roku czyta na nim inpa e92 byla wlasnie z 2007 roku.

 

ma ktos moze schemat na lutowanie aby byly dwa w jednym lub jakos z przelacznikiem(fotki ,schematy.) mam stacje lutownicza i naumialem sie smd lutowac.

tylko pewny opis aby nie spalic jakiegos ecu :cry2:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejs z linku jest tylko do 03.2007 (Kline)

Nie da się go przerobić na K+DCAN. Musiałbyś dołożyć ATMEGĘ, GAL i jeszcze kilka układów, rezystorów, kondensatorów, stabilizator napięcia, itp

Tak więc widzisz, lista jest długa, lepiej zbudować nowy od podstaw.

 

Przerobienie fejsa K-line tranzystorem i rezystorami służy do poprawnego wykrywania zapłonu.

http://www.milodiagnostyka.pl/kamil/bmka2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.