Skocz do zawartości

e39 528i odpala i zaraz gaśnie


radzikj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku dni mam problem z moją Betką... pewnego dnia rano (wilgotno, mżawka) jak zbierałem się do pracy ładnie pięknie odpaliła (start, wzrost obrotów, po ułamku sek. równanie się obr.), dowiadując się, że dostałem dzień wolny (heh) wracam do samochodu (trochę nagrzana, koniec niebieskiego pola) i... odpala, wzrost obrotów, wyrównanie i... zdechła. Myślę może coś nie załapała, jeszcze raz i... to samo... za trzecim razem nawet nie odpaliła tylko pokręciłem kilka sek. 4ty raz to odpaliła i zgasła... Dotykanie gazu po odpaleniu nic nie daje, tak jakby odcinało dopływ paliwa. Przypomniałem sobie, że w szafce w pracy zostawiłem portfel z immobilajzerem. Po powrocie z tym ustrojstwem nagle zadziałała, niby problem rozwiązany - immo musi być w samochodzie, ale.... Podjechałem do kumpla na 30 minut. Mój szczęśliwy powrót do domu został przerwana przez... to samo :/ odpala i zaraz gaśnie... Dzisiaj samochód jest u lakiernika i z ciekawości kazałem mu odpalić. Za pierwszym razem taka sama sytuacja - odpala i zaraz gaśnie, za drugim razem odpaliła.

 

Oglądałem wiele tematów na forum i jest tyle hipotez co części w samochodzie :( Może takie opisanie mojej sytuacji pomoże komuś wskazać problem mojej Buni...

 

Wcześniej samochód nie miał ŻADNYCH, ale to ŻADNYCH problemów z odpalaniem, jazdą na wysokich/niskich obrotach, gaśnięciem, centralnym zamkiem, nierównym biegu jałowym, wycieki ŻADNE, w baku ok. 40 litrów paliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pompa. Bo gdyby była to pompa miał byś duże kłopoty (w zależności od zużycia/przytarcia) z odpalaniem i potem już z jazdą. Auto by się dusiło dławiło lub straciło część mocy.

 

Ja myślę, że to któryś z czujników może nawalać. Musisz jechać na odczyt błędów i parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak takie objawy to w pierwszej kolejności pompa

będzie chodzić na wolnych obrotach i nie reagować na dodawanie gazu

miałem tak wiosną i od wymiany śmiga bez problemu

w końcu wytrzymała 350ooo km a i Twoja pewnie ma z tyle

 

zamienniki nawet te najtańsze dają rade bez problemu tylko nie wiadomo ile km zrobią

to akurat wiem bo pomagam kumplowi w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakby to była pompa to - logicznie myśląc - miałbym takie problemy jak wymienił danielxc717... Jak już załapie to nie ma z samochodem problemów (chyba, że tak objawiają się te problemy jak pompa zaczyna się psuć), nic nie przerywa, ciągnie w każdym zakresie obrotów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem podobne problemy na poczatku dziwnie odpalal nie rowno pracowal przez chwilke po rozgrzaniu gitara,problem poglebial sie tzn ze po kilku miesiacach odpalal za 2 razem i po odpaleniu bylo czuc nie przepalone paliwo i nie rowno pracowal przez chwilke.A zima to po 10 razy musialem krecic zeby odpalil.No i w koncu pojechalem pod kompa wyszlo czujnik polozenia walu i czujnik temperatury silnika po wymianie odpala pieknie i rowniotko pracuje po odpaleniu.Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Cześć

Może ktoś pomoże

Mam podobne problemy. Zaczęło się od odpalenia i nierównej pracy. Po nagrzaniu działala bez problemu.... Do czasu... Gdy chciałem odpalić go następnego dnia to nie chce zapalić. Tak ta 1 s i gasnie.

Sprawdziłem wszystkie szczelności. Pompe paliwa sprawdziłem i działa.

Może jakiś pomysł? Żadna kontrolka się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie odpala

Paliwo i ciśnienie ok. Sprawdzałem podaje paliwo jest ciśnienie.

Samochód przestał działać z dnia na dzień. Przed tym jak przestał odpalać miał obiawy takie jakby brał gdzieś lewe powietrze.

Odpalal wariował na obrotach gdy dawałem gazu gasł. Musiał się rozgrzać żeby działał poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.