Skocz do zawartości

[540iA] Cieknący olej


skura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem nie dawno e39 540ia (M62B44) ,po kilku dniach zauważyłem że gdzieś z silnika leci olej ,okazało się że to uszczelki pod pokrywami zaworów ,wymieniłem je na nowe ,przy okazji wszystkie uszczelki na kolektorze i odme ,myślałem że to załatwi sprawe a dzisiaj zauważyłem że olej dalej cieknie tyle że już nie z pod pokryw ,troche oleju wycieka gdzieś nad samym alternatorem ale to chyba nie jedyny wyciek lecz innych nie jestem w stanie zlokalizować bo olej ścieka jakoś po wahaczu itd. a dostęp jest beznadziejny .

Wie ktoś skąd nad tym alternatorem może ciec olej ? i ewentualnie może są jakieś typowe miejsca w M62 z których olej lubi ciec ??

z góry dzięki za pomoc

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być głowica, ale to czarny scenariusz.

Też odma może puszczać, ale to musiały by być węże źle złożone i dziwnie auto by pracowało.

 

Jesteś w stanie określić czy to olej silnikowy czy może wspomagania? Może z magla się leje i nacieka wyżej od pędu wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z magla się leje i nacieka wyżej od pędu wiatru.

 

W V8 nie ma magla, bo się nie mieści.

 

A wyciek - sprawdź jeszcze raz uszczelki pod pokrywą zaworów - niektórzy zalecają dodatkowe uszczelnienie pastą/silikonem, bo to akurat newralgiczny punkt w M62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W V8 nie ma magla, bo się nie mieści.

 

Ale przekładnia jest, i płyn tak samo, wiec jak będzie nieszczelny, to też będzie lało.

 

Dobrze było by umyć silnik, i patrzeć gdzie się wycieki pokazują, bo może delikatnie podciekać w jednym miejscu, a wentylator i pęd powietrza będzie rozbryzgiwało olej po całym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanosa nie ma bo to M62B44 bez TU

w V8 nie ma maglownicy a przekładnia ślimakowa ,płyn trochę kapie ale to na wężach czyli standard

przy zakładaniu uszczelek pod pokrywy zastosowałem mase uszczelniającaą Dirko ,ale te uszczelki są suche także to nie z pod pokryw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.