Skocz do zawartości

E60 3.0D minimalnie Faluje obrotościomierz


grisza1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem w e60 3.0d przedliftowa jak odpale auto minimalnie buja mi obrotosciomierz dodam ze to nie wtryski wszystkie sa praktycznie idealne maja bardzo dobre korekty gdzie szukac jeszcze przyczyny ? na komputerze nie pokazuje zadnych błedów w silniku.Silnik równo pracuje nie buja nim.Denerwuje mnie to bo obrotosciomierz powinien stac równo i nie ruszac sie a on lekko podbija.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc sluchamy znawcę tematu :duh:

Dla mnie jeżeli obroty na cyfrowym wskaźniku są idealne to jest to wiarygodne wskazanie i nie brnę dalej szukając problemu tam gdzie go nie ma...

Ty natomiast durnowato doradzasz żeby gość zaczął powoli grzebać w czymś o czym zapewne nie ma pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede szukał tego w ukrytym menu bo to mi nic nie da a fakt faktem i tak obroty lekko faluja wiec przyczyna musi leżeć gdzie indziej.I musze sprostować obrotościomierz nie faluje na zimnym po odpaleniu auta tylko jak juz sie nagrzeje auto.Dodam ze wtryski mam sprawne bo w innym bmw e6o te wtryski działaja normalnie i nie ma falowania na obrotościomierzu.No zastanawia mnie jeszcze ten moduł świec mam go niby mieć juz na wtorek zamontuje i zobaczymy ale wątpie zeby to było to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego-prosimy Cię-koledzy wyżej piszą prawidłowo-dostałeś wskazówkę zaraz pod swoim tematem, że odnośnie "obrotościomierza" nikt nic nie wie...nie pisz tak, bo to naprawde razi w oczy...

Co do problemu, to radziłbym sprawdzić w INPIE jakie są obroty czy faktycznie się wahają-jeśli w takim zakresie się wahają jak na tym filmiku i nie odczuwasz tego w aucie to na 99% obroty są ok. Mam podobny problem czasami po calodziennej jeździe po mieście w korkach i wygląda to identycznie jak u Ciebie, ale ja wtedy wyrażnie mogę odczuć wibracje budy i przy otwartych szybach usłyszeć że inaczej pracuje motor (ale mój to traktor więc każdą zmianę słychać) i też nie wiem czym to jest spowodowane-pytałem magików i kazali przyjechac żeby się podpiąć, ale problem że to raz jest, a raz nie i cięzko wyczuć kiedy będzie falował.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc sluchamy znawcę tematu :duh:

Dla mnie jeżeli obroty na cyfrowym wskaźniku są idealne to jest to wiarygodne wskazanie i nie brnę dalej szukając problemu tam gdzie go nie ma...

Ty natomiast durnowato doradzasz żeby gość zaczął powoli grzebać w czymś o czym zapewne nie ma pojęcia...

 

A my jesteśmy po to zeby pomoc a nie mędrkowac jak ty !

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To więc sluchamy znawcę tematu :duh:

Dla mnie jeżeli obroty na cyfrowym wskaźniku są idealne to jest to wiarygodne wskazanie i nie brnę dalej szukając problemu tam gdzie go nie ma...

Ty natomiast durnowato doradzasz żeby gość zaczął powoli grzebać w czymś o czym zapewne nie ma pojęcia...

 

A my jesteśmy po to zeby pomoc a nie mędrkowac jak ty !

A co ty się tutaj tak napomagales panie wszech wiedzący?

Czym blysnales?,tym ze gość pisze o falowaniu wolnych obrotów a ty się go pytasz;

Czy te obroty falują w jakimś przedziale? Np 1500-2000 ob/min. Sugestie szperania w ukrytym nic nie pomogą cos musi byc nie halo.

Nie halo to ty masz pod deklem :evil:

... i bynajmniej nie deklem silnika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z sumą numeru vin ? mam te liczby dodać ? bo jeżeli tak to mi wychodzi 38 wpisałem to i tu mam filmik jak u mnie to wygląda ale na pozycji 7 nie ma temp ani obrotów chyba ze coś zle robie? na pozycji 7 mam jakięś kodierdaten http://www.youtube.com/watch?v=Nv9LEFkc9as&feature=youtu.be
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.