Skocz do zawartości

[e60] 530d błąd e18f


cypisek21

Rekomendowane odpowiedzi

Za kazdym razem jak podłączam komp wywala mi błąd e18f

ciezko mi sie doszukac o co mu chodzi??

podejrzewam ze cos z modułem BT

mam tam telefon oryginalny z bmw karty sim nie wkładałem telefon wyciagnalem bo mial lekko spuchnieta baterie..

piatka żony wiec nawet nie próbowala parowac telefonu z samochodem....

podpowiedzcie co moze byc padniete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie co to moze byc??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co inpa pisze to wiem ale jak to łajno usunąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
znalzelm tylko ze to blad rejestru, zapewne cos z magistrala can, mysle ze nie nalezy sie przejmowac

Wysypał się rejestr BT, dokładnie cytując,

"Der Fehler tritt auf, wenn man neue, dem MOST-GW unbekannte Geräte einschleift und die dann "Hallo" sagen.

Oder das MOST-GW hat Alzheimer und lernt täglich neue Geräte kennen", spróbuj odłączyć moduł BT lub go zrestartować, nie spotkałem się z tym problemem jedynie co znalazłem na forach niemieckich.

Link do strony: http://www.e60-forum.de/print.php?threadid=13377&page=1&sid=25a06a9b45c5d9be3e8a803435384c29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje w tym tyg cos tam pogrzebać.

 

jak sie uda podasz dane do wysylki flachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje w tym tyg cos tam pogrzebać.

 

jak sie uda podasz dane do wysylki flachy

Bez przesady daj znać jakie efekty :cool2: Masz tu jeszcze materiały na temat modułu mostgw (mulf), http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=4&t=123952,

 

Zrób tak moduł mulf/moduł bluetooth, który znajduję się w bagażniku po lewej stronie przy nadkolu (trzeba zdjąć pokrycie) i wystarczy go odłączyć (musi być odłączone zasilanie i światłowód) i wtedy wszystko powinno wrócić do normy ...

 

Objawy wariacji tego modułu to radio raz działa raz nie, sterowanie z kierownicy podobnie, ekran nawigacji gaśnie lub się restartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

U mnie tez wyskakuje ten blad i jest to ostatni blad który mi został do wyeliminowania i e60 bedzie czysta :wink:

 

Z tego co udało mi sie wyczytać Blad w module MOSTGW E18F to blad komunikacji miedzy multimediami w aucie często powodem tego bywa uszkodzony MULF (Bluetooth) i wtedy szaleje idrive radio itd.

 

Ale ten blad moze rownież wypluc jeżeli inny element tego środowiska multimedialnego bedzie zepsuty lub odłączony - sygnał światłowodu nie wraca i sypie błędem.

 

U mnie idrive radio głośniki DVD dzisiala bez problemu jeszcze nie sprawdzałem Bluetooth ale mam problem z czytnikiem cd i ZMIENIARKA sprzęty są sprawne a ich poprostu nie widzi bardzo możliwe ze u mnie tez powodem tego jest padniety Bluetooth mam auto z 2006 wiec moze siedzieć ten wadliwy.

 

To ciekawa zagadka która zostawiam sobie na letnie popołudnia przy browarze :cool2: ale sugesti chętnie posłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez domyslam sie ze o bt chodzi... wiec cos z czasem przy tym pokombinuje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podlaczajac się pod temat w mojej 325 nie mogę włączyć modułu bloototh, a chciałem połączyć telefon. Tam mam Navi professional. Kompa jeszcze nie zdążyłem podłączyć, brak czasu. Spróbuję zrobić to dzisiaj. Czy to będzie raczej uwalony moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podlaczajac się pod temat w mojej 325 nie mogę włączyć modułu bloototh, a chciałem połączyć telefon. Tam mam Navi professional. Kompa jeszcze nie zdążyłem podłączyć, brak czasu. Spróbuję zrobić to dzisiaj. Czy to będzie raczej uwalony moduł?

Może być moduł, może być wiązka światłowodowa, może być zasilanie, może być wina telefonu ... :cool2: wystarczy, żeby magistrala i-bus była uszkodzona i problem gotowy :mad2:

Edytowane przez ramos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega cypisek zajmie sie tym na wiosne ;) narazie kolezanka małżonka wydała zakaz zblizania sie do garazu ;) uznala to za rodzaj uzależnienia i walczy z tym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jakieś nowe doniesienia w sprawie? :mrgreen:

Kolega cypisek21 miał dać znać czy coś się zmieniło po zabiegu odpięcia urządzenia :D

 

 

NIE CYTUJEMY.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

jasne;)

 

blad prawdopodobnie powodował moduł bezpieczenstwa nie wiem co to ma wspolnego ale po wymianie modułu błędu nie ma.. moduł psuł sie etapami... najpierw wywalało go na mrozie a pol roku pózniej przestał dzialać modul wymienilem zakodowalem i problem zniknał zarówno ze strony bezpieczenstwa jak i e18f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie tez blad E18F...

 

Wczesniej mialem fabryczny telefonw podlokietniku.

Wymienilem modul MULF. Wszystko zostalo przeprogramowane i temac moge korzystac z mojego samsunga w aucie.

Niby wszystko ok, ale blad jest. Objawy? Latem, przy wysokich temp (chyba, ze to zbieg okolicznosci), radio przerywalo. nic poza tym.

Teraz podczas rozmowy czasem zdarza sie tak, ze niby w iDrive widacpolaczenie telefoniczne, na telefonie wlaczony jest bluetooth, a mimo to rozlacza polaczenie z telefonem. Rozlaczenie trwa raz krocej, raz dluzej. Czasem znow sie sam polaczy z telefonem, czasem nie.

 

Co to moze byc? Mulf zdycha?

F30 330i, 252 hp, xDrive, 2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
tez mam ten bład i raz na jakiś czas pada radio /spalanie i itd , co radzicie wina BT ????
było e32 735 automat e34 524td automat, e36 320i , e36 323i perełka ;( automat, e38 740 i automat , e32 735 automat , e39 528i automat :) ,obecnie e39 520 i e39 523i e65 730d individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
U mnie tez blad E18F...


Wczesniej mialem fabryczny telefonw podlokietniku.

Wymienilem modul MULF. Wszystko zostalo przeprogramowane i temac moge korzystac z mojego samsunga w aucie.

Niby wszystko ok, ale blad jest. Objawy? Latem, przy wysokich temp (chyba, ze to zbieg okolicznosci), radio przerywalo. nic poza tym.

Teraz podczas rozmowy czasem zdarza sie tak, ze niby w iDrive widacpolaczenie telefoniczne, na telefonie wlaczony jest bluetooth, a mimo to rozlacza polaczenie z telefonem. Rozlaczenie trwa raz krocej, raz dluzej. Czasem znow sie sam polaczy z telefonem, czasem nie.


Co to moze byc? Mulf zdycha?

 


Hej, mam podobnie E18F i E18C MOSTGW i u mnie czasami jest tak, że CCC po prostu się nie uruchamia. Jak odpalam rano na zimnym to wszystko działa, jak się w środku nagrzeje itd to po ponownym uruchomieniu auta jest czarne tło i znak BMW i już się nie uruchamia. Straszyli mnie, że to trzeba naprawić cala navi i koszt od 700 do 1000.


Udało Ci się to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam. Czy są jakieś nowe informacje w sprawie pozbycia się błędu E18F? Jakieś spostrzeżenia?

Błąd pojawił się z chwilą wymiany radia. 

Wszystko działa poprawnie, Bluetooth, telefon kto.

Jedny błąd do usunięcia i już trochę z tym walczę.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.