Skocz do zawartości

Duże drgania na biegu jałowym


Wujek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pomocy przy diagnozie usterki.

Dzisiaj podczas jazdy po mieście, w pewnym momencie gdy zatrzymałem samochód na światłach zaczął on bardzo mocno wibrować. Po lekkim naciśnięciu pedału gazu (powyżej 1000 obr./min.) drgania te ustępują.

Dodam, że od jakiegoś czasu czułem zwiększone wibracje podczas ruszania oraz przy wciskaniu sprzęgła słyszę jakieś skrzypienie.

Silnik to N47D20A 143KM, przebieg: 209 tys.

Kilka miesięcy temu wymieniałem tarczę sprzęgła (koło zamachowe zostało stare).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę można jeździć, ale mocniej dostaje w kość cały układ napędowy. Lepiej jak najszybciej wymienić jeśli chcesz uniknąć większej awarii.

Co może się zepsuć jeśli będę z tym jeszcze jakiś czas jeździł?

Najbardziej po du...e dostaje skrzynia biegów a najbardziej łożysko na wału sprzęgłowym.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłę można jeździć, ale mocniej dostaje w kość cały układ napędowy. Lepiej jak najszybciej wymienić jeśli chcesz uniknąć większej awarii.

Co może się zepsuć jeśli będę z tym jeszcze jakiś czas jeździł?

Najbardziej po du...e dostaje skrzynia biegów a najbardziej łożysko na wału sprzęgłowym.

Czy zatem można na tym przejechać powiedzmy ok. 500km, bo tyle potrzebuję..

Jaki może być następny objaw? Czy przeniesienie napędu wewnątrz koła zamachowego może się zupełnie zerwać i samochód stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej po du...e dostaje skrzynia biegów a najbardziej łożysko na wału sprzęgłowym.

Czy zatem można na tym przejechać powiedzmy ok. 500km, bo tyle potrzebuję..

Jaki może być następny objaw? Czy przeniesienie napędu wewnątrz koła zamachowego może się zupełnie zerwać i samochód stanie?

To zależy od wielu czynników tzn. czy te 500 kilometrów to trasa autostradą czy drogami bocznymi bo lepiej jak już bardzo potrzebujesz jechać to jednostajną prędkością i unikać niskich obrotów silnika, wrzuć lepiej filmik jakie drgania ma twój silnik wtedy lepiej można ocenić czy dwumasa jest w stanie agonalnym czy to pierwsze objawy rozpadania się jej, bo tak to ciężko ocenić.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej po du...e dostaje skrzynia biegów a najbardziej łożysko na wału sprzęgłowym.

Czy zatem można na tym przejechać powiedzmy ok. 500km, bo tyle potrzebuję..

Jaki może być następny objaw? Czy przeniesienie napędu wewnątrz koła zamachowego może się zupełnie zerwać i samochód stanie?

To zależy od wielu czynników tzn. czy te 500 kilometrów to trasa autostradą czy drogami bocznymi bo lepiej jak już bardzo potrzebujesz jechać to jednostajną prędkością i unikać niskich obrotów silnika, wrzuć lepiej filmik jakie drgania ma twój silnik wtedy lepiej można ocenić czy dwumasa jest w stanie agonalnym czy to pierwsze objawy rozpadania się jej, bo tak to ciężko ocenić.

 

Samochód drży na biegu jałowym jak stary traktor. Mam wrażenie, że wszystkie śrubki się wykręcają.

Jak tylko znajdę chwilę, to coś wrzucę.

Mogą to być też poduszki zawieszenia silnika i/ lub skrzyni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej po du...e dostaje skrzynia biegów a najbardziej łożysko na wału sprzęgłowym.

Czy zatem można na tym przejechać powiedzmy ok. 500km, bo tyle potrzebuję..

Jaki może być następny objaw? Czy przeniesienie napędu wewnątrz koła zamachowego może się zupełnie zerwać i samochód stanie?

To zależy od wielu czynników tzn. czy te 500 kilometrów to trasa autostradą czy drogami bocznymi bo lepiej jak już bardzo potrzebujesz jechać to jednostajną prędkością i unikać niskich obrotów silnika, wrzuć lepiej filmik jakie drgania ma twój silnik wtedy lepiej można ocenić czy dwumasa jest w stanie agonalnym czy to pierwsze objawy rozpadania się jej, bo tak to ciężko ocenić.

 

Samochód drży na biegu jałowym jak stary traktor. Mam wrażenie, że wszystkie śrubki się wykręcają.

Jak tylko znajdę chwilę, to coś wrzucę.

Mogą to być też poduszki zawieszenia silnika i/ lub skrzyni..

Poduszki skrzyni nie robią takich drgań jak już to bardziej poduszki silnika ale lepiej wrzuć filmik ale jak piszesz że drży jak stary traktor to lepiej nie ryzykuj i wymień koło dwumasowe.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie, lekkie szarpanie na jalowym, klekot przy puszczaniu sprzegla. Mechanik zdiagnozowal dwumase, a ze bylem po wymianie turbiny na nowa (5 k w plecy) postanowilem poczekac z tym troche. Jezdzilem tak z 3 miesiace, zrobilem ponad 500 km, nawet sie przyzwyczailem lol... Sporo osob z tym jezdzi czekajac na poprawe nastrojow konsumenckich... Swoja droge polecam kupic samemu czesc na allegro - mechanicy ladnie łoją na dwumasach, kupujac sam zaoszczedzilem ponad 800 PLN!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie, lekkie szarpanie na jalowym, klekot przy puszczaniu sprzegla. Mechanik zdiagnozowal dwumase, a ze bylem po wymianie turbiny na nowa (5 k w plecy) postanowilem poczekac z tym troche. Jezdzilem tak z 3 miesiace, zrobilem ponad 500 km, nawet sie przyzwyczailem lol... Sporo osob z tym jezdzi czekajac na poprawe nastrojow konsumenckich... Swoja droge polecam kupic samemu czesc na allegro - mechanicy ladnie łoją na dwumasach, kupujac sam zaoszczedzilem ponad 800 PLN!

Za ile kupiłeś?

Jaki masz silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czytam te posty i mam nie lada zagłostkę, wymieniłem kompletne sprzęgło z łożyskiem i kołem dwumasowym. Wszystko działało idealnie, po przejechaniu 20 tys. km czyli teraz z nastaniem mrozów pojawiły się wibracje na biegu jałowym. Nie wierzę, żeby koło dwumasowe wysiadło po 20 tys. km.

Sprawdziłem świece, przekaźnik i stawiałbym bardziej na common raila. Samochód ma już nalatane 240 tys. km i poprzedni dwumas wysiadł dopiero przy 220 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam tu zdjęcia z INPY, jakość kiepska bo nie zmieniłem ustawień drukarki i wydruki z INPY poszły gdzieś w pi...u. Sorry za to ale może pomożecie w odczycie.

Dodatkowo dwa błędy mi wywala. Pomocy co dalej?

 

http://images69.fotosik.pl/513/c9e48900f9aeb36dmed.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/513/62b8aa64bb9e077bmed.jpg

 

http://images67.fotosik.pl/514/b42bef2d57529d0amed.jpg

 

http://images69.fotosik.pl/513/9cf217853592b2d1med.jpg

 

http://images70.fotosik.pl/512/20cdd3fc0409dd3dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie,

 

Ostatnio zauważyłem, że od czasu do czasu (raz na tydzień, dwa) na biegu jałowym pojawiają się drgania na podłodze i fotelu. Czym to może być spowodowane?

 

 

Dodatkowo czasami (też występuje to nieregularnie) występują drgania jak ruszam samochodem wrzucając z biegu 1 na 2. Dość mocna rzuca budą. Co to? Występuje to najczęściej po długiej jeździe w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.