Skocz do zawartości

Pasek klinowy


daniell-gda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , od jakiegoś czasu mam kłopot z paskiem klinowym długim , a dokładniej piszczy jak jest zimny na kółku alternatora , kilka dni temu dałem krople wody na kółko alternatora i przestał pasek piszczeć na chwilę , myślę że wymiana paska załatwi kłopot z piskiem przy okazji wymienię pasek kompresora klimatyzacji , paski nie wyglądają na stare , jakie paski najlepiej montować ? jakie symbole pasków są w 320d 163km 2005r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z czesciami ci dobiora, zamiennikow jest cala masa, ceny tez rozne.

Jak im dasz nr. nadwozia napewno cos sie znajdzie.. :norty:

Wymiana tez jest b. prosta - wystarczy polizowac napinacz paska... klucz chyba 16. :cool2:

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem w ASO pasek klinowy + alternatora koszt ok. 240 zl . wszystko ucichło a rano zawsze przy zimnym miałem " Swiszczenie"

Paski się ząbkują i wydają dziwne odgłosy :mrgreen:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem w ASO pasek klinowy + alternatora koszt ok. 240 zl . wszystko ucichło a rano zawsze przy zimnym miałem " Swiszczenie"

Paski się ząbkują i wydają dziwne odgłosy :mrgreen:

 

tak samo mam z rana , i wydaje mi się że nowy pasek np. continetala nie załatwi sprawy , 240zł razem z wymianą w ASO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob na roznych forach poleca brac tylko i wylacznie paski z ASO.

Maja one troche inna "fakture", taki meszek, przez co nie wydaja dziwnych dzwiekow.

 

Poza tym, podobno nawet markowe paski kupione w hurtowniach potrafily sie zuzyc po paru latach.

Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem w ASO pasek klinowy + alternatora koszt ok. 240 zl . wszystko ucichło a rano zawsze przy zimnym miałem " Swiszczenie"

Paski się ząbkują i wydają dziwne odgłosy :mrgreen:

 

tak samo mam z rana , i wydaje mi się że nowy pasek np. continetala nie załatwi sprawy , 240zł razem z wymianą w ASO ??

 

Cena 240 z wymianą .

 

Numer części

Pasek klinowy - 11287790450 cena 197,35 zł.

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piszczy, to duża szansa, że napinacz już nie wyrabia. Fakt, ten z ASO najlepszy i najdłużej wytrzymał, jednak po jakimś czasie i tak się podda. Po wymianie napinacza, nawet Conti po 3 tyś km jest bezgłośny - nie licząc momentu odpalenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak luzować pasek kompresora klimatyzacji??

jaka firma robi ori paski do bmw ???

 

 

widze ze masz silnik m47n2 więc drugi krotszy pasek napedza pomope wspomagania a nie kompresor klimy i wlasnie tu trzeba sobie poradzic bez napinacza bo go nie ma .

Ja zalozylem pasek na cale kolo pompy i tyle ile starczy na kolo pasowe (tlumik drgan) klucz 22mm nasadowy na kolo pasowe i obracasz zgodnie z ruchem wskazowek zegara i wpychasz pasek na kolo pasowe u mnie poszlo bez problemu .

 

Paski wymienione na CONTI i nic nie piszczy , zreszta przed wymiana tez nie piszczalo , wymienilem przy okazji napinacza i rolki .

http://img845.imageshack.us/img845/904/logoqlq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak luzować pasek kompresora klimatyzacji??

jaka firma robi ori paski do bmw ???

 

 

widze ze masz silnik m47n2 więc drugi krotszy pasek napedza pomope wspomagania a nie kompresor klimy i wlasnie tu trzeba sobie poradzic bez napinacza bo go nie ma .

Ja zalozylem pasek na cale kolo pompy i tyle ile starczy na kolo pasowe (tlumik drgan) klucz 22mm nasadowy na kolo pasowe i obracasz zgodnie z ruchem wskazowek zegara i wpychasz pasek na kolo pasowe u mnie poszlo bez problemu .

 

Paski wymienione na CONTI i nic nie piszczy , zreszta przed wymiana tez nie piszczalo , wymienilem przy okazji napinacza i rolki .

 

Dzięki za podpowiedz , a jak luzowałeś napinacz długiego paska ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

bardzo łatwa jest wymiana ,odkręcamy dolot powietrza osłona przednia 3 małe torksy

jak kolega tu na forum pisał klucz 22 nasadowy kręcimy kołem pasowym zgodnie ze wskazówkami zegara odpychamy pasek od siebie i pasek mały schodzi ,

do dużego paska luzujemy napinacz torksem duży 50 i pasek schodzi , zamontowałem pasek oryginalny bmw ma małe włoski na klinach i nie piszczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
panowie parę miesięcy temu założyłem komplet pasków conti i wszystko super i cicho po dziś dzień

więc to psioczenie na conti to trochę nie zrozumiałe dla mnie

poza tym pasek 6pk miał taki mikro mikro meszek w środku a 4pk to musi być pasek elastyczny

Potwierdzam, od prawie roku cisza.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też piszczało, wymieniłem pasek i rolki z napinaczem 2 razy (drugi raz na gwarancji), po jakimś czasie zaczynało piszczeć znowu (stąd wymiana gwarancyjna) - pasek Conti z tym filcem.

Ostatecznie okazało się, że piszczał alternator (dokładnie to chyba łożysko), który został zregenerowany i wreszcie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Chciałbym odkopać temat.

Po rozkodowaniu VINu na realoem wypluwa mi 2 paski wieloklinowe, który mam wybrać do E90 2008 pre-lci N47 177hp?

Contitech 6PK1698 czy 6PK1836?


Bo ustaliłem, że koło pasowe potrzebuję 11 23 7 823 191 czyli CORTECO 80004879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.