Skocz do zawartości

[E46 316i] nie odpala.Uszkodzony immo


Poldek119

Rekomendowane odpowiedzi

31go pojechałem na groby jak wróciłem i chciałem uruchomić autko po przekręceniu kluczyka tak jak by coś pykło w okolicach środka auta (pod radiem).

Auta już nie odpaliłem to znaczy nie kręcił rozrusznik kontrolki ok elektryka działała.

Po próbie odpalenia na pych o dziwo wszystko wróciło do normy aż do dzisiaj problem się powtórzył.

Ważne informacja to taka że auto w 98% musiałem odpalać kluczykiem serwisowym.

Jak chciałem odpalić normalnym odbywało się to tak.Odpalałem serwisowym i jak już auto jechało w czasie jazdy wyjmowałem serwisowy i wkładałem normalny i odpalałem auto (z kluczyka nie na pych).

Kluczyk jeżeli chodzi o otwieranie , zamykanie drzwi z pilota działa.

Chodząc po necie wygląda na immo.Jakieś pomysły sugestie ?

Gdzie szukać pomocy w Gdańsku znacie jakiegoś speca od takich przypadków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31go pojechałem na groby jak wróciłem i chciałem uruchomić autko po przekręceniu kluczyka tak jak by coś pykło w okolicach środka auta (pod radiem).

Auta już nie odpaliłem to znaczy nie kręcił rozrusznik kontrolki ok elektryka działała.

Po próbie odpalenia na pych o dziwo wszystko wróciło do normy aż do dzisiaj problem się powtórzył.

Ważne informacja to taka że auto w 98% musiałem odpalać kluczykiem serwisowym.

Jak chciałem odpalić normalnym odbywało się to tak.Odpalałem serwisowym i jak już auto jechało w czasie jazdy wyjmowałem serwisowy i wkładałem normalny i odpalałem auto (z kluczyka nie na pych).

Kluczyk jeżeli chodzi o otwieranie , zamykanie drzwi z pilota działa.

Chodząc po necie wygląda na immo.Jakieś pomysły sugestie ?

Gdzie szukać pomocy w Gdańsku znacie jakiegoś speca od takich przypadków ?

 

mam to samo , do tej pory nie rozwiązałem problemu .

Odpalam z serwisowego , po odpaleniu z serwisowego i nie zamknięciu auta , odpali z normalnego z pilota , każde zamknięcie/otwarcie auta wiąże się z odpalaniem z serwisowego, ktoś z forum oferował mi pomoc za 120zł z tym , że był z drugiego końca polski , problem rzekomo dotyczy ews-u , synchronizacja z poziomu inpy nic mi nie dała, będe miał czas to uderzę na ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu synchronizacja ews-u z dme/dde nic nie da poniewaz problem wystepuje w komunikacji kluczyka z ewsem poprzez rolling code, w serwisie bmw powiedza ci ze do wymiany kluczyk i tyle, odpala ci ze zwyklego jak wlozysz odrazu po serwisowym poniewaz w serwisowym kluczyku masz dobrze dzialajaca pastylke z tym ewsem i rozbraja immo a po wyjeciu kluczyka dzialajacego masz okolo 10 sekund na odplalenie auta czymkolwiek, nawet srubokretem, dlatego trybi, jak wylaczysz wszystko w aucie zeby byla grobowa cisza to zauwaz ze jak przekrecisz na zaplon dobrym kluczykiem to slychac takie cykniece z okolic kolumny kierowniczej, po wyjeciu kluczyka ze stacyjki po okolo 10-15 sek tez slychac cykniecie, to przekaznik rozrusznika, moge sie zalozyc ze w tym kluczyku nie dzialajacym nie ma cykniecia, jaka masz wersje ewsu? jaki kluczyk w jakim ksztalcie? jest na to sposob ale niestety treba miec sprzet, jak co to pisz pw, ja jestem z zachodniopomorskiego,

 

ps. cos takiego moze sie zdarzyc jak macie slaby akumulator, to ten kod zmienny moze sie rozjechac i lipa z kluczykiem, juz sie sam nie nastawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tu nie masz racji.

Auto nie chciało odpalić na żadnym kluczyku.Odpaliło tylko na pych.

Od tego momentu jest jak dawniej.

 

Czyli:

Odpalam przez kluczyk serwisowy.Nawet po wyjęcie i od razu wsadzeniu drugiego kluczyka auto nie odpala.

Odpala natomiast gdy odpalę serwisowym i w tracie jazdy zmienię kluczyk.Robie to co jakiś czas by naładować baterie.

Mam jakiś błąd w immo bo taki błąd wskazywał komputer (nie laptop tylko jakiś diagnostyczny) jak kupowałem auto czyi ponad rok temu.

 

Problem nadal nie rozwiązany :( bo się nie powtorzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem. Opisz wszystko dokładnie, ile masz kluczyków, jakie, w jakim kształcie, auto rocznik, czy słychać cyknięcie na obu, jak wymieniasz kluczyk podczas jazdy? to znaczy ze wyłączasz silnik i później wkładasz drugi i auto odpalasz na pych siłą pędu samochodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw e46 rok 2000 316i

Kluczyki sa dwa :

pierwszy normalny :

działa wszystko oprócz odpalania auta.

http://obrazki.elektroda.pl/6001721700_1320792219.jpg

oraz drugi :

http://img713.imageshack.us/img713/7267/kluczy.jpg

 

Cykanie sprawdzę później i dopisze bo dałem auto bratu.

Tak jak napisałeś zmieniam podczas jazdy ale odpalam normalnie z kluczyka nie na pych.Odpalam przy wciśniętym sprzęgle.

Tym samym kluczykiem czyli nr 1 nie daje rady odpalić jak auto stoi.

Nie daje rady odpalić auta jak odpalę nr 2 wyłączę auto i odplam nr 1.Jak jakiś kolega pisał wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom ok. Ale jak wsiadziesz do auta odpalisz najpierw jednym kluczykiem i pozniej wylaczysz auto i odrazu bez wysiadania wkladasz drugi kluczyk i przekrecasz to nie odpala? powinno bo co za roznica czy toczy sie auto czy stoi. chodzi o ten czas. mozesz sprawdzic czy juz tak sprawdzales?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam mam ten problem właśnie... wczoraj przyjechałem normalnie z podróży.. cały weekend jechałem odpalałem i normalnie wszystko OK.. nagle dziś rano..

 

wkładam kluczyk,..

coś cyknie

i jak chce uruchomić to nic......

 

kogo wezwać najpierw ? bo ja nigdzie nie pojadę.. ani nie zaholuje bo mam automat. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.