Skocz do zawartości

Real Time Traffic Information (RTTI)


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

JacoFK owszem Czesi sa upierdliwi i nas nie lubią, ale czasami lepiej im zapłacić w koronach, niz jadąc przez Słowację w euro. Tam to dopiero sa wariaci... :evil:

 

Ja Słowację omijam od 5 lat :mad2:

Kiedyś superglina z Popradu w DaciLogan skontrolował mi apteczkę zgodną z normą, kamizelki w zasięgu ręki i koniecznie dwie, łańcuchy, opony zimowe, brak czegokolwiek na przedniej szybie z wyjątkiem winiety, normę emisji spalin aż zapytał o trójkąty i to dwa :!: Jak mu pokazałem dwa trójkąty bo zawsze woże dwa dostałem mandat za niepotrzebne dyskusje :mad2:

Podobno na Słowacji wystarczy mieć polskie blachy i ksenony aby wyskoczyć z kasy za cokolwiek :doh:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapomniałem dodać że RTTI zaczyna działać na A2 około 50 km przed granicą. Wpadły wówczas pierwsze komunikaty Traffic Reports o stanie ruchu na przejściu granicznym i Małym korku na zwężeniu przy zjeździe z mostu :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważyłem dziś drobny mankament w funkcjonowaniu RTTI w Austrii. Dostałem na ekran Navi informację o niebezpiecznym przedmiocie na jezdni. Navi doliczyła 23min do czasu dojazdu a samo "zagrożenie" zostalo oznaczone na mapie znakiem "uwaga niewybuch" :shock:

Gdy zbliżyłem się do tego miejsca powiększyłem mapę na maksa i rozglądam się. Co ciekawe dwa inne BMW na niemieckich blachach robią to samo :mrgreen: kierowcy rozglądają się po jezdni, aż się z jednym porozumiewawaczo roześmiałem. Ale nic na drodze nie było, nawe śladów jakiejś ekipy zdrapującej z jezdni coś lub ....

Komunikat, znak na mapie i doliczony czas dojazdu miałem przez kolejne 80km mimo że minąłem to miejsce. Jeśli faktycznie coś na jezdi leżało to po uprzątnięciu należałoby komunikat usunąć :think:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudź się, priorytetem są bramki z odcinkowym pomiarem prędkości i masztami ze zbliżeniowym terminalem kart płatniczych bez autoryzacji do 1000 PLN :)

 

Podobno ruszy w przyszłym roku w oparciu o RTTI czyli system wymiany danych między autami BMW :D

Ze względu na ilość aut z SIM'em raczej efekt będzie mizerny :cry:

Na TMC raczej szybko nie można liczyć a to w naszym kraju :mad2:

 

TMC w Polsce działa od ponad 2 lat.

 

Korzystałem na nawigacji Garmin i przez kilka tygodnie jeździłem nową Toyotą i tam też system działał.

 

Komunikaty rozsyła RMF i nawet całkiem nie najgorzej to wygląda.

 

Problem raczej leży po stronie BMW -> dostawca TMC.

Pozdrawiam

Jack182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy posiadając nawigację Professional oraz pakiet ConnectedDrive można wgrać - dokupić opcję RTTI (6AM) okazało się iż podczas konfigurowania auta sprzedawca nie zaznaczył opcji 6AM - czyli Real Time Traffic Information a jedynie opcję 6UH - Traffic Information. Nie ukrywam iż zależy mi przede wszystkim na RTTI, gdyż bardzo dużo podróżuję poza granicami Polski i ta opcja na pewno by się przydała.

 

Wiem na pewno iż są opcje nie wymagające instalacji dodatkowych podzespołów i RTTI należy raczej do tej grupy. Wystarczy aktywacja funkcjonalności w kompie pokładowym. Jeśli masz gwrancję polecam wyprawę do ASO w tej sprawie. Ewentualnie retrofit pomoże.

Za tydzień będę miał okazję potestować RTTI na trasie do Szwajcarii przez Niemcy i Austrię więc postaram się opisac doświadczenia :cool2:

Zastanawiam się czy system lepiej ode mnie zna objazdy Stau między Monachium i Insbruck'iem :mrgreen:

 

Usługa Real Traffic funcjonuje w zestawie Connected Drive ZD3. Jeśli masz ZD2 to będziesz mógł dokupić 6AM (Real Traffic), 6AP (usługi zdalne) i 6AN (Concierge) - " w przeciągu najbliższych 3 miesięcy" cytując Pana z infolinii BMW, do którego dzwoniłem dziś rano.

Jeśli masz wykupiony tylko ZD2 (tak jak ja), to na razie nic nie możesz zrobić, trzeba czekać na BMW Polska, który wprowadza tą usługę w swoim tworzonym właśnie sklepie online. Przewidywany koszt 6AM to 700zł, upgrade z ZD2 do ZD3 to ok 2000 zł.

Przekonałem się o tym wszystkim dopiero po czasie, niestety dealer nie poinformował mnie dokładnie i przeoczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Ma ktos z Was moze aktualna wiedze o tym odcinku drogi https://maps.google.pl/maps?saddr=bled,+slowenia&daddr=Graz,+Austria&hl=pl&ll=46.619261,14.364624&spn=2.207111,5.410767&sll=46.456781,14.93042&sspn=2.213724,5.410767&geocode=FUeGwwIdFF_XAClhmRPXHY56RzFQ7D-CHPgABA%3BFfo9zgIdkJbrACm7ZTAXhzVuRzGb3d_S0YqO_g&oq=graz&mra=ls&t=m&z=8&layer=t czy jest przejezdny, roboty drogowe itp. reszte w kierunku Wiednia A2 i dalej do Gliwic/ Katowic znam z przed tygodnia. Jade jutro rano :D

 

Edit:

 

Droga przejezna. Brak problemow

 

Pytanie przy okazji czy jadac np. w Czechcach, Austrii z opcja TMC, nawigacja uwzglednia problemy na drodze i tak tez wyznacza trase. Jednoczenie unikajac duzych korkow, robot drogowych moze wyznaczyc trase niekoniecznie wg mapy najszybsza (autostrada), tylko uwzgledniajac drogi inne, uzyska poprawe sredniej czasu przejazdu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Działa, dziala.

Aczkolwiek jakość działania tego systemu w Polsce jest - póki co - mocno w tyle za chociażby wspomnianymi Niemcami.

 

Czasem na wyznaczonej trasie pokazuje mi np. +17 min opóźnienia, by za chwilę nagle zmienić wskazanie na +2 min...

Innym razem stoję w korku, a RTTI pokazuje że droga jest całkowicie przejezdna...

 

Prawdę powiedziawszy - nie wiem, jak aktualnie w Polsce tworzna jest baza RTTI.

Pierowtnie była mowa o tym, że dane do bazy są pobierane z innych samochodów BMW korzystających z systemu RTTI, które dostarczają do niej informacje m.in. o średniej prędkości na danej trasie.

Ostatnio jest mowa, że system bazuje także na danych z innych urządzeń mobilnych oraz korzysta z danych operatorów telefonii komórkowej...

 

W każdym razie na sprawne działanie musimy chyba jeszcze troche poczekać.

Aczkolwiek w testach RTTI podobno i tak lepiej sobie radzi niż bliźniaczy system w Audi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jak ale od kilku tygodni w Wawie faktycznie widzę mapkę jak w Niemczech...no prawie ale coś tam pokazuje :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
no wlasnie, jakich pieniedzy? Czy to jest automatycznie wbudowane? Czy w x6 z 2012' bede to mial? Nie moge znalezc zadnych informacji czy wykupuje sie jakis abonament jak chociazby mam w Tom Tomie, ani jaka jest tego cena, a przyznam szczerze, ze wolalbym uzywac nawigacje wbudowana a nie bawic sie jeszcze dodatkowo z telefonem. Domysllam sie, ze lepiej to moze dzialac, ale w wazniejszych sytuacjach zawsze moge sie poratowac, a do codziennego uzytku chcialbym miec to w aucie, bo z tej nawigacji bede korzystal, a nie z telefonu. Swoja droga radary tez to uwzglednia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam w swoim i RTTI sobie cenie. Kilka razy uratował mnie od stania w wielokilometrowym korku w Polsce, widząc z odpowiednim wyprzedzeniem odbiłem wcześniej i dobrze zrobiłem. Nie wiem jak działa na "Zachodzie" bo jeszcze nie byłem auto za granicą, ale uważam, że w PL RTTI w moim przypadku działa wystarczająco sprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja również jestem zadowolony z RTTI.

To i BMW-Online to chyba jedyne z usług BMW ConnectedDrive, które przedłużę jak skończy mi się obecny abonament (teraz mam komplet, ale z pozostałych usług nie korzystam).

 

@psi4, pytanie zasadnicze jest takie, czy wspomniane przez Ciebie X6 ma moduł ConnectedDrive z wbudowaną kartą SIM.

Bo ten system (mam na myśli wersję ConnectedDrive ze zintegrowanym z autem modemem) wchodził jakoś na przełomie 2012/2013.

Wcześniej był ConnectedDrive, ale dużo bardziej "ograniczony", bazujący na połączeniu z telefonem przez kabelek. Tam większości obecnych usług nie było dostępnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze nie będziesz tego miał ani mógł dokupić niestety. Raczej od 2013 to sie pojawiło, ale mam nadzieje ze sie mylę.

 

Pray kupnie auta wymagany jest bazowy zestaw ConnectedDrive co jest zwiazane z kartą SIM i kilkoma drobiazgami sprzetowymi. Pozostałe usługi dostępne w Connected Drive Advanced Plus można aktywować gdyż jest to już tylko aktywacja software'owa. Takie możliwości są jednak od wersji LCI czyli od modeli po czerwcu 2013.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pray kupnie auta wymagany jest bazowy zestaw ConnectedDrive co jest zwiazane z kartą SIM i kilkoma drobiazgami sprzetowymi. Pozostałe usługi dostępne w Connected Drive Advanced Plus można aktywować gdyż jest to już tylko aktywacja software'owa. Takie możliwości są jednak od wersji LCI czyli od modeli po czerwcu 2013.

 

Eh :( A juz myslalem, ze bede mial taka opcje, ze po prostu bede kupowal jakis abonament i bedzie ladnie smigala nawigacja z trafficiem w aucie. A tu trzeba bedzie dalej uzywac telefonu z tom tomem czy google maps :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli wybrane auto tego nie ma, to może poszukaj nieco młodszego.

Niewiele młodszego, bo z wybranym rocznikiem trafiasz po prostu w przełom roku, kiedy były duże zmiany w funkcjonowaniu ConnectedDrive.

 

@JacoFK, kolega pytał o X6, to co napisałeś o LCI dotyczy F10/F11.

W X6 może to wyglądać nieco inaczej jeśli chodzi o ramy czasowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w X6 ale odnosze wrażenie że ten zestaw Connected Drive który w F10/F11 wszedł z LCI w X6 pojawił się wraz z nowym modelem.

Moze się mylę ale X6-tka w kwestii Navi/ConnectedDrive była zawsze sporo opóźniona w stosunku do F10.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doodam że jesli RTTI działa w PL to na odrobinę innych standardach "komunikacyjnych" niż na zachodzie. Operatorzy Mobile zaczynają dopiero udostępniać tę usługę.

W większości działa w oparciu o TMC.

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie, pytalem sie tez wczoraj Kruka, gdyz kupowalem kod FSC i potwierdzil, ze u mnie to nie bedzie dzialac.

 

Czyli jedyna dostepna opcja zeby miec ewentualnie traffic jest wymiana calej nawigacji na ten nowszy model?

 

Software mam Mx-003.004.031 dla multimediow oraz Tx-003.004.031 dla telefonu, ale dzisiaj zrobie ten update UPD01006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.