Skocz do zawartości

E60 3.0d odma


gimer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nowy typ odmy bez filtra filcowego, taką > http://bmwcentrum.pl/odma-jednostka-odpowietrzajaca-m57n2-bmw-e60-e61-e65-e66-x5-e70-x6-e71-x3-e83-e90-e91-e92-e93,id347.html

czy taka odme sie wymienia czy nie? A jesli wymienia to co ile km?

 

Moje autko 2006 grudzień 135tys.

 

I drugie pytanie:

 

Co jest przyczyna mocnego pocenia rur ktore wchodza do chłodnicy intercoolera? I w intercoolerze zauwazylem olej :/ ???? A te rury cale mocno zachlapane,az caly fatruch osmarowaly niezle..bardzo mocno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seperator czyli odma tak? Czy co bo nie kojarze faktow teraz :D ????

 

aaa seperator odmy, a nawet jesli go rozebralem i jest czysty to i tak wymienic go???

tak jak juz pisalem mam ten nowy model odmy bez filtra, tylko cala plastikowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator oleju to potoczna nazwa ODMA

Olej i filtr oleju co 15 tys/ rok( olej castrol edge )

Odma 45 tys/ co 3 wymiana oleju biarac ze wymieniamy olej co 15 tys

Filtr powietrza co 30tys

Filtr kabiniowy co rok

Filtr paliwa co rok/30 tys km

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam wszystko co 15 tys. km:

filtr oleju

filtr paliwa

filtry kabinowe

filtr powietrza silnikowy

olej castrol edge 0w30

 

odmy od nowosci nie wymienialem, mam 135tys, jest ladna nic w srodku nie bylo jak ja odkrecilem i nie wiem czy wymieniac czy nie ;/

 

poza tym turbo juz mi puszcza,bo mam w intercoolerze olej ;/ i klapeczkami przy kolektorze ssacym (te co zamykaja doplyw powietrza zeby jak odpala sie byla wieksza kompresja) bryzga mi na caly silnik olej, tak ze od dolu jak patrze mam skrzynie i miske olejowa cala o bryzgana. SZOK 135tys i turbo :O zal,,, samochod mam od 6tys km z niemiec sprowadzony, z salonu, zal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2007r. pazdziernik, malo jezdze w kolo komina,

 

hmm nie wiem jak te klapeczki sie nazywaja fachowo, ale wiekszosc ludzi je wyrzuca, zeby uniknac ich popekania i wpadniecia gdzies...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Głównie powinno się wymieniać obudowę ponieważ w środku jest sprężyna i membrana która się zużywa z czasem a że nie da się kupić samej obudowy to trzeba cały komplet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

(...)

poza tym turbo juz mi puszcza,bo mam w intercoolerze olej ;/ i klapeczkami przy kolektorze ssacym (te co zamykaja doplyw powietrza zeby jak odpala sie byla wieksza kompresja) bryzga mi na caly silnik olej, tak ze od dolu jak patrze mam skrzynie i miske olejowa cala o bryzgana. SZOK 135tys i turbo :O zal,,, samochod mam od 6tys km z niemiec sprowadzony, z salonu, zal

 

Już myślałem że to mnie pech dopadł - u mnie regeneracja turbiny przy 170 tys :)

 

Do powyższych danych o wymianach dodam:

Skrzynia biegów (automat) : 30 tys co dwie wymiany oleju - ja też uważam że wymiana co 15 tys oleju w silniku jest OK bo to co podaje producent to jest fikcja i co do silnika i skrzyni automatycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie czy do tej odmy http://allegro.pl/filtr-odmy-odma-separator-oleju-bmw-e60-e61-525-d-i3951177563.html do e60 530d jest jeszcze taki mały filterek czy to co jest tylko na aukcji???

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To elegancko dzisiaj zamówię i jakoś w przyszłym tygodniu zacznę zabawę z odma.

Dzięki za info

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.