Skocz do zawartości

WYSOKIE SPALANIE BMW E87 120i


pavvelv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Od 4 miesięcy jestem właścicielem BMW e87 120i 150km. Przebieg 133 tyś (udokumentowany).

 

I powiem szczerze, że niemile zaskoczył mnie poziom spalania benzyny. Otóż po zalaniu kilku zbiorników, średnia wychodzi 12l/100 km.

 

Po mieście ( Kraków), spalanie potrafi dojśc nawet do 17l/100 km

Rozumie, że jest zimno, rozumiem że benzyna, ale to chyba za wysokie spalanie.

 

Podpinałem auto pod komp i zero błędów, opony 195/55/r16.

 

Panie/Panowie jak spalają wasze 120i??

 

Proszę o opinie, sugestie co może być przyczyną takiego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak:

 

- srednio na bak - tankowanie - 9,0 do 9,5l (ostatnio nawet 8,9l ale bylo troche wiecej trasy)

- sama trasa (bardzo spokojnie) 7 - 8l (rekord 6,2 - jazda po zagranicznych autostradach ze stalym tempem do 130km/h)

- sama trasa goniac 160 - 200km/h - 9,5l

- samo miasto wyszloby pewnie okolice 10,5 - 11l

 

Ogolnie jezdze 80% miasto 20% trasa. Jeszcze nigdy nie zdazylo mi sie uzyskac pisanych przez Ciebie 17l srednio. Nawet jak ze stacji wyjade po skasowaniu kompa i jade przez miasto to po 10km mam juz okolice 10 - 10,5 a czasem mniej jesli nie szarzuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moja 120i pali teraz (zima) bez większych starań

10,5-11 po mieście - (miasto nieduże, więc silnik niedogrzany)

7,6 ostatnio w trasie (przy 100-130km/godz) (4 osoby+bagaż)

latem pali 0,5 - 1 litra mniej

rekord 5,9 na trasie 800 km (ale musiałem wlec się za innym autkiem 90-100 km/godz)

wskazania z BC, ale pokrywają się z tymi z wyliczeń

pozdrawiam

maarq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komp zaniża o ok. 0,3l/100km

Spalanie teraz przy temperaturach od minus 3 do plus 8 stopni wynosi średnio około 7l trasa, 8,7l w cyklu mieszanym, 10,8 miasto. Styl jazdy umiarkowany. 17 litrów to za dużo. Może po mieście i maksymalnie rżnąc silnik by wyszło ale ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Moja też pali ok. 9l - przewaga miasto. Na trasie pali na podobnym poziomie ale średnia prędkość 160km/h. Raz jechałem coś koło 120 na odc 600 km to uzyskałem 7,8l.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moze jezdzisz na zaciagnietym recznym? :norty:

A tak powaznie... moja 120i `08r 170KM w automacie

 

Raczej 60% miasta 40% trasa

Nie naleze do spokojnych kierowcow ale jak kazdy czasem mam spokojniejszy dzien i tak;

Trasa: od 6.3 do nawet 10 przy szejkowaniu zawartosci zoladka...

Miasto, Wroclaw, wiec nie male: od 8 do 13 ale zadko jezdze z systemami i raczej lubie czuc ze to wlasnie tylni naped...

 

Ale jak sam widzisz nawet przy strasznym pilowaniu nie mialem wiecej niz 13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam 120i 150km

spalanie

tryb poza miejski min 9l/100KM

miasto 13-14l/100KM

mniej się nie da ta to jest z tymi cztrerocylindrówkami :roll:

wcześniej miałem lekko umierające e39 523i 170KM i w mieście przy upalaniu rond których u mnie nie brakuje wychodziło 13-14L/100KM

BOKIEM ALBO WCALE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pavvelv - przy tym dużym spalaniu jaką masz średnią prędkość ?

Jaka temperaturę ma auto może termostat masz do wymiany a niedogrzane auto cały czas na ssaniu jeździ.

Jakie odcinki pokonujesz od odpalenia do zgaszenia bo jak do pracy masz 3 km to jest to jak najbardziej normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka temperaturę ma auto może termostat masz do wymiany a niedogrzane auto cały czas na ssaniu jeździ.

Czy można w jakiś inny sposób niz podłączanie pod kompa sprawdzić temperature silnika w 120i? Nie ma wskaźnika i tak naprawdę nie widzę jaką silnik ma temperaturę. Beznadzieja tak samo jak z brakiem bagnetu oleju :duh: Może jest jakas kombinacja przycisków dzwigni przy kierownicy żeby sie temp. pokazała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na forum opisane jak spr. temp.

Znalazłem ten temat jak wejsc do ukrytego menu i odblokowac itd., ale tam jest dosć ubogo napisane co robic zeby nie spierniczyc nic. Troche to malo jasno jest napisane (dla laika).

 

Moje wątpliwości:

 

1. Przekręć klucz w pozycję 1 l - w E87 nie ma kluczyka przekręcanego

 

01.00 FGNSTR BXXXXX [numer VIN] proszę dodać do siebie wszystkie liczby i zapamiętać sumę – przyda się później

01.01 K-ZHAL W/T 76870 /75920

01.02 BMWTNR 000006947357

01.03 COD DIA 0005h 06E0h

01.04 KI HSTLDATUM 12.11.2003 (data produkcji)

01.05 HW AEI 0209h 0017h

01.06 SW 04.07.40

01.07 KODIERDATEN 06.02.12.04

01.08 CAN 00 11 150

czym przechodzimy do kolejnych wyżej wymienionych punktów i czy w ogóle musimy w nie wchodzić skoro np. spiszemy sobie sume ostatnich 5 cyfr vinu z dowodu rej. ?

 

Aby odblokować (funkcje odblokowujecie na własna odpowiedzialność, gdyż niektóre funkcje mogą uszkodzić twoje auto) inne punkty menu postępuj zgodnie z poniższym tekstem:

przejdź do menu 19 - LOCK czym przechodzimy?

 

18 TEST

(Nie odpowiadaj na kasowanie tego testu!) znaczy się nic nie robimy i po chwili przejdzie samo do następnego punktu?

 

19 TEST

LOCK: OFF (wciśnij reset by zablokować funkcje) czyli po każdym odblokowaniu musimy to na nowo blokowac czy mozemy miec na stale odblokowane?

 

20 TEST

KVBR: 1000 (ten punkt służy do regulacji zużycia paliwa podawanego przez komputer)

Jak to zrobić: Skasuj licznik dzienny i zatankuj do pełna. Po zużyciu paliwa oblicz średnie spalanie. Po miesiącu lub dwóch takich obliczeń dokonaj obliczeń o jaki procent różni się wskazanie śr. zużycia podawanego prze OBD z tym co wychodzi z obliczeń.

Przykład:, jeśli OBD wskazuje o 12% mniejsze zużycie niż w rzeczywistości to należy wpisać liczbę 1120 w tym teście, analogicznie jak OBD wskazuje o 12 % większe zużycie to należy wpisać liczbę 880.

Numeracja w tym teście idzie od 1250 do 750.

Prawdopodobnie nie będziecie musieli niczego zmieniać, ale jeśli różnica wynosi ponad te zakresy to prawdopodobnie coś jest nie tak - jak wpisać? czym? co robiąc?

 

21 TEST

RESET? (nie próbójcie tego kasować !!! może dojść do skasowania OBD a wtedy to klapa na całej linii) - Czym sie kasuje? Co robic żeby nie skasować?

 

Sorry że tak upierdliwie sie dopytuję :worried: ale wolę nie unieruchomić sobie samochodu ani nie narazic sie na wydatki, z góry dziekuję za łopatologiczne wyjasnienia :modlitwa: :handshake: Aha, i sorry za ten oczojebny czerwony kolor :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.