Skocz do zawartości

Nie świeci Ring

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A może ktoś naprawia takie moduły?

A one się psują?


Za każdym razem po wyczyszczeniu w izopropanolu, szlifie styków działały dalej.

One są zalane coś Ala żywica więc są dość odporne.

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam!

Problem nieświecącego ringu dotknął i mnie. Na początku mrugał w końcu zgasł na dobre. Pali tylko pasek nad ringami. Sądze ze również uszkodzeniu ulegl moduł sterujący. Prosze o podpowiedź czy moduł mozna wyjac bez odkręcania zderzaka. Te klapki w nadkolu troche sa za male i watpie aby dalo sie je tamtedy wysunąć. Z gory dziekuje za podpowiedź

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
Witam!

Problem nieświecącego ringu dotknął i mnie. Na początku mrugał w końcu zgasł na dobre. Pali tylko pasek nad ringami. Sądze ze również uszkodzeniu ulegl moduł sterujący. Prosze o podpowiedź czy moduł mozna wyjac bez odkręcania zderzaka. Te klapki w nadkolu troche sa za male i watpie aby dalo sie je tamtedy wysunąć. Z gory dziekuje za podpowiedź

 


Wyjdzie przez klapkę pod odpowiednim kątem, problem jest raczej z prawą śrubą, moduł jest na dwie śrubki typu torx, lewa odkręca się bez problemu przez otwór w nadkolu druga jest bardziej zagłębiona. Praca niby na 5min a wychodzi jak zawsze :D

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,


padły ringi w lewej lampie, a od wczoraj zaczęła mrugać "brewka" i migacz.

Mam bixenony, dzienne świała na ringach ponoć są więc na ledach.

Model auta w opisie o mnie.


Pytanie moje jest czy w związku z tym co się dzieje za sytuację odpowiada moduł jak w linku niżej, do którego można się ponoć dostać przez klapkę w nadkolu:

https://allegro.pl/oferta/sterownik-modul-swiatel-bmw-f10-f11-f07-7304593-9007650140


czy też jest to problem po stronie tzw. "jeża" jak tutaj ?


https://allegro.pl/oferta/modul-led-swiatel-do-jazdy-dziennej-bmw-5-f10-f11-8472205240


Druga rzecz, jeśli to jeż, to czy da się dostać do niego przez te okienko w nadkolu, czy zderzak będzie w tym wypadku do zdjęcia ?


Dzięki za pomoc.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Witam,


padły ringi w lewej lampie, a od wczoraj zaczęła mrugać "brewka" i migacz.

Mam bixenony, dzienne świała na ringach ponoć są więc na ledach.

Model auta w opisie o mnie.


Pytanie moje jest czy w związku z tym co się dzieje za sytuację odpowiada moduł jak w linku niżej, do którego można się ponoć dostać przez klapkę w nadkolu:

https://allegro.pl/oferta/sterownik-modul-swiatel-bmw-f10-f11-f07-7304593-9007650140


czy też jest to problem po stronie tzw. "jeża" jak tutaj ?


https://allegro.pl/oferta/modul-led-swiatel-do-jazdy-dziennej-bmw-5-f10-f11-8472205240


Druga rzecz, jeśli to jeż, to czy da się dostać do niego przez te okienko w nadkolu, czy zderzak będzie w tym wypadku do zdjęcia ?


Dzięki za pomoc.

 


Odnośnie ostatniego pytania.....

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/repair-manuals/63-lights/63-12-headlight/BA3UYPcz

Opublikowano

Dzięki wielkie :cool2:


Nie wiedziałem, że są w necie takie dokładne instrukcje.


Doszedłem do wniosku, że w pierwszej kolejności wezmę się za sprawdzenie modułu sterownika głównego, który jest do wykucia z nadkola bez zdejmowania zderzaka. Jest mało prawdopodobne, aby w ringach wysiadły oba "jeże" na raz. Dam znać co z tego wyniknie.


W międzyczasie wrzucam co znalazłem przydatnego w moim temacie na YT.


Demontaż i montaż reflektora




Wymiana klosza (z prawie kompletną rozbiórką na części pierwsze):




Pozdrawiam

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,


co do mojej sytuacji, siadły styki w sterowniku TMS, przelutowanie nic nie dało. Wymieniłem przez nadkole na zamiennik jak tutaj:


https://archiwum.allegro.pl/oferta/sterownik-modul-swiatel-bmw-f10-f11-f07-7304593-i9007650140.html


Jak na razie nie ma więcej żadnych problemów. Sterownik pasuje zarówno na lewy jak i prawy reflektor. Strona nie ma znaczenia.


Pozdro! :cool2:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,


w zeszłym roku zacząłem mieć problemy z ringiem. Przestawał działać tylko po myciu auta. Kiedy woda odparowała (na drugi dzień) problem znikał i tak do następnej wizyty na myjni. Ewidentnie gdzieś dostawała się woda. W końcu padła mi żarówka mijania i przy wymianie wyszło, że dekiel, który jest za klapką w nadkolu po prostu spadł i leżał sobie obok, przez co woda miała dojście do żarówki i ringów. Przy zakręcaniu tej osłony on powinien "kliknąć", żeby uchwyt od niego był ustawiony pionowo. Dla pewności sprawdziłem też drugą stronę i tam osłona niestety również spadła. Warto przy pierwszym takim problemie z ringiem od razu na to zerknąć samemu, żeby nie zalać tego do końca.


Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
Witam,


w zeszłym roku zacząłem mieć problemy z ringiem. Przestawał działać tylko po myciu auta. Kiedy woda odparowała (na drugi dzień) problem znikał i tak do następnej wizyty na myjni. Ewidentnie gdzieś dostawała się woda. W końcu padła mi żarówka mijania i przy wymianie wyszło, że dekiel, który jest za klapką w nadkolu po prostu spadł i leżał sobie obok, przez co woda miała dojście do żarówki i ringów. Przy zakręcaniu tej osłony on powinien "kliknąć", żeby uchwyt od niego był ustawiony pionowo. Dla pewności sprawdziłem też drugą stronę i tam osłona niestety również spadła. Warto przy pierwszym takim problemie z ringiem od razu na to zerknąć samemu, żeby nie zalać tego do końca.


Pozdrawiam

 

Ja po roku użytkowania chińczyka (którego nabyłem jak wyżej) miałem dzisiaj sensacje w postaci błędu migacza i światła dziennego (ring) co przejawiało się "przyspieszeniem" migacza bocznego i brakiem migacza oraz ringa w lampie.

Już myślałem że powtórka z rozrywki, ale o dziwo, po wyjęciu, przetarciu styków i pewnym upływie czasu (ok. 30 min) zaczął znowu działać prawidłowo.

Odnoszę ogólne wrażenie, że moduły te są bardzo podatne na wilgoć i wystarczy parę wilgotnych dni oraz jazdy w deszczu, aby sprzęt ten zaczął się buntować.


W każdym razie warto spróbować jak wyżej zanim się zareklamuje, bo w moim wypadku pewnie bym wydał kasę na nowy moduł, bo na czymś trzeba przecież jeździć, a reklamacja nie byłaby pewnie i tak uwzględniona skoro moduł jednak działa.

Można w ten sposób spróbować uniknąć straty kasy, czasu i nerwów.


Pozdrawiam

  • 4 lata później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Dziś ringi w prawym reflektorze zaczęły mrugać jak lampa stroboskopowa. Mam bi-xenony.  Pojawił się też komunikat o awarii świateł dziennych. Ale i też o braku regulacji poziomowania. Od kilku dni leje deszcz. 

Nigdy nie miałem do czynienia z xenonami. Wiem że trzeba podpiąć się pod kompa, ale teraz ciekaw jestem czy te dwie usterki mają coś wspólnego ze sobą, czy jednak nie. 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Opublikowano

widać wilgoć w lampie? Pewnie moduł zalany

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Dziękuję za zainteresowanie i rady!  Okazało się, że jeden kabelek się zazielenił (przed kostką). Tzn. przerwał się. Reszta przewodów nosiła ślady pęknięć. Najbardziej właśnie w okolicach kostki.  Musiałem odciąć część wiązki i zastąpić nową. Wszystko wróciło do normy. 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.