Skocz do zawartości

BMW e60 530d wymiana pompy wody?


Tomas_2001

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temacik,bo też planuje wymienić.W sumie moja nie padła,no ale przezorny ubezpieczony:)

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą paski rolki i termostaty posprawdzać a w razie czego wymienić.Ja pompe wody zmieniałem w Holandii na ulicy przed domem....Sytuacja wiadomo na obczyżnie i tak dalej.Płyn zrzuć bo i tak nie połapiesz wszystkiego zeby wrocił do obiegu.Ja zrobiłem to w dwie godziny.Zaczynałem od pasa przedniego tego z góry co pod spodem ma zamki od maski obudowa chłodnicy wcześniej zasilanie od wiatraka i czujnik smrodu.Po tym uwolnij wąż idący dołem jest on na dwuch wciskach na obudowie na dole wiatraka.Wyciądasz wiatrak.Płyn dasz nowy tak więc nie przejmuj się bo będzie się lało i tak z bloku po pompie wody i termostacie głównym.Wszystkiego przez dół chłodnicy nie złapiesz.Ja zdemontowałem chłodnice wody bo dostęp jest zdecydowanie lepszy ale pogimnastykować się i zmienić pompe myśle że da rade zrobić to z chłodnicą.Ale zawsze można ją uszkodzic tak więc bezpieczeństwo jest wskazane.Jak juz wszystko wyciągłem miałem ja na widoku.U mnie łozysko najpierw piszczało a pużniej zaczeło się lanie przez nie.Samam pompa jest chyba na pięciu śrubach.Robiłem to dwa latka temu może ktoś z chłopaków z forum jakieś foty świeże zapoda.Powodzenia i pozdro Marcin 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja dzisiaj założyłem pompę SKF i obydwa ori termostaty. Główny był uszkodzony mechaniczne, miał ułamane obydwa plastiki, w których trzyma się ta blaszka ze sprężyną, ale widać że był od nowości bo musiałem odcinać uszczelkę metalową.

 

Po dwóch dniach od wymiany mogę powiedzieć, że różnica jest duża. Szybko łapie temperaturę, a i spalanie jakby trochę zmalało.

 

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.