Skocz do zawartości

[E36 M52] Zepsuty ręczny pytanie


Gumxel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zepsuł mi się hamulec ręczny i słychać bicie w kole niestety ;/ części (okładziny i sprężynki ) nie dojdą do świąt a mechanik ktory to założyć ma bedzie miał czas dopiero po nowym roku a poruszać się muszę i tutaj moje pytanie czy jeżeli wyjme szczęki (okladziny i szczeki się rozpadły) to czy moge tak wogole zrobic? dodam że to są tarczowo bębnowe hamulce 2.0 silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestes rozpieraczek:P cylinderek nie rób tak nie możesz tak zrobić bo jak to wyjmiesz nawet z cylinderkiem( cylinderek jest w środku bębna na samej górze on rozciska szczęki gdy wciskasz hamulec). to będzi ci uciekał płyn hamulcowy zapowietrzysz układ i kaplica :twisted: a po 2 tak nie wolno pod żadnym pozorem zabijesz sie kup se szczęki sam to złożysz nic skomplikowanego ściągasz 2 bęby rozbierasz jedną strone i wzorujesz się na drugiej mi za pierwszym razem zajeło to jakieś 3h to jest 1.3 na strone a ile ciapy zostało zaoszczędzonej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie JURUS!!! kolega wyraźnie napisał ze ma tarczo-bębny. Są klocki od hamowania zasadniczego a szczęki tylko do ręcznego. Wyrzuć szczęki i będzie gitara, tylko gorzej, bo zawsze musisz na biegu zostawić a nie zawsze to jest skuteczne. Cichy ma rację, jakim cudem do świąt Ci szczeki nie dojdą??? Jeśli zamówiłeś wczoraj (data założęnia postu) to dzisiaj powinny wyjść i poniedziałek są u Ciebie. Po za ty mw sklepach są na tyle sensowne ceny ze praktycznie w każdym sklepie dostaniesz je najdalej na drugi dzień. Nie wiem z czym masz problem z dostępnościa części. to nei jest daihatsu czy TATA.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
cylinderek nie rób tak nie możesz tak zrobić bo jak to wyjmiesz nawet z cylinderkiem( cylinderek jest w środku bębna na samej górze on rozciska szczęki gdy wciskasz hamulec). to będzi ci uciekał płyn hamulcowy zapowietrzysz układ i kaplica

Ręczny jest czysto mechaniczny więc nie pisz bzdur.

w sklepach są na tyle sensowne ceny ze praktycznie w każdym sklepie dostaniesz je najdalej na drugi dzień. Nie wiem z czym masz problem z dostępnościa części.

Dokładnie. Ja ogólnie części zamawiam w sklepach i rano jak zadzwonię do nich to po pracy już mam do odbioru.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak miałem TDS-a to przejeździłem tak pół roku aż do sprzedaży, bo jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać. Jedna koło hamowało perfekcyjnie a drugie wg :P Ale na górce stał zawsze z jednym kołem działającym, więc jakoś nie paliło się...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.