Skocz do zawartości

BMW e39 m54b22 2x vanos 2001 rok dziwny problem z rana


bmwm54b222001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym użytkownikiem forum. W kwietniu tego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem bmw e39 2001 rok z silnikiem m54b22 automatyczna skrzynia biegów. Otóz czy szczęśliwym to się okaże gdyż mam dziwny problem z moją Beti. Auto spisywało się idealnie jednak po 5 miesiacach jak sprowadziłem ją z niemiec zaczeły dziać się dziwne rzeczy. Pierwsza usterka : Z rana na zimnym silniku auto dziwnie się trzęsie gdy dodam gazu i lekko chwyci temperaturę odrazu telepanie ustaje.Zmieniłem odme na oryginał zmieniłem dwie lamdy na oryginał zmieniłem 6 cewek na nóweczki ngk mimo to nadal się trzęsie z rana. Auto zachowuje sie tak jak by brakowało spalania na jednym cylindrze. Zmieniłem świece i dalej to samo ehh. Następny problem to abs esc komp pokazał czujnik lewe przednie koło zamieniłem na delphi potem założyłem boscha bo słyszałem , że delphi nie chodzi i mimo to dalej raz się zapala raz gaśnie przy dużej wigotności na zwenątrz. Czy ktoś zna taki przypadek ?

Poproszę o pomoc :( dodam , że cuda zaczeły się dziać przed założeniem sekwencyjnej instalacji gazowej stag 300. :( Auto ładne wygodne a tu takie jaja ehh !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziś sprawdzę i jeszcze tylko poproszę o podpowiedź gdzie ten czujnik się znajduje ? mniej więcej ? byc może bo to tak wygląda jak by widział złą temperaturę i potem jest problem ze ssaniem z rana dla tego mu za zimno. A co myślicie o ABS ESC ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten czujnik jest na pompie wody

ale teraz patrze na realoem i wychodzi na to że przy twoim silniku takiego czujnika nie ma .

ja stawiałbym na lewe powietrze ,jeśli uszczelki nie były od nowości wymieniane to na pewno są już twarde i nie spełniają swoich funkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

walczylem z tym tez mam m54

tylko ze b30

bylo tak

na disa

sprawdz

duza uszczelke-to co ze jest zawulkanizowana.ja scialem ja cala skalpelem i dopasowalem oring .jest git.

najlepiej podlacz z rana inpa.komputer prawde ci powie.

u mnie korekty krötkie szly na +25 (tzn .lewe powietrze)

popsikaj se sprejem do czyszczenia halulcöw i obserwuj obroty albo korekty na lapku.

z tylu (jak stoisz przed autem)po prawej stronie kolektora ssacego .masz trzy male gumowe zaslepki .jak sparchciale -wymien ,-jak latwo schodza -wymien.mikro pekniecia.

nieszczelnosc uszczelki pokrywy zaworöw lub korka do oleju .tez moze dawac takie efekty.

auto jak sie rozgrzeje sie rozszerza i uszczelnia .dlatego potem jest lepiej-czysta fizyka.

najwiekszy wplyw miala jednak uszczelka DISA(lub sama Disa masz walnieta.

odma i jej weze wszystkie tez lipa .lub zapchany splyw oleju z odmy do bagnetu .przekuj drutem moze sie zapchalo

zapalil ci sie juz zölty siönoiczek ,check engine(jak bedza mocniejsze mrozy to zablysnie.

:norty:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego tak jest jak napisałeś check już raz się zapalił ale po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu zgasł i już silnik chodził prawidłowo. Czyli trzeba oblecieć sporo rzeczy no nic w sobotę jasny garaż i rozpocznę poszukiwania. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już się zalogowałem na forum to pochwalę się co nie co moją Beatką :) foty nie są najlepszej jakości ale takie miałem. Staram się utrzymać ją w oryginale.

 

 

http://s23.postimg.org/5ubtsduh7/P1010465.jpg

http://s22.postimg.org/b1ezxdgi9/P1070768.jpg

http://s2.postimg.org/kg8el18yx/P1010396.jpg

 

A więc tak wygląda ta kapryśna Beata :)

 

Odrazu mówię nie na sprzedaż moze sie psuć szaleć nie oddam jej heh :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odrazu mówię nie na sprzedaż moze sie psuć szaleć nie oddam jej heh :mrgreen:

..."choćby niedźwiedź to ustoję?"...

http://img703.imageshack.us/img703/5871/cuah.jpg

Życzę powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.